Už od roku 1993 desiatky vlád, agentúr a organizácií volajú po zákaze bezdrôtových technológií

Už od roku 1993 desiatky vlád, agentúr a organizácií volajú po zákaze bezdrôtových technológií
19.září 2023

(Ethan Huff, Natural News) Jedným z prvých subjektov, ktoré kedy vystúpili proti bezdrôtovej technológii a nebezpečenstvám, ktoré predstavuje pre ľudské zdravie, bola americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) dňa 9. novembra 1993. V tom čase EPA poukázala na to, že americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) zaviedla „závažne chybné“ normy vystavenia sa elektromagnetickému žiareniu, ktoré ohrozujú verejné zdravie.

(Ethan Huff, Natural News) Jedným z prvých subjektov, ktoré kedy vystúpili proti bezdrôtovej technológii a nebezpečenstvám, ktoré predstavuje pre ľudské zdravie, bola americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) dňa 9. novembra 1993.

V tom čase EPA poukázala na to, že americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) zaviedla „závažne chybné“ normy vystavenia sa elektromagnetickému žiareniu, ktoré ohrozujú verejné zdravie.

Len o deň neskôr, 10. novembra 1993, americká Agentúra pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) vzniesla podobnú oficiálnu pripomienku k FCC v dokumente týkajúcom sa smerníc FCC pre hodnotenie elektromagnetických účinkov rádiofrekvenčného žiarenia.

„Pravidlá FCC neriešia problém dlhodobého, chronického vystavenia rádiofrekvenčným poliam,“ napísala FDA v dokumente, ktorý odráža varovania EPA.

Ukazuje sa, že existuje mnoho rôznych štátnych agentúr a iných regulačných subjektov, ktorí sa v priebehu rokov vyslovili proti bezdrôtovej technológii. Ignorovali ich však tí, ktorí majú konečnú rozhodovaciu právomoc.

V tom istom roku (1993) Národný inštitút pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (NIOSH) tiež poukázal na to, že FCC stanovila neprimerané normy „založené len na jednom dominantnom mechanizme – nepriaznivých zdravotných účinkoch spôsobených zahrievaním tela.

Odvtedy sú FCC a ďalšie podobné regulačné agentúry na celom svete znova a znova bombardované štúdiami a inými dôkazmi, ktoré dokazujú, že bezdrôtová technológia je nebezpečná. No stále sa s tým nič nerobí.

(Súvisiace: Vedeli ste, že príznaky expozície 5G žiareniu sú znepokojivo podobné príznakom spojeným s „covidom?“)

Bezdrôtové žiarenie poškodzuje deti, vtáky a naozaj KAŽDÉHO

Pracovná skupina pre mobilné telefóny sledovala tieto informácie už dosť dlho a ukázala, že desiatky a desiatky odborných organizácií a vládnych agentúr v priebehu rokov bijú na poplach o nebezpečenstvách bezdrôtových technológií.

Tu je niekoľko výraznejších príkladov:

• V roku 1994 Amateur Radio Relay League Bio-Effects Committee (Komisia Ligy rádioamatérov pre biologické efekty technológie) varovala, že štandardy FCC „nechránia pred netepelnými účinkami elektromagnetického žiarenia“.

• V roku 2000 Ministerstvo školstva Veľkej Británie varovalo, že deti mladšie ako 16 rokov by nemali používať mobilný telefón okrem núdzových prípadov.

• V roku 2002 Interdisciplinárna spoločnosť pre environmentálnu medicínu, ktorú tvorí viac ako 3000 nemeckých lekárov, odporučila zakázať používanie všetkých mobilných telefónov deťmi, ako aj všetkých mobilných telefónov a bezdrôtových telefónov v predškolských zariadeniach, školách, nemocniciach, opatrovateľských domoch, konferenčných sálach, verejných budovách a vozidlách.

• V roku 2003 podala American Bird Conservancy and Forest Conservation Council (Americký výbor pre ochranu vtáctva a lesov) žalobu na FCC, pretože jej bezdrôtová politika spôsobila dezorientáciu miliónov sťahovavých vtákov, čo viedlo k tomu, že mnohé z nich narazili do veží mobilných telefónov.

• V roku 2004 Medzinárodná asociácia hasičov protestovala proti inštalácii komunikačných antén na vrchu hasičských staníc.

• V roku 2005 rakúska Lekárska asociácia varovala, že deti by za žiadnych okolností nemali používať Wi-Fi, bezdrôtové telefóny alebo mobilné telefóny.

• V roku 2007 Európska environmentálna agentúra, najvyšší európsky dozorný orgán pre životné prostredie, vyzvala na okamžité a drastické opatrenia na zníženie vystavenia ľudí bezdrôtovému žiareniu.

• V roku 2008 Francúzska národná knižnica odstránila zo svojich priestorov všetky smerovače Wi-Fi a bezdrôtový internet zo zdravotných dôvodov.

• V roku 2008 Ruský národný výbor pre ochranu pred neionizujúcim žiarením varoval, že hovor cez mobilný telefón, hoci len na niekoľko minút, je nebezpečný najmä pre deti, tehotné ženy, epileptikov a ľudí so stratou pamäti alebo poruchami spánku.

• V roku 2009 US Fish and Wildlife Service (Americká správa pre ryby a divočinu) naliehala na Kongres, aby preskúmal súvislosť medzi elektromagnetickými poľami a „kolapsom včelích kolónií“.

• V roku 2011 prijala Rada Európy rezolúciu, v ktorej odporučila, aby v školách boli dostupné iba káblové internetové pripojenia.

• V roku 2016 mesto Haifa v Izraeli zakázalo všetky Wi-Fi na školách.

• V roku 2018 boli mobilné telefóny zakázané na všetkých základných a stredných školách vo Francúzsku.

Elektromagnetické žiarenie má na ľudské zdravie skutočne veľké následky. Viac sa dozviete na stránke 5Galert.com.

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Autor článku:
ANS

Aliance národních sil

Směr veškerého našeho konání a směřování určuje jediná otázka: „Je to dobré pro naši zemi?“. Řídíme se heslem patrona České země knížete Václava: „Cizí nechceme, svoje nedáme!“ ​Chceme vystoupit z NATO i z EU, zrušit plnění OSN Agendy 2030 a dohodu s OSN z roku 2008 o naší účasti na přesídlovacích programech. ​ANS prosazuje společné jednání vlasteneckých sil napříč politickým spektrem – nehledě na tzv. levici a tzv. pravici. Za hlavní dělící linii současné politické scény (české i evropské) považuje rozdílný vztah jednotlivých subjektů k následujícímu: vlastenectví versus multikulturní globalismus. ​Naší filosofií je spolupráce s každým spolkem, občanskou iniciativou a jednotlivci, pokud jsou jejich názory v souladu s principy soužití, prosperity a míru v naší zemi. Naše motto, vycházející z husitské historie, zní: „Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme!“