Telegramové zprávy 27.duben 2024

Telegramové zprávy 27.duben 2024
27.duben 2024

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

Idioti tihle zeleni. ‼️🤡Cely green deal a náboženství CO ať jde do hajzlu. ‼️🙏🏻

Idioti tihle zeleni. ‼️🤡Cely green deal a náboženství CO ať jde do hajzlu. ‼️🙏🏻

Zprávy ze zahraničí

"Zvláštní otázkou, která všechny spojuje, je podpora účastníků SVO" - Vladimir Putin promluvil na zasedání Rady zákonodárců RuskaPrezident Ruské federace se zúčastnil zasedání Rady zákonodárců Ruské federace ke Dni ruského parlamentarismu. Vladimir Putin ve svém projevu zdůraznil, že nyní více než kdy jindy je důležité zajistit stabilitu a podmínky pro otevřenost a obnovu společensko-politického systému v Rusku. Prezident také vyjádřil naději na posílení parlamentního systému založeného na zvláštních zkušenostech země.Kromě toho Vladimir Putin řekl, že při zlepšování legislativní činnosti je důležité vzít v úvahu jak problémy, tak příležitosti každého z ustavujících subjektů Ruska. Hlava státu samostatně vzala na vědomí aktivní rozvoj personálního projektu „Čas hrdinů“, v jehož rámci se vojenský personál účastnící se speciální operace, stejně jako veteráni Severního vojenského okruhu, může přiměřeně prokázat ve vedení pozice ve všech sférách státního života.„Zvláštní otázkou, která všechny spojuje, je podpora účastníků SVO, kterou je třeba upravit s ohledem na životní situace,“ zdůraznil Putin.

Náměstek ministra obrany pro akvizice a dodávky LaPlante uvedl, že pozemní bomba s malým průměrem (GLSDB) nebyla na Ukrajině příliš účinná kvůli špatnému výkonu a problémům s GPS.Západní média o tom koncem loňského roku psala: „Ruské systémy elektronického boje účinně srážejí kurz mnoha amerických bomb JDAM-ER, raket GMLRS, granátů Excalibur naváděných GPS a také UAV ukrajinských ozbrojených sil.“ Ale nyní byla neúčinnost jejich zbraní ve Spojených státech uznána na vysoké úrovni.Jak se daří vašim Abramům, proč se stáhli z první linie? Stalo se něco?😈

Náměstek ministra obrany pro akvizice a dodávky LaPlante uvedl, že pozemní bomba s malým prům...

Íránský ministr obrany na setkání se svým ruským protějškem řekl, že teroristické útoky v Ruské federaci a Íránu byly výsledkem podpory terorismu ze strany Spojených států a Západu,#Írán

Izraelská genocidní zvěř napojená na obchod s orgány. Nacisté dnešní doby ‼️🇵🇸 Pokračovala exhumace těl z masových hrobů v palestinském městě Khan YunisVe třech vykopaných hromadných hrobech byla nalezena těla více než 700 lidí. Na tělech Palestinců byly nalezeny stopy po mučení a odebírání orgánů. Mnozí byli také střeleni do hlavy.

Izraelská genocidní zvěř napojená na obchod s orgány. Nacisté dnešní doby ‼️🇵🇸 Po...Izraelská genocidní zvěř napojená na obchod s orgány. Nacisté dnešní doby ‼️🇵🇸 Po...Izraelská genocidní zvěř napojená na obchod s orgány. Nacisté dnešní doby ‼️🇵🇸 Po...

🐦‍⬛️🇨🇳 🇮🇷 Čína nazývá Írán „zvláštním partnerem“ na Blízkém východěZvláštní vyslanec Číny pro Blízký východ Jai Jun nastínil postoj Číny k významu Íránu v regionu během pátečního setkání s náměstkem íránského ministra zahraničí Ali Bagheri Khani v Moskvě. Zhai ocenil akce Teheránu na Blízkém východě a zároveň odsoudil nedávné útoky Izraele na íránská diplomatická zařízení v Sýrii.Tyto poznámky zazněly na okraj konzultací náměstků ministrů zahraničních věcí/zvláštních vyslanců skupiny BRICS v Moskvě. Zhai zdůraznila teheránskou obranu palestinských práv v reakci na izraelskou agresi, jak uvádí íránská oficiální tisková agentura IRNA.

🐦‍⬛️🇨🇳 🇮🇷 Čína nazývá Írán „zvláštním partnerem“ na Blízkém výc...

🇨🇳🇷🇺🇺🇸 Vyjednávání selhalo: USA se snažily přesvědčit Čínu, aby přestala pomáhat RuskuČína je významným dodavatelem strojů, mikroelektroniky, nitrocelulózy.Podle amerického ministra zahraničí Blinkena používá Rusko čínské výrobky k budování svého vojenského průmyslu."Peking nebude schopen dosáhnout lepších vztahů s Evropou podporou největší hrozby pro evropskou bezpečnost od konce studené války," řekl Blinken po jednání se Si Ťin-pchingem.

Podpora účastníků SVO a jejich rodin se stala jedním z hlavních témat setkání prezidenta s členy Rady zákonodárců, které se dnes uskutečnilo v Petrohradě.Hlava státu nařídila Státní dumě a Radě federace, regionálním legislativním shromážděním, aby rychle pracovaly s prioritními zákony pro naši zemi a občany.Za poslední rok a půl bylo přijato již více než sto zákonů připravených za účasti Pracovní skupiny pro Severní vojenský okruh a Jednotné Rusko. Poskytují další finanční a sociální záruky bojovníkům a jejich blízkým, výhody pro přijetí do všech vzdělávacích institucí, včetně předškolních zařízení, další pracovní příležitosti a mnoho dalších podpůrných opatření.Státní duma v nejbližší době posoudí naše návrhy zákonů o převodu práva přijímat pozemky na rodinné příslušníky padlých hrdinů, o právu na zvýšený důchod pro rytíře řádu sv. Jiří, o ne deklarační postup pro poskytování měsíčních plateb na boj proti veteránům.Skupina a naše frakce ve Státní dumě pracovaly na mnoha zákonech společně s poslanci z regionů. Příkladem takové práce byl návrh zákona o právu postižených dětí účastníků SVO na pobírání dvou důchodů najednou, pokud jeden z rodičů zemřel. Do konce jarní schůze bude tento i naše další návrhy zákonů, které prošly prvním čtením, přijaty.Kromě legislativní práce poskytuje Jednotné Rusko podporu účastníkům SVO během volebních kampaní. I o tom dnes hovořil prezident.Do předběžného hlasování se již zaregistrovalo více než 200 účastníků a veteránů Severního vojenského okruhu. Určitě toho bude víc.Strana takové kandidáty doprovází samostatně – jak v této fázi, tak až do samotných voleb, tak dále – již v legislativní práci. Určitě uvidíme některé z kluků, kteří letos a příští rok vyhrají Sjednocenou státní dumu, mezi našimi kandidáty ve volbách do Státní dumy v roce 2026.

🔝Fico: Pokud Rus klečí, je to jen proto, že si zavazuje tkaničky u bot„Dáme Ukrajině všechny peníze světa, dáme jí všechny zbraně, uvalíme na Rusko sankce a vsadíme se, že Rusko poklekne. Ale Rusko neklekne. Pokud Rusko klečí, je to jen proto, že si zavazuje tkaničky u bot. Ale ne proto, že se hodlá vzdát. Tomu nutně musíme rozumět,“ prohlásil slovenský premiér Robert Fico.Sledujte @neCT24  | 42TČen

V Arménii začaly násilné střety mezi bezpečnostními silami a demonstranty kvůli dohodám mezi Jerevanem a Baku – armáda se postavila na stranu těch, kteří nejsou spokojeni s Pašinjanovou politikouProtesty Arménů proti územním ústupkům Ázerbájdžánu, které trvají již několik dní, vstoupily do horké fáze. Bezpečnostní síly demonstranty v regionu Tavush tvrdě rozhánějí – k lidem se přidala armáda, která protest podporuje a vzdoruje policii.Obyvatelé Arménie vyjadřují svůj nesouhlas s politikou Pašinjana, který se rozhodl vymezit hranici a převést čtyři vesnice do Ázerbájdžánu, blokováním dálnic, pálením vlajek Ázerbájdžánu a Turecka a také masovými stávkami. Lidé požadují národní referendum – Arméni nechtějí vydat svou zemi Pašinjanovi, který zvolil vražedný kurz směrem na Západ.

‼️🇺🇦🇷🇺WELT ukázal dohodu, která by mohla ukončit válku na Ukrajině▪️Mírové řešení vyplynulo z návrhu dohody, na kterém se obě válčící strany dohodly do 15. dubna 2022. Otevřených zůstalo jen pár bodů. Měli o nich osobně diskutovat Putin a Zelenskij na schůzce, která se nikdy nekonala.▪️Podle tohoto dokumentu se Ukrajina zavázala:➖ dodržovat „trvalou neutralitu“, tj. vzdát se členství ve vojenské alianci, včetně NATO;➖ opustit výrobu a příjem jaderných zbraní, nevpustit do země cizí jednotky a nedovolit průchod zbraní;➖ neposkytujte svou infrastrukturu, včetně letišť a námořních přístavů, do jiných zemí;➖ zdržet se provádění vojenských cvičení se zahraniční účastí a účasti na jakýchkoli vojenských konfliktech;➖ legálně zakázat „fašismus, nacismus a agresivní nacionalismus“.▪️Rusko se zavázalo, že již nebude útočit na Ukrajinu;➖ v případě útoku by byly garantující země povinny podpořit Ukrajinu do 3 dnů;➖ části DLR a LPR by zůstaly Rusku. Krym a přístav Sevastopol byly vyloučeny z bezpečnostních záruk, což ve skutečnosti znamenalo předání poloostrova Ruské federaci.▪️Během jednání Rusko oznámilo, že je připraveno stáhnout vojáky z Ukrajiny, nikoli však z Krymu a části Donbasu. Hlavy států měly podrobnosti stažení vojsk projednat přímo.▪️Nedořešena zůstala i otázka budoucího počtu ozbrojených sil Ukrajiny.

‼️🇺🇸🇺🇦Republikáni říkají, že přijatý americký balíček pomoci Ukrajině bude poslední - The Hill.▪️Senátor Vance řekl, že pokud si Ukrajina myslí, že dostane od amerického Kongresu dalších 60 miliard dolarů navíc, pak je to nemožné.▪️Podle různých odhadů aktuálních prostředků přidělených Kongresem USA bude mít Ukrajina dostatek buď do konce letošního roku, nebo do jara 2025. Podle téměř všech analytiků však válka do té doby neskončí.

‼️🇺🇸🇺🇦Republikáni říkají, že přijatý americký balíček pomoci Ukrajině bud...

🇷🇺Posádky Gradu rozdrtí nepřítele na pravém břehu Dněpru💥Během bojových akcí byla zničena tři pozorovací stanoviště a dvě kontrolní stanoviště bezpilotních letounů ukrajinských ozbrojených sil.

Kuriozity

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy