Telegramové zprávy 24.květen 2023

Telegramové zprávy 24.květen 2023
24.květen 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿Nájemné v Česku vzrostlo na 8746 korun za měsíc a dál se zvyšuje.Nájemné v Česku v prvním čtvrtletí meziročně vzrostlo v průměru o 12,3 procenta na 8746 korun za měsíc. Růst cen nájmů pokračuje i ve druhém čtvrtletí, a to zatím o 16,7 procenta. V květnu tak lidé průměrně zaplatili 9394 korun měsíčně, uvedla finančně poradenská společnost Patron GO na základě průzkumu mezi 1400 Čechy ve věku do 55 let.

🇨🇿Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí kvůli bouřkám na Moravě. Velmi silné bouřky mohou v úterý zasáhnout jihovýchod Česka. Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí, který v pondělí kvůli hrozícím bouřím vydali pro východní část Čech, Moravu a Slezsko. Při silných bouřkách s přívalovým deštěm hrozí rozvodnění řek, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

🇨🇿Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí kvůli bouřkám na Moravě. Velmi silné bouř...

🇨🇿Češi by potřebovali válku, zabít dítě a zapálit barák, hlásal Novotný. Policie případ odložila, poslanec má imunitu.Policie nebude řešit trestní oznámení, které přišlo na Novotného za možné hanobení národa a šíření poplašné zprávy. Starosta svá slova mířil zejména na voliče hnutí ANO, SPD a všechny, kteří nesouhlasí s českou podporu napadené Ukrajiny. Novotný pro CNNPrima řekl, že si byl od začátku jistý o své nevině.,,říkám tak jak to je, každý strůjcem svého štěstí, každá ProRuská lůza by měla dostat pořádně do rypáku,,.

🇨🇿Češi by potřebovali válku, zabít dítě a zapálit barák, hlásal Novotný. Policie p?...

🇨🇿Dlouhodobě vyhrocený spor náčelníka Generálního štábu AČR Karla Řehky a ministryně obrany Jany Černochové měl vést ke zvažované rezignaci šéfa armády, kterou ale premiér Petr Fiala nepřijal. Podle bývalého ministra obrany Lubomíra Metnara má personální politika Černochové neblahé dopady nejen na armádu, ale i na Vojenskou policii a státní podnik VTÚ, který podle jeho slov destabilizovala.„Ministryně obrany svou personální politikou částečně destabilizovala Vojenskou policii a teď se dozvídáme, že rezignaci kvůli neshodám s paní ministryní zvažoval náčelník Generálního štábu pan generál Řehka. Není možné, aby v současné bezpečnostní situaci svými kroky destabilizovala také armádu. Její personální politika přímo i nepřímo ohrožuje také státní podnik VTÚ (Vojenský technický ústav, pozn. red.), který v loňském roce oslavil sté výročí,“ říká bývalý ministr obrany a současný předseda sněmovního výboru pro obranu Lubomír Metnar.

🇨🇿Dlouhodobě vyhrocený spor náčelníka Generálního štábu AČR Karla Řehky a mini...

A je to tady, dámy a pánové!Je PODEPSÁNO!..........❗❕............ 🇨🇿🇺🇸Vůbec se nikomu nepodřizujeme a nejsme vazalové. Dnes ve Washingtonu se česká ministryně obrany Jana Černochová setkala s ministrem obrany USA Lloydem Austinem. Došlo k podepsání „slavné“ obranné dohody s USA (DCA).„Střední Evropa byla v minulosti ovlivněna expanzí nedemokratických mocností, nemohli jsme svobodně rozhodovat o svém osudu,“ řekla Černochová. Proto má podle ní podpis smlouvy pro Česko hluboký význam.Dohodu schválila česká vláda, po dnešním podpisu ministry ji v Česku musí odsouhlasit obě komory Parlamentu a podepsat prezident P.Pavel, který je ale pro a podepíše okamžitě, řekl.

A je to tady, dámy a pánové!Je PODEPSÁNO!..........❗❕............ 🇨🇿🇺🇸V?...

🇨🇿Trikolora žádá prezidenta Petra Pavla, aby rezignoval nebo se alespoň omluvil za svůj projev, který pronesl v neděli během tryzny v Terezíně. Trikoloře vadí prezidentův výrok, ve kterém hovořil o zločinech českých předků zločiny a odpovědnosti, kterou mají přijmout jejich potomci. „Jsme zděšeni a rozhořčeni,“ uvedla předsedkyně strany Zuzana Majerová.„Petr Pavel tím plivl na všechny oběti německé nacistické perzekuce v českých zemích. Trikolora proto žádá Petra Pavla, aby rezignoval na funkci prezidenta republiky, nebo se za svá slova alespoň veřejně omluvil,“ vyzvala v tiskové zprávě Majerová. Dodala, že je otázkou, zda je prezident vůbec schopen hrůznost svých slov pochopit.„Nejen jako členové politické strany, ale hlavně jako občané České republiky jsme zděšeni a rozhořčeni z výroků, které pronesl Petr Pavel během terezínské tryzny, tedy každoroční vzpomínkové slavnosti k uctění obětí německé nacistické perzekuce. Podle prezidenta páchali naši předkové zločiny a my za ně máme přijmout odpovědnost,“

🇨🇿Trikolora žádá prezidenta Petra Pavla, aby rezignoval nebo se alespoň omluvil za svůj p...

🇨🇿Silný déšť na Moravě zaplavoval silnice a sklepy domů.Východ Česka v úterý zasáhly bouřky provázené silným deštěm. Hasiči ve Zlínském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji měli kvůli počasí desítky výjezdů. Většinou odčerpávali vodu a bahno ze sklepů či odstraňovali spadané stromy. Počasí působilo problémy také v dopravě. Voda a bahno částečně zaplavily u Otrokovic a Napajedel na Zlínsku dálnici D55, průjezdná byla se zvýšenou opatrností. Do středečního rána platí na východě a jihovýchodě Česka varování před možným vzestupem hladin.

🇨🇿Silný déšť na Moravě zaplavoval silnice a sklepy domů.Východ Česka v úterý zasáhl...

🇨🇿Konec rodných čísel v Česku? Nápad za 56 miliard schytává kritiku ze všech stran!V Česku by mohla zmizet rodná čísla, a to i z občanských průkazů. Nahradit by je od roku 2025 mohly takzvané identifikátory, ze kterých by nebyl rozeznatelný věk, datum narození ani pohlaví. Má to ale háček, vyjít by to podle odhadů firmy Grant Thornton mohlo na zhruba 56 miliard korun. Opozice chce plánovanou změnu skrze novelu zákona odložit.Plánovanou změnu ale kritizuje veřejnost, ekonomové i opozice. Hnutí ANO v minulých dnech například navrhlo, aby se znovu odložilo datum, odkdy by měla změna platit. Podle předkládané novely by se rodná čísla měla objevovat v průkazech vydaných do konce roku 2028, místo do konce roku 2024.V nynější ekonomické situaci by bylo podle zdůvodnění „neúčelné a nehospodárné vynakládat další obrovské množství veřejných i soukromých prostředků na popisovanou úpravu informačních systémů a registrů“.Předlohu nejprve posoudí vláda, rozhodnou o ní zákonodárci.

🇨🇿Konec rodných čísel v Česku? Nápad za 56 miliard schytává kritiku ze všech stran&#33...

🇨🇿Vládní balíček, jak si vlastně konkrétně finančně pohoršíme? Každý z nás již od ledna příštího roku (pokud pětikoalice protlačí nové zákony, což protlačí) pocítí dopady navrhovaných vládních opatření, jejichž cílem je ozdravení veřejných financí. Ty počítají například se zrušením školkovného, omezením slevy na manželku, zavedením nemocenského pojištění, změnou daňových pásem, zvýšením pojistného pro OSVČ, zvýšením daně z nemovitých věcí či se zvýšením spotřebních daní a změnou u DPH.Klik na obrázky ⤴️

🇨🇿Vládní balíček, jak si vlastně konkrétně finančně pohoršíme? Každý z nás již ...🇨🇿Vládní balíček, jak si vlastně konkrétně finančně pohoršíme? Každý z nás již ...

Zprávy ze zahraničí

🇪🇺Evropské země požadují od vedení EU 10 miliard eur jako kompenzaci za zbraně dodané Ukrajině, uvedl Vysoký představitel EU pro zahraniční politiku Josep Borrell.Zdůraznil, že jde o podstatně vyšší částku, než se očekávalo. „Poté, co jsme obdrželi 3,6 miliardy eur z Evropského mírového nástroje, jsme vyčlenili 10 miliard eur na vojenskou podporu. A tato vojenská podpora musí pokračovat," uvádí se v tiskovém prohlášení Rady pro zahraniční věci EU.

🇪🇺Evropské země požadují od vedení EU 10 miliard eur jako kompenzaci za zbraně dodané U...

🇺🇸🇷🇺NATO nebere scénář jaderné apokalypsy vážně, řekl Medveděv. „Zřejmě si myslí, že jaderný konflikt nebo jaderná apokalypsa jsou nemožné, protože to nikdy není možné. Mýlí se. A v určitém okamžiku se události mohou vyvíjet zcela nepředvídatelně – a odpovědnost bude plně ležet na Severoatlantické alianci,“ řekl místopředseda Rady bezpečnosti RF v rozhovoru pro RT v Laosu.🇺🇸🇷🇺USA by měly Rusku vyplatit kompenzaci nejen za explozi Nord Streamu, ale také za zničení Mariupolu a Arťomovska.„Ať vrátí prostředky nebo alespoň vyčlení prostředky na obnovu Arťomovska, Mariupolu a mnoho dalších míst, která byla zničena s jejich pomocí a podporou, za jejich peníze,“ uvedl Dmitrij Medveděv.

🇺🇸🇷🇺NATO nebere scénář jaderné apokalypsy vážně, řekl Medveděv. „Zřejmě si ...

🇲🇩Moldavská prezidentka prohlásila, že Moldavsko zatkne Putina na základě zatykače ICC, pokud zemi navštíví.„Moldavsko ratifikovalo Římský statut Mezinárodního trestního soudu (ICC) a bude se řídit jeho rozhodnutími," uvedla moldavská prezidentka Maia Sanduová v rozhovoru pro Euronews Romania.Sanduová byla dotázána, zda v případě, že by ruský prezident Vladimir Putin přijel do Moldavska, byl by v zemi zatčen na základě zatykače ICC.„Ano, Moldavsko podepsalo dohodu s trestním soudem a bude respektovat jeho rozhodnutí,“ odpověděla prezidentka.

🇲🇩Moldavská prezidentka prohlásila, že Moldavsko zatkne Putina na základě zatykače ICC, ...

🇺🇸Default v USA je možný již tento pátek.  Ministerstvu financí zbývá méně než 60 miliard $.Pokud budou výdaje pokračovat současným zvýšeným tempem, do pátku dosáhne zůstatek záporných 18 miliard $.

🇺🇸Default v USA je možný již tento pátek.  Ministerstvu financí zbývá méně než ...

🌍🌎🌏Západ již nevěří ve vítězství Ukrajiny v konfliktu.V článku pro The American Conservative to uvedl bývalý poradce Pentagonu plukovník Douglas McGregor, který upřesnil, že USA a EU považují konflikt za zmrazený.Podle samotného McGregora, jakmile budou vyčerpány útočné zdroje Ukrajiny, Rusko přejde do ofenzivy.Zároveň se domnívá, že je možné Ukrajinu ušetřit krveprolití, ale brání tomu „nespoutaná nenávist Washingtonu k Rusku“, která brání zahájení diplomatických jednání.

🌍🌎🌏Západ již nevěří ve vítězství Ukrajiny v konfliktu.V článku pro The American C...

🇭🇺Viktor Orbán řekl, že nevidí, jak by Ukrajina mohla vyjít z konfliktu vítězně.Maďarský premiér v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že jediný způsob, jak vyřešit ukrajinskou krizi, je dosáhnout dohod mezi Ruskem a Spojenými státy:„Vzhledem k číslům a současné situaci a ke skutečnosti, že NATO není připraveno vyslat vojáky na Ukrajinu, je možné dojít k jasnému závěru, že Ukrajina nemůže na bojišti zvítězit.“Orbán v rozhovoru také prohlásil, že zavedení 11. balíčku sankcí proti Rusku za nerozumné.„Maďarsko je země, která domnívá, že pokud jste něco udělali již 10krát <...> a nebylo to úspěšné, je nerozumné to dělat pojedenácté,“ řekl na Katarském ekonomickém fóru.

🇭🇺Viktor Orbán řekl, že nevidí, jak by Ukrajina mohla vyjít z konfliktu vítězně.Maďar...

🇬🇧Aby se Spojené království vyrovnalo s přílivem migrantů, musí ročně postavit více než 600 tisíc domů.Jde o dvojnásobek současné úrovně, píše The Telegraph.

🇬🇧Aby se Spojené království vyrovnalo s přílivem migrantů, musí ročně postavit více ...

🇩🇪V Německu je 17 500 obětí sexuálního zneužívání dětí. „Míra sexuálního násilí na dětech se oproti loňskému roku příliš nezměnila,“ uklidňuje německá publikace a cituje policejní statistiky: 48 dětí denně.Ale distribuce pornografie s dětmi a dospívajícími vzrostla 12krát, na 49 000.Možná za to mohou uprchlíci z Ukrajiny, ale o tom policie raději mlčí.

🇩🇪V Německu je 17 500 obětí sexuálního zneužívání dětí. „Míra sexuálního nási...

🇷🇺🇨🇳Spolupráci s Ruskem chceme pozvednout na novou úroveň, řekl čínský premiér.Čína chce rozvíjet pragmatickou spolupráci s Ruskem a pozvednout ji na novou úroveň. Uvedl to čínský premiér Li Čchiang svému ruskému protějšku Michailu Mišustinovi, který dnes končí dvoudenní návštěvu Číny.Pragmatická spolupráce mezi Čínou a Ruskem má zatím dobrý trend vývoje a objem vzájemných investic je také na vzestupu, řekl čínský premiér svému ruskému kolegovi. Čínské firmy často zaujaly na ruském trhu místo po těch západních, které se z něho stáhly.

🇯🇵Japonsko vstup do NATO neplánuje a rozhodnutí o otevření zastoupení aliance v zemi zatím nepadlo, téma se projednává.Uvedl to premiér Fumio Kišida, který zároveň poznamenal, že Tokio bude pokračovat v posilování spolupráce s členskými státy NATO.Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová dříve nazvala plány na otevření kanceláře v Japonsku „důkazem ambicí aliance získat pevnou oporu v asijsko-pacifickém regionu“.

🇯🇵Japonsko vstup do NATO neplánuje a rozhodnutí o otevření zastoupení aliance v zemi zat?...

🇧🇷Brazílie vyzvala BRICS, aby státy přestaly používat dolar kvůli protiruské politice.O tomto návrhu se bude jednat na srpnovém summitu asociace, píše list AgoraVox.Autor článku také poznamenává, že používání dolaru se stává problematické vzhledem k tomu, že se BRICS rozšiřuje. O vstup do organizace požádaly Saúdská Arábie, Egypt, Írán, Alžírsko, Bahrajn a Spojené arabské emiráty.„Rozšiřování okruhu účastníků multilaterální spolupráce komplikuje hledání kompromisů při používání národních měn,“ píše list.Kvůli zpřísnění západních sankcí vůči Číně a Rusku se používání amerického dolaru stává nežádoucím, podotýká se.

🇧🇷Brazílie vyzvala BRICS, aby státy přestaly používat dolar kvůli protiruské politice.O...

🇦🇹Hitlerův byt v rakouském městě Braunau an Inn bude sloužit k pořádání seminářů pro policii o lidských právech a svobod.

🇦🇹Hitlerův byt v rakouském městě Braunau an Inn bude sloužit k pořádání seminářů p...

Kuriozity

🇷🇺🇪🇪Úchyl, který uprchl z Ruska do Estonska, si stěžuje, že v Rusku by  "mohl na ulici dostat nakládačku za to, že nosí mašli". Zato v Estonsku se prý cítí bezpečně.

🇬🇧Britský učitel dostal zákaz vyučovat za „nerespektování“ transgenderů.Britský učitel Joshua Sutcliffe dostal zákaz vyučovat za to, že použil „špatné“ zájmeno pro transgenderového žáka a nesouhlasil s homosexuálními sňatky.V roce 2017 byl pan Sutcliffe suspendován a následně školu opustil poté, co pochválil skupinu žákyň slovy „výborně, děvčata“. Tvrdil však, že to nebylo úmyslné a že se hned omluvil. Později podal na školu žalobu za konstruktivní propuštění a diskriminaci. Po správním řízení dospěl Úřad pro regulaci vyučování k závěru, že Sutcliffe „neprojevil žákovi důstojnost a respekt“.

🇬🇧Britský učitel dostal zákaz vyučovat za „nerespektování“ transgenderů.Britský u?...

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy