Telegramové zprávy 12.září 2023

Telegramové zprávy 12.září 2023
12.září 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿Já jen aby jste nezapomněli. 🙄

🇨🇿Očkování proti Covidu v Česku začíná opět nabírat na síle a propagandě!

🇨🇿Očkování proti Covidu v Česku začíná opět nabírat na síle a propagandě!

🇨🇿🇨🇳🇺🇦"Jednotná podpora demokratické Ukrajiny je vzkazem Číně" uvedla Pekarová. Podpora demokratického světa Ukrajině čelící ruské vojenské invazi je i vzkazem Číně ohledně dodržování mezinárodních pravidel, uvedla na dnešním summitu Meziparlamentní aliance pro Čínu ve Sněmovně její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová. Aliance vznikla zhruba před třemi lety a sdružuje poslance demokratických zemí, kteří se zaměřují na vztahy s Čínou.

🇨🇿🇨🇳🇺🇦"Jednotná podpora demokratické Ukrajiny je vzkazem Číně" uved...

🇨🇿Pokud by lidé více dbali o prevenci, zbyl by dostatek léků pro ty, kteří je skutečně potřebují. V Partii Terezie Tománkové na to řekl šéf pirátských poslanců Jakub Michálek. Zákonodárkyně hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová kontrovala, že tímhle způsobem nelze řešit například nedostatek penicilinu pro děti. Politici se mimo jiné pohádali o to, zda by měl být odvolán ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. „Důležité je, abychom nebudovali mentalitu, že všechno léčení je pouze o lécích. Pokud jde o respirační onemocnění, je potřeba se zaměřit hlavně na prevenci. Teď, když víme, že přijde opět další vlna Covidu, je důležité, aby lidé nepodceňovali spánek, a spali co nejvíce, jedli ovoce, zeleninu a přijímali vitamíny třeba ze slunka, “řekl Michálek.ℹ️Ježíši, to je vůl tohle to 🤢🤮

🇨🇿Pokud by lidé více dbali o prevenci, zbyl by dostatek léků pro ty, kteří je skutečně...

🇨🇿Podzimní vlna covidu je tu, čísla rostou.Se začátkem školního roku začíná znatelně přibývat nakažených covidem. V uplynulém týdnu se ve všedních dnech nedostal počet prokázaných infekcí ani jednou pod 150 případů za den. Podle expertů se nemoc bude šířit podobně jako loni, doporučují naočkování novou vakcínou. Zdravotníci se obávají verze zvané pirola, jež se objevila poprvé na konci července v Dánsku. Obavy vyvolává velké množství mutací, které s sebou nese. Vyskytovat se zřejmě může už i v Česku a to by byl problém.

🇨🇿Podzimní vlna covidu je tu, čísla rostou.Se začátkem školního roku začíná znateln?...

🇨🇿Polská etiketa na mléku místo české? Ceny by šly dolů, míní experti. Ministr Výborný je proti.Česku by mohlo dojít ke zlevnění některých potravin, pokud by se u nás zjednodušil prodej polských produktů. S takovým návrhem přišli někteří ekonomové společně se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR. Vyzývají proto stát, aby zákony přestal blokovat snadnější dovoz levnějších potravin od našich sousedů. Zmizet by tak mohly některé etikety v češtině. Ministr zemědělství Marek Výborný za KDU-ČSL. Cena a kvalita. To jsou dva atributy, které ženou statisíce Čechů za nákupy potravin do Polska. „Pokud nám jakožto spotřebitelům nevadí, že si u těchto sousedů kupujeme mléko s krátkým ‚e‘, pak by stačilo povolit polským potravinám, aby se mohly bez přenálepkování prodávat i u nás,“ je přesvědčen ekonom Petr Bartoň.

🇨🇿Polská etiketa na mléku místo české? Ceny by šly dolů, míní experti. Ministr Výbor...

🇨🇿Obyvatel ČR za pololetí přibylo o 46 000 na 10,87 milionu. Za nárůstem stojí zejména migrace z Ukrajiny.Obyvatel České republiky v prvním pololetí přibylo o 46 000 na 10,87 milionu. Za nárůstem je zahraniční migrace, zejména z Ukrajiny. Víc lidí zemřelo, než se narodilo. Meziročně klesl počet narozených dětí, zemřelých obyvatel, sňatků i rozvodů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Ze zahraničí do ČR se od ledna do konce června přistěhovalo 79.776 lidí, naopak z Česka se odstěhovalo 22 266 obyvatel. „V obou proudech zahraniční migrace nadále dominovali občané Ukrajiny,“ uvedli statistici. Přirozenou obměnou ubylo 11 486 lidí. Zemřelo 56 666 obyvatel ČR, o 3398 méně než za první pololetí loňského roku. Narodilo se 45 180 dětí, meziročně o 5 731 méně. „Meziroční pokles narozených, který započal v lednu 2022, nadále trvá,“ podotkla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ. Nejvíce podle ní ubylo dětí narozených ženám ve věku 28 až 31 let.

🇨🇿V Plzni vandal utrhl hlavu bronzové soše Hurvínka na náměstí Republiky.Socha slavných loutek Spejbla a Hurvínka zdobí náměstí od roku 2020 a je místní dominantou. Obyvatelé města označují čin za vrchol barbarství a policie po pachateli aktivně pátrá.

🇨🇿V Plzni vandal utrhl hlavu bronzové soše Hurvínka na náměstí Republiky.Socha slavných...🇨🇿V Plzni vandal utrhl hlavu bronzové soše Hurvínka na náměstí Republiky.Socha slavných...

Zprávy ze zahraničí

Ukrajinské úřady jsou připraveny jednat s Ruskem o ukončení války, uvedl americký ministr zahraničí Blinken."Pokud jde o vyjednávání, na tango jsou potřeba dva. A zatím jsme od Vladimira Putina neviděli žádné známky zájmu o diplomacii. Pokud projeví zájem, myslím, že Ukrajinci budou první, kdo vstoupí do jednání, a my budeme hned za nimi. Všichni si přejí, aby tento vojenský konflikt skončil, ale musí skončit za spravedlivých a udržitelných podmínek, které odrážejí svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny," řekl Blinken.Přístup do diskuse.

Na internetu se objevily záběry druhého zničeného samohybného děla „Caesar“ poslední modifikacePočet upravených samohybných děl Caesar 8x8 na podvozku Tatra ve výzbroji ukrajinských ozbrojených sil rapidně klesá. O něco více než týden později se objevil videozáznam další zničené houfnice.Druhé z devatenácti sofistikovaných samohybných děl s automatizovaným nabíjecím systémem a pancéřovou kabinou je roztroušeno v zóně ruské speciální operace.

Brazilský prezident Lula da Silva nechápe, proč se Brazílie přihlásila k jurisdikci ICC: Neříkám, že se právě teď chystám z ICC vystoupit. Ani jsem nevěděl, že takový soud existuje. Ale chci vědět, proč USA nepodepsaly dohodu, proč ji nepodepsala Indie, proč ji nepodepsala Čína, proč ji nepodepsalo Rusko a podepsala Brazílie? Co přimělo Brazílii k tomu?

Na pozadí zhoršujících se vztahů s Ruskem dnes v Arménii začalo společné vojenské cvičení Eagle Partner 2023 se Spojenými státy.Potrvají do 20. září.Kreml reagoval extrémně negativně na cvičení člena CSTO s úhlavním nepřítelem Moskvy.PUTIN na telegramu

Na pozadí zhoršujících se vztahů s Ruskem dnes v Arménii začalo společné vojenské cvičen?...

🇺🇸Donald Trump si užívá absolutní podporu davu!

🇧🇷🇷🇺Brazilský prezident Lula da Silva prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin nebude v jeho zemi zatčen, pokud se v roce 2024 zúčastní summitu G20 v Riu de Janeiru.„Jsem si jist, že Putin může do Brazílie bezpečně přijet. Dokud budu prezidentem Brazílie, nebude zatčen. Nikdo v Brazílii nebude zatčen bez povolení úřadů,“ řekl prezident v rozhovoru pro televizní kanál Firstpost.Brazílie je však zemí, která ratifikovala Římský statut Mezinárodního trestního soudu, což znamená, že je povinna vydávat Mezinárodnímu trestnímu soudu podezřelé osoby, na které soud vydal zatykač.

🇧🇷🇷🇺Brazilský prezident Lula da Silva prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin n...

🇺🇸🇷🇺Několik slov v předvečer 11/09. Zdá se, že na hulvátství a nechutný narcismus západních zemí, zejména USA, si už všichni zvykli. Na jejich bezstarostné přesvědčení o vlastní správnosti a výlučnosti. Na jejich všeobecnou aroganci v jakékoli otázce. Ať už mírové nebo vojenské. Co na to říct? Není to nic nového. Jen si vzpomeňte na stařenku Madeleine Albright: "Pokud musíme použít sílu, je to proto, že jsme Amerika! Jsme zodpovědný národ. Stojíme vysoko. Hledíme do budoucnosti."Ale přesto se někdy přistihnete, že si říkáte: Nežijí ti dobří lidé na jiné planetě? Nebo se úplně zbláznili? Protiprávní sankce proti Rusku a nám přátelským zemím - žádný problém, není třeba se omlouvat. A zároveň - nesahejte na západní aktiva ve svých zaostalých ekonomikách! Západ může dodávat jakékoli zbraně našim nepřátelům. Našim přátelům to zakazuje a všemožně je straší odvetnými opatřeními. Je zcela legální unášet cizí občany z různých zemí světa, abyste je mohli postavit před soud ve vašem slavném Pindostánu. Ovšem Američané jsou "posvátné krávy", i kdyby to byli špioni, narkomani třesoucí se v absťáku nebo pedofilové se slinami v koutcích úst. A tak je to se vším. Nechci předjímat, ale dá se očekávat, že teroristé někdy provedou další útok ve stylu 11/09/2001, ale tentokrát s jadernou nebo biologickou složkou.Nebo ještě hůř: některý z vůdců jaderných zemí ztratí nervy a učiní emotivní rozhodnutí použít zbraně hromadného ničení. Zvláště když se klub jaderných zbraní neustále rozšiřuje a jeho značná část není vázána žádnými závazky. A to pak bude konečná. Definitivně. Jediné, co zbude, bude sbírat peníze na nový památník na Ground Zero. V lepším případě. A v tom nejhorším budou věnce spuštěny jen tak, do vody.Autor: Dmitrij Medveděv

🇹🇷🇸🇪🇺🇸Turecko kritizuje USA, že spojují prodej F-16 a vstup Švédska do NATO.Erdogan na tiskové konferenci po summitu skupiny G20 v Dillí řekl, že se sešel s Bidenem a že spolu jednali o prodeji F-16 Turecku. Šéf Bílého domu podle něho dal do souvislosti dodávky těchto letounů s postupem Turecka při ratifikaci vstupu Švédska do NATO. „Takový přístup nás vážně znepokojuje,“ uvedl Erdogan.Turecko, které Švédsku doposud stavělo největší překážky na cestě do Severoatlantické aliance, v říjnu 2021 požádalo o prodej stíhaček F-16 a vybavení pro modernizaci letounů, které už ve výzbroji má. Hodnota obchodu je 20 miliard dolarů (456 miliard korun).Na okraji červencového summitu NATO ve Vilniusu generální tajemník aliance Jens Stoltenberg oznámil, že Erdogan předloží švédskou žádost o vstup do vojenského bloku co nejdříve parlamentu a že bude usilovat o její schválení. Den poté poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan řekl, že administrativa bude pokračovat v procesu dodání těchto stíhaček do Turecka po konzultaci s Kongresem.Ankara obviňuje Švédsko, že poskytuje útočiště radikálům nepřátelským vůči tureckému státu, jde hlavně o členy zakázané Strany kurdských pracujících (PKK), kterou Turecko, Evropská unie i Spojené státy považují za teroristickou organizaci.

🇩🇪V Německu se chystají utáhnout opasky — předpovědi expertů jsou neuspokojivéInstitut pro ekonomický výzkum (Ifo) oznámil, že Německo v roce 2023 čeká vážná ekonomická krize, uvádí Haber 7. Odborníci očekávají pokles HDP, mimořádně vysokou inflaci a zhruba 2,6 milionu nezaměstnaných. A dávají ještě pesimističtější výhled na podzim.Vedoucí výzkumu obchodních cyklů a ekonomických předpovědí Timo Wolmerschauser ve svém komentáři poznamenal: „Navzdory očekáváním, která byla dosud oznámena, se zdá, že oživení ekonomiky ve druhé polovině roku se neuskuteční. Zpomalení pokračuje a tento trend je pozorován téměř ve všech odvětvích.“

🇺🇸🇻🇳Vietnam a Spojené státy se dohodly na rozšíření vazeb v oblasti obrany a bezpečnosti, uvádí se ve společném prohlášení o povýšení vztahů mezi Vietnamem a USA na komplexní strategické partnerství, které bylo vydáno po jednání generálního tajemníka Ústředního výboru Komunistické strany Vietnamu Nguyena Phu Tronga a amerického prezidenta Joea Bidena.

🇺🇸🇻🇳Vietnam a Spojené státy se dohodly na rozšíření vazeb v oblasti obrany a bezpe...

🇷🇺🇺🇸🇪🇺🇮🇳Ve skutečnosti je Rusko již velkým vítězem v konfliktu proti USA a NATO, říká nizozemský poslanec a člen Evropského parlamentu Marcel de Graaf. Poznamenal, že Rusko prokázalo, že je odolné vůči západním sankcím, udržuje rostoucí ekonomiku a úspěšně provádí politiku dedolarizace a „rozšiřování svého vlivu všude kromě Západu“.EU naproti tomu utrpěla velkou porážku: je v ekonomické recesi díky deindustrializaci, ukázala se jako poslušný pejsek USA a uvalila sebevražedné sankce.Výsledky G20 v Indii mluví za všechno: Západ už nemá sílu nutit zbytek světa k poslušnosti.

🇷🇺🇺🇸🇪🇺🇮🇳Ve skutečnosti je Rusko již velkým vítězem v konfliktu proti US...

🇺🇸🇷🇺Americe byla nabídnuta vzájemná spolupráce na základě rovných práv a vzájemného respektu, ale oni si vybrali něco úplně jiného, uvedla Maria Zacharovová pro list Izvestija.Washington se rozhodl  hrát vabank a vytvořil chaos v postsovětském prostoru a rozhodl se na světové scéně prosazovat protiruskou agendu. Jak poznamenala Zacharovová, Spojené státy přijímají taková opatření kvůli ekonomice, která už takový nápor nemůže vydržet."Americká ekonomika je ekonomikou nekonečně nafouknutých bublin. Už nemůže fungovat, všechno položili na tento hrací stůl," shrnula mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

🇺🇸🇷🇺Americe byla nabídnuta vzájemná spolupráce na základě rovných práv a vzájem...

🇺🇸🇪🇺NATO chystá největší vojenské cvičení od dob studené války, připraví se na ruskou invazi. Podle listu FT se bude cvičení účastnit zhruba 50 tisíc vojáků a více než 60 lodí, chystat se přitom má i 500 až 700 leteckých cvičných misí. Vůbec poprvé se při něm mají využívat reálná geografická data, a to k vytvoření realističtějších scénářů pro vojáky.Do cvičení se přitom zapojí i Švédsko, jehož přihlášku do NATO musí ještě ratifikovat Turecko a Maďarsko, čímž se celkový počet zúčastněných zemí zvýší na 32.Celá akce, která se uskuteční v Německu, Polsku a Pobaltí v únoru a březnu příštího roku, je součástí nové výcvikové strategie, podle níž bude vojenská aliance každoročně provádět dvě velká cvičení namísto jednoho. NATO bude rovněž cvičit boj proti teroristickým hrozbám mimo své bezprostřední hranice.Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg loni v červnu uvedl, že Aliance zvýší počet svých sil rychlé reakce ze 40 tisíc na „hodně přes 300 tisíc“.

🇺🇸🇪🇺NATO chystá největší vojenské cvičení od dob studené války, připraví se n...

Polský generál Raimund Andrzejczak se obává, že Polsko si v případě války s Ruskem neporadí„Vítězství Ruska na Ukrajině a úplná podřízenost Běloruska dají Polsku jasně najevo, že ani výdaje na obranu ve výši 5 % HDP ročně a armáda 300 tisíc lidí nebudou stačit“„Rusko je ve stavu věčné války. Její nepřátelské akce v mnoha oblastech sílí a míří i na Polsko. Všichni musíme podporovat Ukrajinu v její snaze o vítězství. Pokud ztratíme Ukrajinu, ztratíme Bělorusko. Pokud budou obě tyto země ztraceny, výdaje na obranu pro regionální státy výrazně vzrostou a Čína z těchto pozorování vyvodí závěry.“

Polský generál Raimund Andrzejczak se obává, že Polsko si v případě války s Ruskem neporad?...

Věž 5G vedle školy. Podívejte se na varovné nápisy. Přesto je nějak bezpečné pobývat v okolí této věže celé hodiny ve škole?

Zde je rozdíl: zbrusu nový iPhone 15 bude o celý gram lehčí než iPhone 14. Zde se zdá, že rozdíly končí. A to i přesto, že Apple utratil až 26 miliard dolarů na výzkum a vývoj nových technologií. Techničtí blogeři a dokonce i Elon Musk se již společnosti vysmívají.Nedělejme ale unáhlené závěry, protože představení nových produktů Apple proběhne již zítra. Tam uvidíme, co si pro nás mazaný Tim Cook chystá.PUTIN na telegramu

Zde je rozdíl: zbrusu nový iPhone 15 bude o celý gram lehčí než iPhone 14. Zde se zdá, že ro...

❗️ Americké ministerstvo zahraničí schvaluje možný prodej integrovaného systému protivzdušné obrany a bojového velení Polsku za 4 miliardy dolarů - Pentagon

🇰🇵🇷🇺 Severokorejský vůdce Kim Čong-un opustil Pchjongjang zvláštním vlakem odpoledne 10. září a nyní míří do Ruska v doprovodu vysokých představitelů své vlády, uvedla státní média.geopolitics_live

🇰🇵🇷🇺 Severokorejský vůdce Kim Čong-un opustil Pchjongjang zvláštním vlakem odpoled...🇰🇵🇷🇺 Severokorejský vůdce Kim Čong-un opustil Pchjongjang zvláštním vlakem odpoled...🇰🇵🇷🇺 Severokorejský vůdce Kim Čong-un opustil Pchjongjang zvláštním vlakem odpoled...🇰🇵🇷🇺 Severokorejský vůdce Kim Čong-un opustil Pchjongjang zvláštním vlakem odpoled...

🇨🇳 Západ se snaží potlačit čínský růst, ale už je pozdě. Čas vypršel, objeví se nová centra moci, řekl Putin🤝 Rusko a Čína dosáhly v posledních letech bezprecedentní spolupráce, dodal Vladimir Putin.

🇨🇳 Západ se snaží potlačit čínský růst, ale už je pozdě. Čas vypršel, objeví se n...

Obvinění, že Donald Trump má vazby s Ruskem, jsou naprostý nesmysl, prohlásil ruský prezidentVšechno, co se děje s Trumpem, je pronásledování z politických důvodů, odhalování vnitřních problémů v USA a dokazování, kdo s námi bojuje, dodal prezident.

Obvinění, že Donald Trump má vazby s Ruskem, jsou naprostý nesmysl, prohlásil ruský prezident...

‼️Putin o vstupu sovětských vojsk do Československa: Tato část politiky Sovětského svazu byla špatná a vedla jen k napětí ve vztazíchSledujte @neCT24 | 42TČen

Kuriozity

🇺🇸Pikantní brambůrek zabil 14letého mladíka. Jednalo se o ultra ostrý brambůrek One Chip Challenge, k mimořádné události došlo ve státě Massachusetts. Challenge od firmy výrobce spočíval v tom, že bylo třeba sníst tento brambůrek a co nejdéle nezajídat a nezapíjet pachuť. Ti, kteří si na to troufli, měli modré jazyky a některým se dokonce udělalo špatně, což transparentně naznačuje i obal ve tvaru rakve. Je známo, že chipsy obsahovaly koření z paprik Carolina Reaper a Naga Viper – jejich ostrost je 1,7 a 1,4 milionu stupňů na Scovilleově stupnici. Pro srovnání, jalapeňos má „jen“ 8 tisíc.Přestože oficiálně nebyla příčina smrti teenagera oznámena, výrobce již oznámil stažení produktů z prodeje a ochotu vrátit peníze těm, kteří si ho již koupili. Zároveň společnost poznamenala, že challenge byl určen pouze pro dospělé a zdravé lidi.

🇺🇸Pikantní brambůrek zabil 14letého mladíka. Jednalo se o ultra ostrý brambůrek One Chip...🇺🇸Pikantní brambůrek zabil 14letého mladíka. Jednalo se o ultra ostrý brambůrek One Chip...

🇺🇸Bidenova tisková konference byla přerušena, protože začal zapomínat slova.Americký prezident navštívil Vietnam a setkal se s jeho prezidentem Nguyenem Phu Trongem. Po jednání uspořádal Joe Biden tiskovou konferenci. Osmdesátiletý politik na ni přišel pozdě a vypadal velmi unaveně. Těžko volil slova a dlouho mlčel."Ale řeknu vám toto ... Nevím jak vy, ale já si půjdu lehnout," odpověděl na jednu z otázek. Při odpovědi na další se omluvil za přeřeknutí a pak si dlouho vzpomínal na správné slovo. Mluvčí ho přerušila a prohlásila tiskovou konferenci za ukončenou.

Rychlovlak v Japaňélos ....

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy