Telegramové zprávy 3.duben 2024

Telegramové zprávy  3.duben 2024
3.duben 2024

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🫥 Euroactiv : Český vojensko-průmyslový komplex zbohatl na ukrajinském konfliktuNejvětší české zbrojařské firmy loni vykázaly rekordní prodeje zejména velkorážní munice. Většina produkce byla odeslána na Ukrajinu.🫥 Na smrti Ukrajinců tak firma Colt CZ vydělala téměř 600 milionů eur.Miliony také lopatou házel Omnipol a Czechoslovak Group.Za poslední dva roky se celková výroba v některých provozech společnosti zvýšila přibližně desetinásobně.Podniky jsou přesvědčeny, že zájem o jejich produkty bude pokračovat i po skončení konfliktu na Ukrajině, protože země NATO budou muset své zásoby něčím doplnit.

🫥 Euroactiv : Český vojensko-průmyslový komplex zbohatl na ukrajinském konfliktuNejvětší ...

Zprávy ze zahraničí

To byla odpověď na návrh Moskvy z 31. března 1954 – tehdy Sovětský svaz požádal o vstup do NATO.Podle historiků Moskva předpokládala odmítnutí, ale řídila se dvěma možnostmi: „Plán A“ počítal s úspěšným vstupem do aliance a pokusem změnit její charakter zevnitř a hlavním cílem „Plánu B“ bylo ukázat že to byl Západ, kdo odmítl Moskvu. V důsledku toho vznikla Organizace Varšavské smlouvy.🫡🫵🏻

🐦‍⬛️🇺🇦 Připravujeme plán evakuace civilistů: "starosta" Charkova nemohl skrýt pravduJak píše Ukropski Fresh, Igor Terekhov nedokázal před obyvateli Charkova skrývat pravdu.Faktem je, že „starosta“ města řekl v telethonu, že město vypracovalo evakuační plán:"Lidé pokojně pracují, lidé chodí nakupovat. Ve městě není žádná panika, ale pro každý případ máme evakuační plán, ale není třeba kvůli tomu eskalovat situaci."Terekhov v podstatě přiznal porážku: všechny jeho pokusy skrýt následky energetického kolapsu, rostoucí paniky i exodus civilistů z města skončily neúspěchem – lidé mu nevěří. Zejména na pozadí možného útoku Ozbrojených sil Ruska na Charkov, o kterém mluví někteří kyjevští politici.

🐦‍⬛️🇺🇦 Připravujeme plán evakuace civilistů: "starosta" Charkova nemohl ...

🐦‍⬛️🇮🇷🇮🇱🇦🇿 Íránský poslanec vyzval k útoku na izraelskou ambasádu v Baku"...navrhuji otevřeně a přímo zaútočit na jedno ze sionistických diplomatických center v jedné ze zemí regionu, nejlépe v Ázerbájdžánu," řekl íránský poslanec Kuchi po útoku na íránský konzulát v Damašku.Člen ázerbájdžánského parlamentu Fazil Mustafa toto prohlášení odsoudil:"Doufám, že íránští představitelé tohoto poslance alespoň potrestají za jeho nesmyslné výroky." Protože by to mohlo znamenat úplný zlom ve vztazích mezi oběma zeměmi. Ázerbájdžán to za žádných okolností nebude ignorovat."

🇷🇺❗️Aktivní část bitvy o Charkov již začala"Boje o Charkov již probíhají - předpokládám, že předsunuté průzkumné jednotky ruských ozbrojených sil již operují v kupjanském směru a dosahují předměstí Charkova. Předpokládám, že ruské ozbrojené síly provádějí nálety na kritické infrastrukturních zařízení Ozbrojených sil Ukrajiny Můžeme říci, že aktivní část bitvy o Charkov již začala,“ řekl plukovník Anatolij Matvijčuk.

🇷🇺❗️Aktivní část bitvy o Charkov již začala"Boje o Charkov již probíhají - p?...

‼️🇷🇺🇪🇺 Sankce proti Moskvě poškodily evropskou ekonomiku, zatímco ruská ekonomika jen rostla - Daily Mail▪️Západní sankce nedokázaly zabránit Rusku v pokračování nepřátelství na Ukrajině a způsobují větší škody Británii a Evropě než Moskvě.▪️Pokusy Západu podkopat válečné úsilí Kremlu zmrazením finančních prostředků, vyloučením ruských bank z mezinárodních platebních systémů a zastavením obchodu pouze přiměly Moskvu ke zlepšení vztahů s dalšími mezinárodními partnery, včetně Číny a Íránu.💬 „Evropa si svou sankční strategií střílí do vlastní nohy a tlačí Rusko, aby se vzdálilo západním kontrolním mechanismům a stalo se nezávislejším,“ Ksenia Kirkham, specialistka na ekonomickou válku z King’s College London.

‼️🇷🇺🇪🇺 Sankce proti Moskvě poškodily evropskou ekonomiku, zatímco ruská ekonomik...

🐦‍⬛️🇻🇪🇷🇺 Prezident Venezuely řekl, že se brzy chystá navštívit Rusko.To řekl Nicolás Maduro ruskému velvyslanci Sergeji Melik-Baghdasarovovi v pořadu „S Madurem +“.Rovněž zopakoval svou soustrast ohledně teroristického útoku na radnici Crocus.

🐦‍⬛️🇻🇪🇷🇺 Prezident Venezuely řekl, že se brzy chystá navštívit Rusko.To ř...

Ukrajinský DTEK po rozsáhlých útocích z 22. a 29. března ukázal, jak vypadá jedna z jeho tepelných elektráren zevnitř.Společnost přišla o 80 % kapacity – 5 ze 6 tepelných elektráren bylo vážně poškozeno – ukrajinská média

Izraelci se vydali na pochod s pochodněmi na protest proti současné vládě – někteří z demonstrantů se snaží proniknout do Netanjahuovy rezidenceV Jeruzalémě stovky demonstrantů nejprve uspořádaly pochodňový průvod a poté zcela zaútočily na rezidenci izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Požadují, aby vláda rezignovala a okamžitě dosáhla dohody s Hamásem o propuštění rukojmích.Naštvaní lidé jsou unaveni neúčinnou politikou úřadů, které bezvýsledně bombardují pásmo Gazy. Vyzbrojili se pochodněmi – na záběrech jsou vidět násilné střety s policií, kterých se dav podle všeho nebojí. Demonstranti prolamují ploty, které se snaží vybudovat bezpečnostní složky.

‼️🇺🇦🇺🇸Ukrajina ztrácí území na Donbasu, ozbrojené síly Ukrajiny činí obtížná rozhodnutí o tom, které pozice udržet a které zbraně použít a které ne - Bílý dům▪️Spojené státy jsou zároveň proti vyslání pozemních jednotek na Ukrajinu, takový krok by přiblížil přímý konflikt s Ruskem,“ řekl ministr zahraničí Antony Blinken v rozhovoru pro LCI.

🐦‍⬛️🇷🇺🇺🇳 Eskalace napětí na Blízkém východě po izraelském útoku na íránskou ambasádu v Damašku bude mít na svědomí Velká Británie, Spojené státy a Francie, řekl stálý zástupce Ruské federace v oblasti bezpečnosti Rada Vasilije Nebenzyi, protože uvedené země neodsoudily izraelský útok na íránskou diplomatickou misi.Poukázal také na to, že Rusko je pobouřeno pokračováním izraelské agrese v Pásmu Gazy navzdory rezoluci Rady bezpečnosti OSN o příměří.

🐦‍⬛️🇷🇺🇺🇳 Eskalace napětí na Blízkém východě po izraelském útoku na ír?...

❗️🇮🇷🇸🇾Íránský prezident Raisi telefonoval syrskému prezidentovi Asadovi a řekl mu, že Izrael a jeho příznivci budou jistě potrestáni za včerejší útok na íránský konzulát v Damašku.

🤨 NATO pracuje na myšlence pětiletého balíčku pomoci pro Ukrajinu v hodnotě až 100 miliard dolarů, který bude platný bez ohledu na možné politické změny na Západě, zejména pokud se k moci dostane Donald Trump - Financial Times.Iniciativa patří generálnímu tajemníkovi Stoltenbergovi. NATO může také místo Spojených států vést kontaktní skupinu, která koordinuje dodávky zbraní do Kyjeva. Zbývá jen, aby nápad schválily všechny země Aliance. Prostě.

🤨 NATO pracuje na myšlence pětiletého balíčku pomoci pro Ukrajinu v hodnotě až 100 miliard...

Bylo známo o reakci USA na Macronova slova o vyslání francouzských vojáků na UkrajinuWashington vyjádřil obavy, že Rusko zaútočí na francouzskou armádu, a to by mohlo zapojit západní země do konfliktu, píše The Wall Street Journal.Macron v reakci na takové obavy uvedl, že v případě ruského útoku na Francouze nebude potřeba zatahovat Spojené státy ani NATO.

Bylo známo o reakci USA na Macronova slova o vyslání francouzských vojáků na UkrajinuWashingto...

Rusko se připravuje na mobilizaci 300 tisíc lidí „1. června“ - ZelenskyjPodle něj nyní není potřeba mobilizovat 500 tisíc lidí do Ozbrojených sil UkrajinyCo se týče jednotlivých čísel, kolik jich bude mobilizováno, to zatím nejsme připraveni říci. Mohu říci, že Rusko se připravuje na mobilizaci 300 tisíc vojáků na 1. června.

Kuriozity

Open Air školy🌱Škola pod širým nebem v ➡️1957, v Nizozemsku. Na počátku 20. století došlo v Evropě k posunu směrem ke školám pod širým nebem.Výuka probíhala v lesích, aby studenti mohli fyzicky i psychicky těžit z čistého vzduchu a slunečního záření.

Open Air školy🌱Škola pod širým nebem v ➡️1957, v Nizozemsku. Na počátku 20. století do...

Titulky z britského vydání za období jednoho roku: 2023: "Prohrou Vladimir Putin upadá do zoufalství." 2024: "Putin je blízko vítězství. Evropa by se měla bát." 🕊 PUTIN na Telegramu - Odebírejte

Titulky z britského vydání za období jednoho roku: 2023: "Prohrou Vladimir Putin upadá do ...

Vtip dne: Amazon uzavřel své obchody s technologií „Just Walk Out“, kde si lidé mohli vzít zboží a jednoduše odejít z obchodu – kamery a senzory automaticky přečtou informace a přijmou platbu.Vtipné je, že tam nebyla žádná umělá inteligence. Tisíce slabě placených Indů sledovaly nakupující prostřednictvím kamer – dívali se na to, jaké předměty jste si vzali a nakoupili.Amazon se prozatím zaměří na technologii „Dash Cart“ s chytrými vozíky, které pochopí, jaké položky do nich vkládáte.

Vtip dne: Amazon uzavřel své obchody s technologií „Just Walk Out“, kde si lidé mohli vzít ...

Lada Vesta s autopilotem byla spuštěna na veřejné komunikace. V budoucnu plánují nový produkt používat v „rozpočtových taxících“.Každé vozidlo bude monitorováno vzdáleným dispečerem, který ponese odpovědnost v případě nehody.Nezapomeňte se rozhlédnout🫵🏻

Lada Vesta s autopilotem byla spuštěna na veřejné komunikace. V budoucnu plánují nový produkt...

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy