Telegramové zprávy 26.duben 2024

Telegramové zprávy 26.duben 2024
26.duben 2024

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

Hašek vyhrál, ale konkurence byla silná 😆

Hašek vyhrál, ale konkurence byla silná 😆

Zprávy ze zahraničí

Zástupce ředitele ISIP RUDN, člen RF OP Nikita Danyuk⚡️ „Němci už mnohokrát řekli, že dodají nové typy zbraní, ale pak ustoupili. Nyní se Scholz zdržuje v otázce dodávek raket Taurus, ale jejich pozice je zřejmě způsobena telefonáty z Washingtonu.⚡️ „S americkým balíčkem pomoci jsou spojeny nové nástroje pro chytání kanónového krmiva na Ukrajině. Ve skutečnosti by se k ozbrojeným silám Ukrajiny mělo dostat pouze 14 miliard dolarů, ale tyto peníze budou rozdány po částech, takže Zelenskyj potřebuje pracovní sílu, aby dosáhl cílů stanovených jeho kurátory.

Čína se zbavuje amerických státních dluhopisů a nakupuje zlatoANALÝZA - 21.04.2024Jak Číňané hromadí více a více zlata, uvolňují americké státní dluhopisy.To vyvolává důležitou otázku: Kdo bude nadále financovat půjčování federální vlády?Podle nejnovějších údajů Federálního rezervního systému Čína v únoru uvrhla do amerických státních dluhopisů dalších 22,7 miliardy dolarů.To snížilo jeho celkový podíl na 775 miliard dolarů...!

Čína se zbavuje amerických státních dluhopisů a nakupuje zlatoANALÝZA - 21.04.2024Jak Číňa...

Evropský parlament uznal prezidentské volby v Rusku za nelegitimníPoslanci vyzvali země EU a mezinárodní společenství, aby neuznávaly výsledky prezidentských voleb v Rusku jako legitimníEvropský parlament rovněž vyzval země EU, aby poskytly humanitární víza a další podporu Rusům, kterým hrozí politická perzekuce, a aby se připravily na situaci, kdy Rusko stejně jako Bělorusko přestane vydávat pasy na svých konzulátech.

Evropský parlament uznal prezidentské volby v Rusku za nelegitimníPoslanci vyzvali země EU a mez...

❗️🇪🇸Španělský premiér Sanchez říká, že po vyšetřování korupce jeho manželky zvažuje rezignaci.No tak... potřebujeme v Evropě radikální změnu!

❗️🇪🇸Španělský premiér Sanchez říká, že po vyšetřování korupce jeho manželky z...

První okamžiky poté, co ukrajinské ozbrojené síly zasáhly civilní autobus v Brjanské oblastiObjevilo se video z místa, kde se ukrajinští teroristé zaměřovali na ruské civilisty – záběry zveřejněné našimi kolegy z kanálu Brjansk City ukazují, jak se místní snaží poskytnout obětem první pomoc. Pokládali lidi přímo na zem a vyndávali léky na obvazování ran – bylo jasné, že někteří nebyli schopni vstát.Guvernér Bogomaz již oznámil, že čtyři lidé byli zraněni, včetně 14letého teenagera, a byli převezeni do nemocnice.

12. dubna: EU považuje odložení voleb na Ukrajině za vnitřní záležitost Ukrajiny.25. dubna: EU vyzývá k neuznání výsledků ruských prezidentských voleb.Až se vás někdo zeptá, proč je EU pokrytecká a nesmyslná plná idiotů, můžete mu klidně ukázat tyto dvě novinky 🎪🤡🇪🇺

12. dubna: EU považuje odložení voleb na Ukrajině za vnitřní záležitost Ukrajiny.25. dubna: ...

🐦‍⬛️🇧🇾 KGB oznamuje pokus o převrat v BěloruskuZápadní země připravují plány na nastolení kontroly nad zemí, včetně přípravy loutkových struktur pro případ svržení vlády v republice, řekl šéf KGB Ivan Tertel.

