Turecko a Šedí vlci

Turecko a Šedí vlci
12.duben 2023

Jak CIA vybavila mučírny v Istambulu. Líheň násilí a zdivočelé tajné rozvědky! Začínáme v pondělí 17.4. od 19:00 na http://www.odysee.com/@radiosvstudiotapinradio

Tento pořad pojednává o vztahu mezi Tureckem, CIA a Šedými vlky - ultrapravicovou skupinou, která se vyznačuje násilím a terorismem. Pořad se zaměřuje na historii vyzbrojování Turecka, roli NATO a tajné organizace Gladio v této oblasti, a také na vznik a působení Šedých vlků v zemi. Dále se zabývá podrobným popisem spolupráce CIA s tureckou vládou, včetně financování a vybavování mučíren a využívání Šedých vlků k potlačení politických nepřátel. Pořad dále diskutuje o tzv. Škole Ameriky, která byla tréninkovým zařízením pro latinskoamerické diktátory a jejich vojenské síly. Toto americké školící centrum je kritizované za to, že podporovalo a vytvářelo násilné režimy. Pořad se také zabývá teroristickými útoky na kurdské obyvatelstvo a vysvětluje, jak se Šedí vlci dostali do pozice moci. Závěr pořadu se věnuje otázce budoucnosti a diskutuje o tom, jaké jsou možnosti, aby se podobné události neopakovaly příště.

Autor článku:
Vítek
Vítek je moderátor a tvůrce audio obsahu pro svobodný vysílač. Zaměřuje se na historické souvislosti geopolitiky s přesahem do dnes. Kontaktovat ho můžete [email protected].