VELKÉ VÍTĚZSTVÍ – historický základ jednoty postsovětského světa
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. – Předsedkyně ČSMF na mezinárodní konferenci Drazí přátelé! Dovolte mi, abych vás přivítala jménem Československého mírového fóra a také jménem většiny obyvatel České republiky. V Evropské unii, jejíž jsme bohužel v současné době součástí, se vynakládá obrovské úsilí o úplné přepsání historie a historické paměti falešným způsobem.
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. – Předsedkyně ČSMF na mezinárodní konferenci.
„Lidová diplomacie zachraňuje zemi!“
Mezinárodní klub lidové jednoty pořádal 28.dubna 2025 v Moskvě na Finanční univerzitě Ruské federace mírovou konferenci, na kterou byla pozvána také předsedkyně ČSMF Vladimíra Vítová.
Drazí přátelé!
Dovolte mi, abych vás přivítala jménem Československého mírového fóra a také jménem většiny obyvatel České republiky.
V Evropské unii, jejíž jsme bohužel v současné době součástí, se vynakládá obrovské úsilí o úplné přepsání historie a historické paměti falešným způsobem.
V roce 2019 dokonce Evropský parlament přijal dokument s názvem „Usnesení o významu evropské historie pro budoucnost Evropy“. Dokument má číslo 2019/2819.
Toto evropské usnesení zcela ignoruje roli Sovětského svazu v porážce nacistického Německa a v některých ohledech ho dokonce činí hlavním viníkem.
Proč se to děje? Protože Evropskou unii založili nacisté a evropsko-americké kartely, které vybudovaly Třetí říši. Nábor technokratů k vytvoření Evropského hospodářského společenství (budoucí EU) probíhal mezi nacisty.
Od roku 1945 investovaly americké a evropské kartely stovky miliard dolarů do dezinformační kampaně, jejímž hlavním cílem bylo přepsat evropské a světové dějiny a tím vymazat stopy své hrůzné minulosti.
Tato kampaň, která zatajovala korporátní původ obou (!) světových válek, byla podmínkou třetího pokusu o dobytí Evropy, jehož jsme nyní svědky. Tentokrát prostřednictvím politických a ekonomických mechanismů
a pod hlavičkou bruselské EU, ale stejnými vlivnými skupinami. A tato kampaň nabrala na obrátkách od roku 2019, kdy byl přijat dokument o nové historické paměti. Různí „politologové“ začínají oficiálně tvrdit,
že Adolf Hitler zaútočil na SSSR v červnu 1941 jako preventivní opatření k zbavení Evropy bolševismu. Tito takzvaní „historici“ začínají nazývat Sovětský svaz hlavním agresorem druhé světové války a o Německu začínají mluvit v tom smyslu,
že de facto chránilo Evropu před bolševismem z Ruska. V dokumentu EP je například Mnichovská dohoda zcela vynechána. A datum, 1. září 1939, kdy druhá světová válka skutečně začala invazí nacistického Německa do Polska, není nikde uvedeno.
Na druhou stranu dokument zdůrazňuje, že druhá světová válka začala jako přímý důsledek paktu o neútočení mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem 23. srpna 1939 (pakt Molotov-Ribbentrop).
Jeho prostřednictvím si prý tyto dva totalitní režimy s ambicemi globálního dobytí rozdělily Evropu na dvě zóny vlivu (odstavec 2). Dokument dále vyzývá všechny členské státy EU, aby si připomněly podpis paktu Molotov-Ribbentrop (23. srpna)
jako Evropský den památky obětí totalitních režimů a aby jej zahrnuly do osnov a učebnic všech škol s cílem zvýšit povědomí mladší generace o těchto otázkách (odstavec 8). Evropský parlament rovněž žádá Evropskou komisi (v bodě 12),
aby účinně podporovala (tyto nové) projekty historické paměti v členských státech a práci Platformy evropské paměti a svědomí a aby v rámci programu Evropa pro občany vyčlenila obrovské finanční prostředky na falešné přepisování historie.
To znamená, že jednotlivé vlády EU podporují demolici soch sovětských osvoboditelů s obrovskou finanční podporou EP, a to i přes protesty obyvatel.
Vladimíra Vítová
Na mezinárodní konferenci se diskutovalo o aktuálních otázkách uchovávání historické paměti, posilování jednoty a rozvíjení spolupráce mezi národy postsovětského prostoru v rámci oslav 80. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce.
Témata k diskusi: Velké vítězství: historický základ jednoty. Paměť generací: jak uchovat vzpomínku na vítězství? Zkreslení historie Velké vlastenecké války: moderní výzvy a metody protiakce. Moderní přístupy ke studiu dějin Velké vlastenecké války:
nové zdroje a interpretace. Moderní formy a metody popularizace dějin Velké vlastenecké války mezi mladými lidmi: digitální nástroje a kreativní přístupy. Účastníky byli: mládež ze SNS a pobaltských zemí, známí ruští a zahraniční novináři a politologové,
sociologové a kulturní vědci, historici, zástupci veteránských organizací, vojenských spolků, výzkumných center, odborníci z vládních agentur zabývajících se politikou mládeže a národní bezpečností a politici – včetně ukrajinského poslance.
Web klubu: narodedinstvo.ru