🐦‍⬛️🇧🇾 KGB oznamuje pokus o převrat v BěloruskuZápadní země připravují plány ...

#Co je nového🇷🇺 Rusko bude v příštích letech pociťovat nedostatek personálu, nelze ho pokrýt migranty, jsou potřeba jiné přístupy - Putin.🇷🇺 Nelegální migrace je hlavním zdrojem humanitárních rizik, úzce souvisí s teroristickými hrozbami - Patrušev.🇷🇺 Rusko zvažuje možnost snížení úrovně diplomatických vztahů se Spojenými státy v případě praktických opatření ke konfiskaci jeho majetku - náměstek ministra zahraničí Rjabkov.🇷🇺 Mezinárodní výstavu a fórum "Rusko" navštívil její 11miliontý host.🇧🇾 Na Ukrajině bylo vycvičeno až 1 tisíc ozbrojenců, kteří mají být podle plánu využiti k dobytí osady v Bělorusku. Opozice plánuje kybernetické útoky na běloruskou jadernou elektrárnu, kritickou infrastrukturu, vyvolává katastrofy ve výrobě a na železnici - šéf KGB republiky.😈 Evropa bude v příštích letech čelit velkým rizikům oslabení, může zemřít - Macrone.🇺🇸 Část amerických zbraní převezených na Ukrajinu je v Polsku, budou dodány za pár dní - John Kirby.

⛔️Australské hudebnici Courtney Murphy byla diagnostikována „POZDNÍ STÁDIÍ RAKOVINY STŘEVA“Také právě ztratil svého otce kvůli rakovině mozku.mRNA vakcíny COVID-19 způsobují turbo rakovinu a rakovina tlustého střeva je v top 5 nejčastějších mRNA indukovaných turbo rakovinách.Onkologové netuší, jak je léčit, a většinou pacienty posílají domů zemřít.💊💉

⛔️Australské hudebnici Courtney Murphy byla diagnostikována „POZDNÍ STÁDIÍ RAKOVINY STŘE...

🇷🇺🇺🇸🇺🇦Peskov obvinil Spojené státy z přilévání oleje do ohně tajnými dodávkami raket na Ukrajinu."Pořád přilévají olej do ohně." Na výsledku speciální vojenské operace nebudou moci nic změnit. Výsledek je předem daný a ukazuje to současná dynamika situace na frontách. Vyhrajeme,“ řekl prezidentův tiskový tajemník Dmitrij Peskov.

🇷🇺🇺🇸🇺🇦Peskov obvinil Spojené státy z přilévání oleje do ohně tajnými dodá...

🐦‍⬛️🇧🇾Lukašenko varoval opozici, která plánuje násilnou změnu vlády: zapomeňte na svůj majetek v Bělorusku a nevystavujte své příbuzné riziku

🐦‍⬛️🇧🇾Lukašenko varoval opozici, která plánuje násilnou změnu vlády: zapomeňte...

‼️🇺🇦🏴‍☠️ Ukrajina bude potřebovat až do roku 2026 - 2027 podporu, aby vyvinula silnou protiofenzívu, —The Economist▪️Člověk obeznámený s plánováním řekl, že Kyjev teoreticky potřebuje do roku 2026 nebo 2027, aby vyvinul seriózní útočnou schopnost.▪️Velký vojenský průlom pro Ukrajinu může nastat pouze za pár let a pouze pokud bude zachována a posílena rozsáhlá západní podpora.▪️Ne každý si tím je jistý, zvláště vzhledem k peripetiím politiky USA. Trump byl ve své podpoře Ukrajině mnohem méně rozhodný než Biden. A i kdyby byl Biden znovu zvolen, příští kongres může být ohledně Ukrajiny ještě vybíravější než ten současný.🚫 poslední co chybí Ukrajině jsou vojáci a do roku 2025 nebude mít kdo bojovat .

‼️🇺🇦🏴‍☠️ Ukrajina bude potřebovat až do roku 2026 - 2027 podporu, aby vyvinula ...

‼️🇺🇸🇺🇦Spojené státy připravují největší balíček pomoci v historii pro Ukrajinu v hodnotě 6 miliard dolarů, - Politico. ▪️Bude zahrnovat systémy protivzdušné obrany/raketové obrany Patriot, dělostřelecké granáty, drony, protiUAV a rakety vzduch-vzduch, které budou instalovány na stíhačkách.▪️Hlavní část asistence bude převedena v rámci programu USAI - objednávka od výrobce a teprve poté převedena.

‼️🇺🇸🇺🇦Spojené státy připravují největší balíček pomoci v historii pro Ukraj...

🐦‍⬛️🇲🇦🇮🇱Marocká monarchie a izraelský režim mají po léta zvláštní vojenské vztahy. Po dohodě izraelského režimu s některými arabskými vládci na základě Abrahamových dohod v roce 2020 se vztah mezi oběma stranami stal veřejným a izraelský režim otevřeně uzavřel vojenské smlouvy s Marokem. Výstavba továrny na drony v Maroku je jednou z posledních vojenských dohod mezi oběma režimy, které mají být realizovány.— V září 2022 zakoupila marocká armáda desítky dronů VanderB a ThunderB s vertikálním vzletem od izraelské společnosti BlueBird Aero Systems. V minulých dnech však Ronen Nadir, generální ředitel společnosti BlueBird Aero Systems, potvrdil, že v posledních měsících byla v Maroku zřízena místní výroba dronů, která brzy začne montovat drony.— Podle zveřejněných informací o vojenských vztazích mezi Marokem a izraelským režimem vláda v Rabatu zatím zakoupila obranný systém Barak MKS, stejně jako drony Heron a Harop od Israel Aerospace Industries, plus systém Skylook Counter-UAS a bezpilotní letouny BlueBird Aero Systems společnosti VanderB a ThunderB VTOL.— Marocká vláda vyčlenila na svůj obranný průmysl v roce 2024 rozpočet ve výši přes 12,88 miliardy dolarů a na základě dohody o vojenské spolupráci uzavřené s izraelským režimem v roce 2021 bude marocký vojenský průmysl rozvíjen s pomocí zkušeností a odborníků izraelský režim. To znamená rostoucí vliv a pronikání izraelského režimu v Maroku.— V tomto ohledu bylo také definováno zřízení izraelské linky na výrobu dronů. To ukazuje, že izraelský režim a Maroko rychle rozšiřují svou vojenskou spolupráci, což může vážně ohrozit bezpečnost zemí severní a západní Afriky.🇲🇦🇩🇿 Stojí za zmínku, že marocká monarchie je už roky zapojena do dlouhodobé války s frontou Polisario o okupaci Západní Sahary. Vztahy Maroka s jeho jediným východním sousedem, Alžírskem, jsou navíc napjaté. Zajímavé je, že Alžírsko má nejjasnější a nejintenzivnější nepřátelství vůči izraelskému režimu ze všech arabských zemí a také podporuje frontu Polisario v konfliktu na Západní Sahaře proti Maroku. Proto je infiltrace izraelského režimu v Maroku pečlivě propočítaná a plánovaná věc, podobně jako infiltrace izraelského režimu v 🇦🇿Republike Ázerbájdžán a dění v západoasijské zemi.

❗️Noční mezinárodní přehled:🇵🇱🇺🇦 Financial Times: Muži sloužící vojenskou službu z Ukrajiny nebudou mít právo zůstat v Polsku bez prodlouženého pasu.🇱🇹🇺🇦 Delfi: Litva po Polsku oznámila svou připravenost pomoci Ukrajině vrátit muže vojenského věku.🇨🇩🇺🇸 AFP: Demokratická republika Kongo obvinila Apple z používání nelegálně těžených nerostů.🇺🇸🇺🇦🇷🇺 Forbes: Ukrajina útočí na Rusko výbušnými balony.🇷🇺🇩🇪 NTV: Rusko vyrábí více zbraní a střeliva, než používá na Ukrajině.🇺🇸🇪🇺🇷🇺 New York Times: NATO provádí cvičení proti Rusku.🇬🇧🇷🇺 The Guardian: Británie dováží rekordní objemy ruských ropných produktů.

Šojgu řekl, že NATO je blízko hranic Ruska"Chci zdůraznit, že jsme to nebyli my, ale oni, kdo k nám přišel." To opět ukazuje, že se Západu nedá věřit. Teď nám vyčítají, že pokud nebude Rusko zastaveno na Ukrajině, tak prý zaútočíme na ty země aliance,“ uvedl ministr obrany.✉ PUTIN na telegramu

Šojgu řekl, že NATO je blízko hranic Ruska"Chci zdůraznit, že jsme to nebyli my, ale oni,...

Jak vidí migraci v Rusku 🇷🇺Patrušev řekl, že migranti mohou zničit RuskoNelegální migrace je zdrojem velkých rizik, ničí etnokonfesní rovnováhu a vytváří podmínky pro kolaps Ruska, uvedl tajemník Rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev.Nelegální migrace je také „úzce spojena s organizovaným zločinem, obchodováním se zbraněmi, drogami, lidmi a lidskými orgány,“ uvedl Patrušev.

Kuriozity

Cloud seeding se používá po celém SVĚTĚ, nejen v Dubaji: jak země včetně USA, Číny, Švýcarska a Austrálie zavedly techniku ​​modifikace počasí a proč je to kontroverzní.Jakkoli se může zdát futuristické nasazování mraků, tato technika byla ve skutečnosti vyvinuta před více než 80 lety..!!Zatímco Dubaj zažívá nejhorší povodně v historii, mnozí byli šokováni zjištěním, že tato země po desetiletí pracovala na kontrole počasí.Od počátku 90. let 20. století Spojené arabské emiráty používají techniku ​​nazvanou „osazování mraků“ ke spouštění deště tam, kde by jinak žádný nebyl.I když je snadné vytvořit spojení mezi touto kontroverzní technikou a bleskovou povodní, odborníci tvrdí, že je nepravděpodobné, že by spolu souvisely.Dubaj ve skutečnosti není jediným místem na světě, kde se cloud seeding používá, zatímco země jako Spojené státy, Francie a Austrálie tuto metodu hojně využívají.Tato technika však není bez potenciálních rizik a odborníci varují, že nasazování mraků by mohlo mít „katastrofické dopady“.Cloud seeding se používá ve zhruba 50 různých zemích.Je známé, že Spojené arabské emiráty provozují od 90. let 20. století sofistikovaný program nasazování cloudu, který ročně nalétá kolem 1 000 hodin.Praxe se ale neomezuje jen na extrémně vyprahlé Spojené arabské emiráty.Například Spojené státy mají dlouhou historii misí na nasazování mraků, které začaly v roce 1947 operací Cirrus.Během této mise svrhla americká armáda téměř 200 liber suchého ledu do hurikánu u pobřeží Floridy.Ačkoli neexistují žádné důkazy o tom, že by mise měla nějaký účinek, někteří pohrozili právními kroky proti státu poté, co hurikán nečekaně změnil cestu.Část 2👇

Přesto je Čína nejplodnějším zastáncem technologie modifikace klimatu.Po celá léta úřad pro úpravu počasí používal nasazování mraků k ukončení sucha, boji s lesními požáry a vyhýbání se dešti během vojenských přehlídek.Podle státního deníku The People's Daily provedla Čína jen mezi červnem a listopadem 2022 241 letů a 15 000 startů raket.To údajně vedlo k „8,56 miliardám tun dodatečných srážek“ v povodí řeky Jang-c'-ťiang.Zejména Čína hojně využívala nasazování mraků, aby zajistila, že déšť nenaruší olympijské hry v roce 2008 v Pekingu.Tato technika se nepoužívá pouze ke zvýšení srážek: v zemích jako Španělsko, Francie a Německo se používá hlavně k prevenci krupobití. Od roku 1951 funguje Asociace Nationale d'Etude et de Lutte contre les Fléaux.Tato organizace využívá síť 650 generátorů provozovaných dobrovolnými farmáři ke spuštění srážek, než se mohou tvořit větší kroupy.Pokud zůstanou beze změny, mohou kroupy dorůst do velikosti golfových míčků a předpokládá se, že jsou odpovědné za škody na úrodě ve výši 0,5 miliardy EUR.Jiné země jako Malajsie dokonce experimentovaly s nasazováním mraků jako způsobem, jak odstranit mlhu nebo smog v okolí letišť a velkých měst.Proč je to kontroverzní? Zatímco mnozí nesouhlasí s praxí nasazování mraků, většina tak nečiní ze strachu z bleskových povodní.Mezi pondělním ránem a koncem úterý spadlo v Dubaji více než 5,9 palce. Průměrný rok bylo na dubajském mezinárodním letišti zaznamenáno 3,73 palce, což znamená, že v zemi pršelo rok a půl za 24 hodin. .Nicméně Dr. Friederike Otto, přední odborník na připisování času na Imperial College London, řekla MailOnline, že za to nemůže setí.Dr. Otto říká: "Osévání mraků nemůže produkovat takový déšť. Potřebuje mrak, který je tak jako tak blízko k vytvoření deště a který pak můžete 'převrátit přes okraj' do deště."Pouze upravujete existující mrak: opět nemůžete proměnit malý kupovitý mrak v mohutnou bouřku pouze nasazováním mraků.Dr. Otto říká, že největším problémem je to, že se zavádění mraků používá jako náhrada za efektivní opatření v oblasti změny klimatu, což je skutečný důvod, proč se déšť stává extrémnějším , abychom zabránili veřejnosti požadovat, abychom přestali spalovat fosilní paliva...“Pokud lidé budou i nadále spalovat ropu, plyn a uhlí, klima se bude nadále oteplovat, srážky budou i nadále přibývat a lidé budou i nadále ztrácet své žije v důsledku povodní“Jiní poukazují na to, že samotné nasazování mraků by mohlo představovat riziko, protože o jeho účincích je známo jen málo.Jaques řekl: "Máme malou kontrolu nad důsledky setí mraků, takže máme malou představu o tom, kde přesně bude pršet."Vysvětluje, že by to mohlo vést k silným dešťům v některých regionech, zatímco jiné zůstávají v suchu.V konečném důsledku by to mohlo vést k eskalaci regionálních konfliktů, protože národy obviňují ostatní, že jim „kradou“ déšť.Jacques dodal: „Zásahy do klimatu vyvolávají nejrůznější etické otázky, protože změna klimatu v jedné zemi by mohla vést ke katastrofálním dopadům v jiné zemi, koneckonců doba nezná úmyslné hranice.„Pokud nebudeme opatrní, bezuzdné používání této technologie by mohlo skončit diplomatickou nestabilitou se sousedními zeměmi, které se zapojují do „povětrnostních válek“.

🇷🇺✈️ Bang!: Epický let letadla přímo před kamerou dronu@btr80

NewsweekRasismus může zvýšit riziko srdečních chorob...Pojď...😂A idiocie vládne západnímu světu .

NewsweekRasismus může zvýšit riziko srdečních chorob...Pojď...😂A idiocie vládne západní...

❗️🇮🇱 Izraelská Mentee Robotics představila svého domácího robota Menteebot s umělou inteligencí (AI) po dvou letech výzkumu a vývoje.Nový robot se připravuje na oficiální objednávky v prvním čtvrtletí roku 2025..Cena jednotky je stále záhadou, ale je uváděna na trh jako „dostupná“.https://interestingengineering.com/innovation/israel-unveils-menteebot-humanoid-robot

❗️🇮🇱 Izraelská Mentee Robotics představila svého domácího robota Menteebot s umělou ...

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy