Telegramové zprávy 4.září 2023

Telegramové zprávy  4.září 2023
4.září 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy ze zahraničí

🇦🇲Šéf Evropského rozvojového výboru NATO Günter Fehlinger vyzval Arménii, aby se připojila k alianci.Arménský premiér Nikol Pašinjan dříve označil úplnou bezpečnostní závislost na jedné zemi za „strategickou chybu“.„Arménská bezpečnostní architektura byla z 99,999 % propojena s Ruskem, a to i v logice získávání zbraní a střeliva. Nicméně dnes, kdy Rusko samo zbraně potřebuje, je jasné, že i kdyby Ruská federace chtěla, nedokázala by zajistit potřeby Arménie. Toto je příklad toho, že v oblasti bezpečnosti je závislost nebo vázání na jediné místo samo o sobě strategickou chybou,“ řekl v sobotu arménský premiér v rozhovoru pro italský La Repubblica.

🇦🇲Šéf Evropského rozvojového výboru NATO Günter Fehlinger vyzval Arménii, aby se připo...

🇵🇱🇺🇦Polsko začalo Kyjevu vydávat muže, kteří utekli z Ukrajiny.Polsko a další země EU mohou podle polského portálu Rzeczpospolita zaplavit ukrajinské žádosti o vydání mužů, kteří zemi opustili díky úplatkům. Polsko již některé Ukrajince vydává.Podle údajů velitelství pohraniční stráže, zpracovaných pro Rzeczpospolita, od loňského 24. února do 31. srpna letošního roku vstoupilo do Polska téměř 2,87 milionu ukrajinských občanů ve věku 18-60 let a téměř 2,8 milionu Ukrajinců odešlo. Podle informací, které Rzeczpospolita obdržela od Pohraniční stráže, Polsko na základě dohody s Ukrajinou již vydalo občany této země, kteří pašují nelegální imigranty do Evropy.

🇵🇱🇺🇦Polsko začalo Kyjevu vydávat muže, kteří utekli z Ukrajiny.Polsko a další zem...

🇨🇿Končí prázdniny, žáci a studenti se vrací do lavic a začíná nový školní rok.Na základních a středních školách dnes začíná nový školní rok. Po dvouměsíčních letních prázdninách usedne do lavic přes milion žáků základních škol a téměř půl milionu studentů středních škol. Na některých školách přivítají děti vedle učitelů jako každý rok i politici. České školství čeká řada změn - některé už v tomto školním roce, některé se projeví až v dalších letech.Petr Pavel ráno zavítá na základní školu v Bukovanech u Sokolova a základní a mateřskou školu v Sadově na Karlovarsku. Premiér Petr Fiala společně s ministrem školství Mikulášem Bekem navštíví Střední zahradnickou školu v Rajhradě nedaleko Brna. Při té příležitosti tam oba vládní politici představí podrobnosti o reformách ve školství a jejich financování.

🇺🇦Volodymyr Zelenskyj na X uvedl, že tento týden požádá parlament o odvolání ministra obrany Oleksije Reznikova a na jeho místo navrhne Rustema Umerova, šéfa hlavního ukrajinského privatizačního fondu.Zelenskyj oznámení učinil ve svém pravidelném večerním videoposelství k národu. Bude největší změnou ukrajinského obranného aparátu během války, poznamenala agentura Reuters. „Rozhodl jsem se vyměnit ministra obrany Ukrajiny. Oleksij Reznikov má za sebou více než 550 dní plnohodnotné války,“ řekl Zelenskyj. „Domnívám se, že ministerstvo potřebuje nové přístupy a jiné formáty interakce jak s armádou, tak s celou společností,“ dodal.Změnu ministra obrany musí schválit parlament, ale je pravděpodobné, že ji podpoří většina zákonodárců. Zelenskyj očekává, že následně schválí Umerovovo jmenování. Umerov, 41letý bývalý zákonodárce, který je původem krymský Tatar, stojí v čele ukrajinského Fondu státního majetku od září 2022. Hrál roli v citlivých válečných jednáních.

🇺🇦Volodymyr Zelenskyj na X uvedl, že tento týden požádá parlament o odvolání ministra o...

Kuriozity

Trump potvrzuje, že JFK Jr. je naživu a zdrávVe speciálním rozhovoru pro Fox News z 19. června 2023, který vedl Bret Baier, Donald J. Trump řekl o „JFK JR., který je velmi milý člověk, znám ho velmi dobře, je to velmi velmi milý člověk“, mezitím Baier opakoval "Roberte", ve snaze napravit Trumpa...😁Trump je známý jako extrémně opatrný jedinec a nyní oficiálně potvrdil JFK JR. (John Fitzgerald Lincoln Kahlooni Jr. / John F. Kennedy Jr.) Kdo je naživu a zdráv..😁

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy