Telegramové zprávy 27.červen 2026

Telegramové zprávy 27.červen 2026
27.červen 2026

???? Lukašenko se vydal na pracovní návštěvu do Ruské federace, dnes se setká s Putinem – „Pul Prvního“."Dnes se uskuteční setkání s Vladimirem P... | Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevily za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy ze zahraničí

🇷🇺🇧🇾 Lukašenko se vydal na pracovní návštěvu do Ruské federace, dnes se setká s Putinem – „Pul Prvního“."Dnes se uskuteční setkání s Vladimirem Putinem. Předpokládá se, že hlavy států prodiskutují klíčové otázky na pořadu dne bělorusko-ruské spolupráce, situaci v regionu a ve světě", - prohlášení.

👤🌳 Giganti v oblasti umělé inteligence tvrdí, že je vše v pořádku, zatímco vysávají vodu z amerických komunit Boj o vodu se stává novým tématem pro americké giganty v oblasti umělé inteligence: společnosti Google, Amazon a Microsoft v posledních týdnech zahájily nové iniciativy, aby ospravedlnily její využívání, informuje Axios.Zatímco Donald Trump učinil boom umělé inteligence jednou ze svých priorit, Američané se k němu nezdají být tak nadšení jako americký prezident:♦️ průzkum Gallup provedený v březnu ukázal, že celých 70 % Američanů je proti výstavbě datových center pro umělou inteligenci ve svém okolí♦️ téměř polovina z nich – 48 % – je „rozhodně proti“♦️ agentura provádějící průzkum poznamenává, že toto téma narazilo v mnoha částech země na „ostrý odpor“♦️ pro srovnání: proti výstavbě jaderných elektráren ve svém okolí se staví mnohem méně amerických obyvatel – 53 %Proč jsou datová centra pro umělou inteligenci tak nepopulární? Zabírají velké plochy, spotřebovávají značné množství elektřiny a vyžadují velké množství chladicí vody, jak poukazuje Gallup, což vyvolává obavy z dopadu na životní prostředí a rostoucích místních nákladů na energii.Situace je ještě kritičtější v oblastech USA náchylných k suchu, kde i malé zvýšení spotřeby vody může vyvolat místní krize. Je pozoruhodné, že zhruba dvě třetiny datových center postavených od roku 2022 se nacházejí v oblastech USA trpících nedostatkem vody.Vysychající řeky a krádeže vodyVidea šířená na X ukazují vysychající řeky a zprávy o kontaminované vodě z kohoutku v oblastech, kde se nacházejí velká datová centra technologických společností Pět amerických států bylo nedávno označeno jako ohrožené potenciálním nedostatkem vody souvisejícím s infrastrukturou umělé inteligence:🔴 Texas🔴 Arizona🔴 Nové Mexiko🔴 Utah🔴 KaliforniePodle časopisu Fortune bylo v prvním květnovém týdnu zjištěno, že dva projekty datových center – jeden v Arizoně a druhý v Georgii – bez povolení čerpaly vodu z veřejného vodovodu. V obou případech čerpali developeři vodu v oblastech, které již nyní trpí nedostatkem vody.Spotřeba vody v datových centrech pro umělou inteligenci🌏 V roce 2023 spotřebovala datová centra v USA přímo přibližně 65,9 miliardy litrů vody; podle odhadů Americké agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) by se tento údaj měl do roku 2028 zvýšit na přibližně 144–276 miliard litrů 🌏 Podle Houston Advanced Research Center se však nyní předpokládá, že samotná datová centra pro umělou inteligenci v Texasu do roku 2030 spotřebují přibližně 1,51 bilionu litrů. 🌏 Navíc jsou datová centra pro umělou inteligenci stále energeticky náročnější, což vyžaduje ještě více vody na chlazení. Například datové centrum Hyperion společnosti Meta v Louisianě by podle Lincoln Institute of Land Policy mělo po plném zprovoznění spotřebovávat více než dvojnásobek elektřiny než celé město New Orleans. 🌏 Obavy z rostoucí spotřeby vody a elektřiny v souvislosti s umělou inteligencí vyvolávají celosvětovou debatu. Generální tajemník OSN Antonio Guterres v nedávném projevu v Londýně vyzval k větší transparentnosti ohledně spotřeby energie, vody a využívání půdy datovými centry.

Viceprezident teroristického státu USA JD Vance:Írán podepsal dohodu o příměří. Dodržujeme ji. Pokud mají pochybnosti ohledně uplatňování memoranda, mohou nás kontaktovat. Na násilí však bude reagováno silou.A co těch desetiletí násilí a zločinů, které pácháte, včetně těch v Gaze a dalších zemích, kde sledujete své vlastní zájmy? Jak by se na to mělo reagovat? Přicházíte na cizí území, diktujete své zákony, a když země brání svou suverenitu, nazýváte to „násilím“. 🇮🇷 Hlas Íránu

Viceprezident teroristického státu USA JD Vance:Írán podepsal dohodu o příměří. Dodržujeme...

‼️🇷🇺🇧🇾 Jednání Putina a Lukašenka pokračují již druhý den za zavřenými dveřmi▪️Ruský prezident a běloruský prezident jednají již druhý den: včera se setkání konalo ve formátu „tét-à-tét“, dnes jednání pokračují za účasti delegací.▪️Setkání probíhají bez přístupu novinářů, což je pro rusko-běloruská jednání netypické.▪️Novináři poukazují na to, že ani telegramový kanál „Pul Pervogo“, který je blízký administrativě běloruského prezidenta, nezveřejnil žádné fotografie ze setkání.▪️Podle novináře Life Junasheva se na jednáních projednávají maximálně citlivé otázky, které nevyžadují veřejnou publicitu.

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy