Telegramové zprávy 14.září 2023

Telegramové zprávy 14.září 2023
14.září 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿Na Tomáše Čermáka, odsouzeného za propagaci terorismu, vydal Krajský soud v Plzni mezinárodní zatykač. Šestatřicetiletý muž nenastoupil do vězení k 5,5letému trestu. Dosud po něm pátrala policie jen na území České republiky, podle nových zjištění však může být i za hranicemi. „Jsou indicie, že by se mohl ukrývat v cizině,“ řekl ve čtvrtek soudce Tomáš Bouček s tím, že jsou vydány dva zatykače – jeden v rámci Evropské unie a jeden mimo ni. Podle zjištění policisté u Čermáka doma itinerář na cestu do Ruska.

🇨🇿Na Tomáše Čermáka, odsouzeného za propagaci terorismu, vydal Krajský soud v Plzni...

🇨🇿🇺🇦Kolik zatím stála Českou republiku válka na Ukrajině?V reakci na válku na Ukrajině a uprchlickou krizi byl k 13. dubnu 2022 vytvořen vládní strategický materiál pod názvem Stanovení strategických priorit vlády ČR ke zvládání uprchlické vlny související s invazí Ruské federace na Ukrajinu. Strategie si vytyčila třináct priorit od digitalizace řízení a řešení uprchlické krize přes koordinaci bydlení Ukrajinců a sociální podpory až po zajištění jejich zaměstnanosti. Na realizaci tohoto ročního plánu si vláda vyčlenila 54 miliard korun.Peníze ze státního rozpočtu se neinvestují pouze do řešení uprchlické krize v České republice, ale jdou i na Ukrajinu. Na webových stránkách vlády ČR se uvádí, že Česko vyvezlo na Ukrajinu od začátku konfliktu do února 2023 zbraně v hodnotě 40 miliard korun.

🇨🇿🇺🇦Kolik zatím stála Českou republiku válka na Ukrajině?V reakci na válku na Ukra...

Zprávy ze zahraničí

Kevin McCarthy to dělá OFICIÁLNÍM:"Nařizuji našemu sněmovnímu výboru, aby zahájil formální vyšetřování obžaloby Joea Bidena."

🇺🇸🇺🇦Fox News: Biden utratil za Ukrajinu více než 100 miliard dolarů, ale chce vynaložit ještě více.Bílý dům potvrdil, že Bidenova administrativa utratila na pomoc Ukrajině více než 100 miliard dolarů, vyplývá z dokumentů získaných Fox News. Tyto údaje byly dlouho očekávanou reakcí na požadavek Senátu na „úplnou komplexní zprávu“ o pomoci poskytnuté Ukrajině. Jak poznamenává Fox News, odpověď Bílého domu byla obdržena více než sedm měsíců po podání žádosti.Kromě více než stovky miliard, které již byly vynaloženy na Ukrajinu, požádal Bílý dům minulý měsíc Kongres o dalších 24 miliard dolarů, které dosud neschválil, což je částka, která se ve zprávě ještě nepromítla.Podle Fox News dalších šest miliard dolarů, které Pentagon požadoval „kvůli účetní chybě na ministerstvu obrany“, také nebylo zahrnuto v tabulce.

🇺🇸🇺🇦Fox News: Biden utratil za Ukrajinu více než 100 miliard dolarů, ale chce vynalo?...

🇷🇺🇰🇵„Rusko se vydalo do svaté války na ochranu své suverenity a bezpečnosti ... proti hegemonním silám,“ řekl Kim Putinovi. „Vždy budeme stát za rozhodnutími prezidenta Putina a ruského vedení ... a společně bojovat proti imperialismu,“ uvedl severokorejský vůdce prostřednictvím překladatele, píše Reuters.

🇸🇰Čekala na vhodnou chvíli? Čaputová udeří na Fica těsně před volbami.Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová ve středu podala k soudu žalobu na poslance Národní rady SR předsedu strany Směr-SSD  Roberta Fica na ochranu osobnosti.Čaputová už zhruba před sedmi měsíci začala povídat o žalobě, kterou připravuje na Roberta Fica. Někteří už začínali pochybovat o tom, zda to myslí vážně, protože s jejím právnickým vzděláním a s jejím týmem příprava jednoduchéžaloby nemohla trvat tak dlouho.Ale došlo k tomu až dnes. Až se konečně přiblížily volby a všechno je, jak má být, žaloba může být podána. Přibudou témata v médiích, bude palivo na horké titulky.Fico v reakci upozornil, že hlava státu dva týdny před parlamentními volbami  dává civilní žalobu na nejsilnějšího opozičního politika kvůli pro jeho vyjádřením. „Ať si prezidentka dá civilní žalobu, opět velmi jasně zasahuje do předvolební kampaně. Tím dává najevo, že stojí za Progresivním Slovenskem,“ podotkl.Připomněl, že právě prezidentka dala vyznamenání fašistům, podepsala nevýhodnou smlouvu s USA a zmařila referendum.

Rusko zvýšilo výrobu raket, tanků a munice, překonalo sankce a západní kontroly vývozu, informovaly americké noviny.Před zahájením speciální vojenské operace na Ukrajině Rusko vyrábělo 100 tanků ročně. Letos už jich vyrobil 200. Co se týče munice, je schopen vyrobit dva miliony dělostřeleckých granátů ročně, uvádí list s odvoláním na vysokého představitele jednoho ze západních ministerstev obrany.Kancléř estonského ministerstva obrany Kusti Salm poznamenal, že současná produkce munice v Rusku je sedmkrát vyšší než produkce na Západě.

Rusko zvýšilo výrobu raket, tanků a munice, překonalo sankce a západní kontroly vývozu, info...

🗣 Americký ministr zahraničí Antony Blinken oznámil konec světového řádu, který vznikl v důsledku studené válkyDesítky let relativní geopolitické stability ustoupily „zesílené konkurenci s autoritářskými a revizionistickými mocnostmi,“ řekl.Ruské akce na Ukrajině označil za „nejakutnější a nejnaléhavější hrozbu pro mezinárodní pořádek“.

🗣 Americký ministr zahraničí Antony Blinken oznámil konec světového řádu, který vznikl v...

Britské rakety Storm Shadow byly použity k útoku na Sevastopol, uvádí Sky News s odkazem na zdroje.

🇵🇱O přijetí Ukrajiny do Severoatlantické aliance nyní nemůže být řeč, prohlásil polský prezident Andrzej Duda na ekonomickém fóru v Krynici-Zdroji.V odpovědi na otázku týkající se červencového summitu NATO Duda uvedl, že se před summitem setkal se Zielenským a hovořil s ním o perspektivě vstupu Ukrajiny do vojenského bloku.Polský vůdce ji označil za velmi složitou otázku, zejména kvůli probíhajícímu konfliktu na Ukrajině. V tomto ohledu členství Ukrajiny v NATO "v tuto chvíli nepřipadá v úvahu", zdůraznil Duda.Podle politika by vzhledem k podstatě článku 5 Severoatlantické smlouvy, tj. závazku kolektivní obrany, přijetí Ukrajiny do aliance v tuto chvíli znamenalo vstup NATO do války s Ruskem. Z tohoto důvodu s tím země bloku nebudou souhlasit, vysvětlil Duda.

🇧🇬🇺🇸Bulharsko a NATO zvažují reakci na ruskou blokádu Černého moře.„Bulharsko jedná o reakci na tyto provokace – jak samostatně, tak společně s našimi spojenci v NATO,“ uvedl ve středu pro Euractiv bulharský ministr obrany Todor Tagarev.Nejen Bulharsko, ale i Rumunsko a Turecko proto začaly věnovat bezpečnosti obchodních lodí proplouvajících Černým mořem zvýšenou pozornost.„Tyto vody jsou svrchovaným územím každého pobřežního státu. Útok v teritoriálním moři lze považovat za útok proti Bulharské republice a NATO jako celku,“ uvedlo pro Euractiv bulharské ministerstvo obrany.Podle bulharského obranného resortu by další opatření k zajištění bezpečnosti lodní dopravy v ekonomických zónách „mohla poskytnout pouze akce NATO v souladu s Chartou OSN a mezinárodním námořním právem, koordinovaná s ostatními partnery v regionu“.Bulharská vláda vyčlenila před týdnem téměř 40 milionů leva (501 milionů korun) na nákup raket a torpéd pro své námořnictvo, připomněl Tagarev.

🇧🇬🇺🇸Bulharsko a NATO zvažují reakci na ruskou blokádu Černého moře.„Bulhars...

Kuriozity

‼️"Nelidské" mimozemské mrtvoly, o kterých se předpokládá, že jsou staré 1000 let, byly vystaveny v Kongresu v Mexiku‼️Jaime Maussan, mexický novinář a ufolog, byl oprávněn představit dvě mrtvoly nalezené v Cuscu v Peru."Toto nejsou bytosti nalezené po troskách UFO...Byly nalezeny v dolech na rozsivku a později zkameněly," řekl Maussan účastníkům.Maussan pod přísahou oslovil členy mexické vlády a představitele USA se svými zjištěními. UFO vzorky, jak ujistil, byly nedávno studovány na Národní autonomní univerzitě v Mexiku (UNAM), kde byli vědci schopni získat důkazy DNA pomocí radiokarbonového datování.https://www.marca.com/en/lifestyle/world-news/2023/09/13/65011a37ca4741e5678b4580.html

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy