Telegramové zprávy 8.červen 2024

Telegramové zprávy  8.červen 2024
8.červen 2024

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

Zprávy ze zahraničí

◾Když začal projev izraelského zástupce, ze sálu odcházejí desítky zástupců na Valném shromáždění OSN.

🐦‍⬛️🇷🇺🇨🇺 Studená válka 2.0? Ruské válečné lodě a jaderné ponorky dorazí do Havany příští týden - kubánští představiteléLodě budou v Havaně mezi 12. červnem a 17. červnem, uvedlo kubánské ministerstvo zahraničí.Havana zdůraznila, že žádný z nich neponese jaderné zbraně, a ujistila, že jejich přítomnost „nepředstavuje hrozbu pro region“.

🐦‍⬛️🇷🇺🇨🇺 Studená válka 2.0? Ruské válečné lodě a jaderné ponorky doraz?...

🤡🇺🇸🇮🇱 Vzhledem k obtížné pozici promluví Netanjahu do Kongresu 24. července na základě pozvání obou stran, které obdržel od demokratických i republikánských vůdců.📎OSINTdefender

🤡🇺🇸🇮🇱 Vzhledem k obtížné pozici promluví Netanjahu do Kongresu 24. července na z...

Nepřítel pálil raketami na oblast Lugansk.V oblasti města fungovala protivzdušná obrana.Je tam alespoň pár příchozích. V místě jednoho z dojezdů došlo k požáru.Čekáme na oficiální informace.PS. Ruské ministerstvo obrany také oznámilo, že v oblasti Belgorod byla sestřelena 1 raketa Neptun.

❗️🇷🇺🇰🇷🇸🇦🇮🇩RUSKO pracuje na obnovení přímé letecké dopravy s Jižní Koreou, Indonésií a Saúdskou Arábií v blízké budoucnosti, řekl agentuře TASS první místopředseda ruské vlády Igor Černyšenko na okraj Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradě Fórum (SPIEF)

❗️Soudce nařídil Stevu Bannonovi, aby šel 1. července do vězení -Zablokujte největší Trumpův mediální hlas ve vysílání War Room Show POSLEDNÍ 4 MĚSÍCE PŘED VOLBAMI.Bohužel dnes Bannon stojí před soudem, kde Demokratická strana, její média a příznivci doufají, že tohoto velkého amerického patriota pošlou do vězení.Steve opustil válečnou místnost během dnešního ranního vysílání.https://www.thegatewaypundit.com/2024/06/live-updates-steve-bannon-signs-war-room-heads/

❗️Soudce nařídil Stevu Bannonovi, aby šel 1. července do vězení -Zablokujte největší Tr...

🔥 Tržby z ropy Ruska v květnu vzrostly o 50 % oproti loňskému roku.Podle agentury Bloomberg se to vysvětluje rostoucími cenami ruské ropy a skutečností, že Moskva se sankcím přizpůsobila prodejem ropy na asijské trhy a využíváním „stínové flotily“.Podle agentury se daně související s ropou v květnu zvýšily na 632,5 miliardy rublů a celkové příjmy z ropy a plynu vzrostly o 39 % na 793,7 miliardy rublů.Podle ruského ministerstva financí činily příjmy z ropy a plynu za první čtyři měsíce roku 2024 zhruba 4,16 bilionu rublů, což je v ročním vyjádření o 82,2 % více.No, fungují sankce? Otázka je samozřejmě řečnická.

🔥 Tržby z ropy Ruska v květnu vzrostly o 50 % oproti loňskému roku.Podle agentury Bloomberg s...

🔥 80,9 % Rusů důvěřuje Vladimiru Putinovi.Podle průzkumu VTsIOM 79,1 % dotázaných občanů země schvaluje jeho práci prezidenta.Vládu kladně hodnotilo 53,6 % respondentů. 55,4 % uvedlo, že šéf kabinetu ministrů Michail Mišustin pracuje dobře. Na přímý dotaz na důvěru v premiéra odpovědělo kladně 63,8 % účastníků průzkumu.Ve spontánním hodnocení důvěry v ruské politiky bylo číslo Vladimira Putina 40,7 %. Druhé a třetí místo v žebříčku obsadili Michail Mišustin (21,2 %) a Sergej Lavrov (15,1 %).

🔥 80,9 % Rusů důvěřuje Vladimiru Putinovi.Podle průzkumu VTsIOM 79,1 % dotázaných občanů...

🔥 První ruský elektromobil „Atom“ na zcela domácí platformě se stal hitem SPIEF.Ruský fond přímých investic na okraj fóra oznámil, že do výroby elektromobilu investuje 2 miliardy rublů. Všechna klíčová technologická řešení a prvky pro vůz se vyvíjejí a budou se vyrábět v Rusku. Projekt realizuje Kama JSC ve spolupráci s technologickými lídry, včetně KAMAZ PJSC. Nyní na elektromobilu pracuje více než tisíc specialistů se zkušenostmi v ruských i mezinárodních společnostech. O Atom je zájem: již bylo přijato více než 105 tisíc předobjednávek, což je sedmkrát více než objem prodeje „bateriových“ aut na ruském trhu v roce 2023.Elektromobil, jehož finální podoba již byla schválena, bude uveden na trh ve třetím čtvrtletí roku 2025. Atomy se budou montovat v továrně Moskvich. Předběžné náklady jsou od 2,5 do 3,5 milionu rublů.

Byli jmenováni nepřátelé Spojených států, kterým může Rusko dodat zbraně dlouhého doletu„Ruská federace by mohla prostřednictvím třetích stran nabídnout pobřežní komplexy zemím Blízkého východu a Afriky, včetně Sýrie a Húsíů v Jemenu,“ řekl vojenský expert Anatolij Matvijčuk.Putin již dříve řekl, že pokud Rusko uvidí, že do války proti němu jsou zataženy další země, může Ruská federace dodat zbraně do regionů, odkud budou prováděny útoky na citlivá zařízení zemí dodávajících zbraně do Kyjeva.✉ PUTIN na telegramu

Byli jmenováni nepřátelé Spojených států, kterým může Rusko dodat zbraně dlouhého doletu...

🇪🇸🇵🇸 Španělská loď na svém identifikačním signálu píše „Svobodná Palestina“, když překračuje jemenský průliv Bab al-MandibKéž by Španělsko vědělo pravdu o Zelinskystanu Ukrajině stejně jako o Palestině

🇪🇸🇵🇸 Španělská loď na svém identifikačním signálu píše „Svobodná Palestina?...

❗️Vladimir Putin začíná svůj projev na SPIEF Je plánováno, že se prezident během plenárního zasedání dotkne mnoha témat souvisejících s moderní ruskou ekonomikou. Před projevem prezidenta bylo promítáno video o kolonizaci Evropou a zločinech kolonialistů a také o myšlení takových států. Kromě toho video vyvolalo otázku ruského místa v tomto systému.

Růst ekonomických vztahů s asijskými zeměmi se za tři roky zvýšil o 60 %.Vladimir Putin během svého projevu poznamenal, že Rusko restrukturalizuje strukturu dovozu a vývozu. Naše země tak posílila ekonomické vztahy s Asií - o 60 %, s Afrikou - o 69 %, s Latinskou Amerikou - o 42 %.Nezdrojový export by měl do roku 2030 vzrůst o dvě třetiny, řekl ruský vůdce. Vladimir Putin také zmínil rozšíření geografie spolupráce, co dnes máme, je dobré, ale nestačí.

❗️Podíl rublu na exportních a importních operacích se blíží 40 % – Putin

❗️Dali jsme si za cíl vstoupit do čtyř největších ekonomik světa – Putina

Růst ruského HDP předčí ten globální – v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 5,4 %Prezident poznamenal, že loni bylo dosaženo růstu HDP o 45,5 % v základních sektorech: výroba, logistika, zemědělství a komunikace. To znamená, že růst na konci loňského roku byl 3,6% a za první čtvrtletí letošního roku - 5,4%.

"Vůdčí pozice je třeba neustále potvrzovat" - Vladimir Putin řekl, že Rusko se musí neustále rozvíjetVladimir Putin řekl, že navzdory tomu, že Rusko je jednou ze čtyř nejsilnějších ekonomik, je důležité zajistit trvale vysoké tempo růstu v dlouhodobém horizontu. A pointa vůbec není v nejbližších konkurentech, ale v aktivně se rozvíjejících zemích. Řešení tohoto problému vyžaduje posílení finanční, ekonomické a personální suverenity.„Rusko, Německo, Japonsko – jsme napřed, ale rozdíl je malý. Ale chápeme, že je důležité neustále potvrzovat vedoucí pozice,“ poznamenal prezident.

Budeme hodnotit práci vysokých škol podle toho, jak moc jsou jejich absolventi žádaní – Vladimir Putin Ruský prezident poznamenal, že naše ekonomika potřebuje nejen mladé odborníky, ale i zkušené pracovníky, a proto bude hodnocení vysokých škol záviset na poptávce po jejich absolventech na trhu práce.Kromě toho je důležité podporovat ty lidi, kteří dosáhli důchodového věku. Zkušení starší zaměstnanci mohou mladou generaci hodně naučit.

❗️Vyhrazujeme si právo dodávat zbraně nejen zemím, ale i strukturám, které jsou pod tlakem Západu - Putin

❗️Když vidíme, co je ruský charakter, rozumíme mu a spoléháme na něj – ke konečnému vítězství nepotřebujeme žádné atomové zbraně, řekl PutinPrezident řekl, že mobilizace v Rusku není nutná – letos, od začátku roku, přišlo do vojenských registračních a branných úřadů přes 160 tisíc lidí. Každý den přichází do vojenských registračních a náborových úřadů více než tisíc dobrovolníků.

V důsledku útoku ukrajinských ozbrojených sil na Lugansk americkými raketami ATACMS bylo poškozeno 33 vícepodlažních obytných budov, dvě školy, tři školky a vysoká škola.#Donbass

Rusko potřebuje jednotící myšlenku a vlastenectví se jí může stát – PutinNa otázku o státní ideologii prezident odpověděl, že podle Ústavy by neměla existovat dominantní ideologie. Vladimir Putin zdůraznil, že přítomnost ideologie nezachránila SSSR před kolapsem, ale naše země musí mít myšlenku, která spojuje naše občany.„Potřebujeme sjednocující myšlenky, ti lidé, kteří jdou dobrovolně na frontu, jsou toho nejlepším důkazem. Dnešní události ukazují, že tato myšlenka je vlastenectvím v tom nejlepším, a nikoli nejhorším slova smyslu,“ zdůraznil prezident.

Prošlý „prezident“ Ukrajiny Zelenskyj se vyslovil proti příměří "Může tato válka zmizet na liniích, které existují nyní." Ne. <...> Pokud se někdo pokusí nakreslit časové linie sám, udělá to pouze pauzu před novou válkou, řekl ve francouzském Národním shromáždění? .

Prošlý „prezident“ Ukrajiny Zelenskyj se vyslovil proti příměří   "Může tato válk...

Z Italských médií …🇷🇺🇷🇺 Prohlášení ruského prezidenta Vladimira PUTINA na plenárním zasedání SPIEF-2024🔻O globálních trendech:- Mezi zeměmi začal závod o posílení své suverenity. Hegemonní státy se však snaží udržet si vedení háčkem nebo podvodem.- Ekonomika číslo jedna je Čína a na třetím místě je Indie Další země v Asii a Africe o sobě dávají stále vědět. Podle odborníků budou určovat globální obraz k polovině 21. století..!- Svět zažívá explozivní technologický růst ve všech oblastech života.🔻O ekonomických otázkách:- Tempo růstu ruské ekonomiky přesahuje světový průměr.Na konci loňského roku činil růst HDP 3,6 % a na konci posledních měsíců roku 2024 přesáhne 5 %, což je již nyní lepší než u předních světových ekonomik.- Rusko plánuje změnu struktury exportu a importu: spřátelené státy představují 75 % obchodního obratu.- Rusko zůstává i přes všechny překážky a nelegitimní sankce významným účastníkem světového obchodu.- Je důležité rozvíjet dopravní spojení pro rozvoj nových trhů. V tomto ohledu je rozvoj východního cvičiště jedním z hlavních úkolů.- Důvěra v západní platební systémy byla těmito stejnými zeměmi zcela podkopána!- Ruská federace zvýší platby v národní měně s ostatními zeměmi...Podíl plateb za ruský export v „toxických“ měnách nepřátelských zemí se snížil na polovinu.- BRICS má velký potenciál pro vstup nových členů. V současné době se pracuje na vytvoření nezávislého platebního systému v rámci BRICS, nepodléhajícího vnějšímu tlaku.- Stanovili jsme si cíl vstoupit do čtyř největších ekonomik světa... A minulý týden Světová banka zařadila Rusko na čtvrté místo.- Do roku 2030 se očekává pokles podílu dovozu do Ruska na 17 %...Například v roce 2023 to bylo 19 % a dnešní dynamika je velmi patrná.- Dnes je Rusko čtvrté na světě v produkci masa a je 100% soběstačné..!!

‼️🇷🇺 Západ záměrně zvyšuje sázky v konfliktu na Ukrajině, Rusko se bude bránit všemi dostupnými způsoby - Zacharova▪️Agrese proti Bělorusku bude vnímána jako zásah na území společné s Ruskem.▪️Volby do Evropského parlamentu jsou špinavé, vytvářejí výhody pro pohodlné kandidáty a útočí na alternativní.▪️Kišiněv pokračuje v demoldavizaci země na příkaz Západu, aby Moldavanům ukradl jazyk, historii a budoucnost.▪️Zákon o angličtině jako jazyce mezinárodní komunikace na Ukrajině znamená, že úřady budou tvořeny Anglosasy.▪️Spojené státy chtějí nasměrovat úderný potenciál vojenské aliance se Soulem a Tokiem nejen na KLDR, ale také na partnerství mezi Ruskem a Čínou.

‼️🇷🇺🇺🇦 Tři lidé zemřeli, sedm bylo zachráněno z trosek obytného domu v Lugansku po raketovém útoku ukrajinských ozbrojených sil - Ministerstvo pro mimořádné situacePočet obětí v důsledku úderu ukrajinských ozbrojených sil na Lugansk vzrostl na 35, včetně tří dětí.

🇮🇱🇵🇸Po tom, co se #izraelské okupační síly stáhly z oblasti, #Palestinci objevili masový hrob v uprchlickém táboře Jabalia na severu #Gaza, kde #izraelské síly za použití buldozerů pohřbily desítky #Palestinců, které popravily.

🇮🇱🇵🇸Po tom, co se #izraelské okupační síly stáhly z oblasti, #Palestinci objevili m...🇮🇱🇵🇸Po tom, co se #izraelské okupační síly stáhly z oblasti, #Palestinci objevili m...🇮🇱🇵🇸Po tom, co se #izraelské okupační síly stáhly z oblasti, #Palestinci objevili m...

🇫🇷🇷🇺 Macron uvedl, že hodlá v nejbližších dnech dokončit formování koalice zemí připravených vyslat na Ukrajinu vojenské instruktory. Podle něj "někteří partneři již dali souhlas."Uvedl také, že Paříž není ve válce s Ruskem a „přeje si udržet kontrolu nad eskalací“ konfliktu.

🇫🇷🇷🇺 Macron uvedl, že hodlá v nejbližších dnech dokončit formování koalice zemí...

‼️🏴‍☠️🇺🇦Ukrajinský šok: "Předmostí v Krynki To je ono!" - armáda ozbrojených sil Ukrajiny▪️Ozbrojenci AFU nečekaně přiznali, že Ukrajina zcela ztratila své předmostí v Krynkách na levém břehu Dněpru, kde ukrajinské speciální jednotky a námořní pěchota utrpěly v průběhu roku hrozné ztráty.▪️Dříve byli Ukrajinci přesvědčeni, že útok na Krym začne odtud.▪️ „Tolik chlapů bylo uvězněno pro nic za nic,“ komentovali na sociálních sítích obyvatelé Independence šokovaní zprávou.

‼️🏴‍☠️🇺🇦Ukrajinský šok: "Předmostí v Krynki To je ono!" - armá...‼️🏴‍☠️🇺🇦Ukrajinský šok: "Předmostí v Krynki To je ono!" - armá...

🐦‍⬛️🇨🇳 Pět zemí obviňuje Čínu z „agresivního verbování“ bývalých pilotů NATO Čínská lidová osvobozenecká armáda rekrutuje piloty NATO, aby vycvičili své piloty, uvádí Financial Times s odkazem na společné prohlášení zpravodajské aliance Five Eyes, která zahrnuje USA, Spojené království, Kanadu, Austrálii a Nový Zéland.„Čína agresivně rekrutuje západní vojenské experty, aby vycvičili své piloty, a využívá k tomu soukromé firmy po celém světě, které skrývají vazby na CHKO a nabízejí rekrutům obrovské platy.

🐦‍⬛️🇨🇳 Pět zemí obviňuje Čínu z „agresivního verbování“ bývalých pilot?...

🔥Trump je 15krát populárnější než Biden. Alespoň pokud jde o TikTok.Současný americký prezident má tedy pouhých 365 tisíc předplatitelů, zatímco Trump 5,8 milionu předplatitelů.Západní experti se domnívají, že tento ukazatel by se neměl podceňovat. Podle nich v roce 2012 ovlivnil postoj k prezidentskému kandidátovi Facebook, v roce 2016 Twitter, v roce 2020 Instagram* a v roce 2024 přišel čas na TikTok.* - patří do společnosti Meta, v Rusku uznávané jako extremistické.

🔥Trump je 15krát populárnější než Biden. Alespoň pokud jde o TikTok.Současný americký p...

⚡️🇮🇱🇵🇸⚔️ Eskalace v izraelsko-palestinské zóně konfliktu do konce 7. června 2024⚡️🔹Na severu #GazaStrip zahájily izraelské jednotky další sérii útoků na hlavní město palestinské enklávy, které opět skončily smrtí a ničením.🔹V centrální části Enklávy pokračují jednotky IDF v inženýrských pracích na okraji Al-Breij a bojují také na úseku dálnice Salah al-Din jižně od Deir al-Balah.🔹Na jihu Enklávy izraelské jednotky zřídily plnou kontrolu nad „Philadelfiským koridorem“, 20kilometrovou hranicí mezi enklávou a #Egyptem. 🔹Na Západním břehu pokračují obvyklé razie izraelských bezpečnostních sil v několika osadách. Ve stejné době si v Nábulusu ozbrojenci IDF vyměnili palbu s místními bojovníky. 🔹Podél hranice s #Libanon si obě strany tradičně vyměnily rány, ale intenzita ostřelování se poněkud snížila. Poprvé od prosince 2023 však působila protivzdušná obrana v Dolní Galileji.

⚡️🇮🇱🇵🇸⚔️ Eskalace v izraelsko-palestinské zóně konfliktu do konce 7. června ...

Kuriozity

❗️🇺🇸🇺🇦🇫🇷🇨🇦 ZELENS'KYJ v Normandii, v den 80. výročí Dne D, s úsměvem hovoří s americkým veteránem;"Jsi zachránce lidu"... říká mu veterán...Zelenskyj: "Ne, ne, jste to VY, kdo zachránil Evropu."Když se nad tím zamyslíme, je to šílenství... tedy veterán, který bojoval proti nacistům, je nyní využíván pro styk s veřejností jedním, kdo má nacisty ve vládě a armádě, a druhým, který pozval nacistu do parlamentu. .??! 🙈🙈

Ho Či Minovo městoVietnamNa obloze Hô Chi Minh-Ville byl viděn a natočen takzvaný duhový mrak.Naši předkové by řekli, že „možná“ znamená, že se něco chystá....??Nebo ne...??!

Biden se během ceremonie ve Francii náhle otočil dozadu.Tohoto podivného chování si Macron a prezidentovy manželky okamžitě nevšimli. Aby starý Joe nevypadal hloupě, také se pomalu otočili.Hlavní je nesedět s ním na neviditelné židli.

Váš duch vstupuje do vajíčka, když je oplodněno.Takže okamžik početí byl zdokumentován, a když spermie vstoupí do vajíčka... je světlo.Světlo se stane, když přijde život..Zázrak života.❤️

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy