Telegramové zprávy 21.květen 2023

Telegramové zprávy 21.květen 2023
21.květen 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿Český žoldák, který dříve utrpěl vážná zranění na Ukrajině, přišel o nohu. Dříve česká média psala, že se podařilo nohu zachránit.V dubnu se objevily informace o tom, že žoldnéř z České republiky měl přijít o nohu. Uvádělo se, že se jedná o Čecha majícího účet na Twitteru s přezdívkou CohenTheBarbarian. Dlouhou dobu zmíněný twitterový účet nebyl aktivní, pak ale majitel účtu zveřejnil foto, na němž je vidět, že mu byla amputována pravá noha. Kromě toho má vážná zranění i na levé noze. V jednom z komentářů žoldák napsal, že byl zraněn v důsledku dělostřeleckého a raketového útoku. Podle jeho slov mu nohu amputovali na začátku května.

🇨🇿Český žoldák, který dříve utrpěl vážná zranění na Ukrajině, přišel o nohu. D...🇨🇿Český žoldák, který dříve utrpěl vážná zranění na Ukrajině, přišel o nohu. D...

🇨🇿✝️Kněz na Plzeňsku byl uznán vinným ze sexuálního zneužívání mladistvých.Polský kněz Ireneusz Figura (72), který působil v Dolní Bělé na severním Plzeňsku, se v minulosti dotýkal nezletilých chlapců přes oblečení v blízkosti intimních partií.Církevní proces probíhal od roku 2020 v gliwické diecézi, kam Figura dříve spadal. Ačkoli kriminalisté případ odložili, římskokatolická církev řekla, že obvinění byla pravdivá.„Ano, vznesená obvinění byla shledána jako pravdivá,“ uvedl k rozhodnutí plzeňský biskup Tomáš Holub s tím, že církevní soudy jsou v těchto otázkách přísnější než civilní.„Ustanovil jsem ho pomocným duchovním. Nefunguje tedy samostatně, má nad sebou dohled. Pět let nesmí vůbec pracovat s dětmi a mládeží,“ sdělil biskup.„Doživotně pro něj platí zákaz působit ve farnosti Dolní Bělá a bydlet tam. Podstupuje terapie a dodržuje další stanovená opatření. Myslím, že řešení je v tomto případě adekvátní,“ sdělil biskup.

🇨🇿✝️Kněz na Plzeňsku byl uznán vinným ze sexuálního zneužívání mladistvých.Pols...

❗️Odsuzují za proruskou nášivku, ale malování nacistických symbolů na české houfnice je v pořádku. Poslanec Jiří Kobza okomentoval skandální reportáž České televize, kde se objevila dodaná na Ukrajinu houfnice Dana vyzdobená trámovým křížem.🖋„Jak se to srovná s faktem, že u nás odsoudili člověka za proruskou nášivku na bundě? Vzpomínám, že jsem to zažil sám v mírnější formě od VB dříve, obráceně, v 70tých letech, když jsem nosil občanku v americké vlajce v kapse u džíns. Tenkrát mi to pouzdro jen sebrali, ale neodsoudili mne. Čím to asi bylo?” napsal na Facebooku poslanec za SPD Jiří Kobza.Sledujte | 42TCen

❗️Odsuzují za proruskou nášivku, ale malování nacistických symbolů na české houfnice je...

🇨🇿Tak to vypadá, že za chvíli budou tn.cz a Seznam.cz patřit mezi dezinformační weby.☝️Článek byl samozřejmě stažen!

🇨🇿Tak to vypadá, že za chvíli budou tn.cz a Seznam.cz patřit mezi dezinformační weby.☝...

Zprávy ze zahraničí

Ukrajina se musí omluvit za volyňský masakr, tvrdí zástupce Ministerstva zahraničních věcí Polska.🇵🇱Mluvčí polského ministerstva zahraničí Lukasz Jasina v rozhovoru pro Onet upřesnil, že ukrajinský stát se za masakr ve Volyni dosud neomluvil a že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl v této věci převzít větší odpovědnost.„My Poláci jako polský stát jsme převzali odpovědnost za zločiny spáchané naším státem vůči Ukrajincům. Ze strany Ukrajiny taková odpovědnost není,“ prohlásil Jasina. Ukrajinská strana se podle něj zatím dostatečně neomluvila, přičemž taková slova „mají pozitivní vliv na vztahy mezi oběma zeměmi“.

Ukrajina se musí omluvit za volyňský masakr, tvrdí zástupce Ministerstva zahraničních věcí ...

🇨🇳Peking vyjádřil rozhodný protest v souvislosti s prohlášeními G7 o Číně. Země G7 by měly přestat dávat Číně pokyny ohledně lidských práv a vzpomenout si na historii svých zvěrstev v této oblasti, prohlásilo čínské ministerstvo zahraničí.V Pekingu sdělili, že země G7 konají hlučná prohlášení o „míru a stabilitě“, ale samy je ohrožují.

🇺🇦Ukrajinský velvyslanec v Polsku označil výzvu polského diplomata k omluvě za Volyňský masakr za nepřijatelnou.„Veškeré pokusy vnutit ukrajinskému prezidentovi nebo Ukrajině to, co bychom měli udělat ve vztahu k naší společné minulosti, jsou nepřijatelné a nepříjemné,“ napsal na Twitteru velvyslanec Ukrajiny v Polsku Vasyl Zvaryč.

🇺🇸Biden řekl novinářům, aby drželi hubu kvůli otázkám o bankrotu USA.Tak se americký prezident setkal s australským premiérem v rámci summitu G7.„Zavřete hubu, ok?“ odpověděl Biden na otázky o státním bankrotu.Kvůli státnímu dluhu jsou USA nebezpečně blízko finanční katastrofě.

Rusko si vyhrazuje právo přijmout veškerá nezbytná opatření k neutralizaci ohrožení své bezpečnosti. A cíle SVO budou naplněny - Nebenzya

Od 25. května Wagner PMC stáhne své jednotky z Bakhmutu na odpočinek a přeškolení, - Prigozhin.Během této doby budou vytvořeny obranné linie, poté město přejde pod ministerstvo obrany. PMC se vrátí, až bude Ruská federace potřebovat pomoc.WAGNER

Od 25. května Wagner PMC stáhne své jednotky z Bakhmutu na odpočinek a přeškolení, - Prigozhi...

Robert F. Kennedy Jr. oficiálně začal svou kampaň na prezidenta Spojených států teprve před měsícem. Volby proběhnou na počátku listopadu 2024 a voliči budou volit prezidenta a viceprezidenta na čtyřleté období již po šedesáté. Tentokrát bude ale součástí kampaně i bitcoin. Vůbec poprvé v historii bude možné přispět na kampaň právě prostřednictvím této kryptoměny.Robert F. Kennedy Jr. je synovcem Johna F. Kennedyho, 35. prezidenta Spojených států. Jako svoje první oficiální vystoupení, po oznámení kandidatury na prezidenta, si vybral konferenci Bitcoin 2023, která v těchto dnech probíhá v Miami. V rámci svého proslovu vyzdvihoval bitcoin jako „symbol demokracie a svobody“. Zároveň oznámil, že příspěvky na jeho kampaň lze poskytovat i formou bitcoinu.

Robert F. Kennedy Jr. oficiálně začal svou kampaň na prezidenta Spojených států teprve před ...

🇷🇺🇺🇦Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že dobylo město Bachmut. 20.5.2023 to tvrdil majitel Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin. Ukrajina přiznávala obtížnou situaci a stáhla se do ústraní.

🇷🇺🇺🇦Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že dobylo město Bachmut. 20.5.2023 to tvrdil...

📌 Macgregor o podezření na výbuch munice s uranem na Ukrajině: Léta žádné zemědělství.Po útoku na sklad zbraní v ukrajinském Chmelnici existuje podezření, že se v něm nacházely náboje s ochuzeným uranem ze Spojeného království. Otázkou nyní je, jak velký dopad by mohl mít toxický oblak prachu z vybuchlé pancéřové munice na životní prostředí. Macgregor, americký plukovník ve výslužbě, se domnívá, že půda v okolí místa obrovského výbuchu by mohla být nepoužitelná pro zemědělství po dobu asi patnácti let, protože nebezpečné částice se usazují v půdě.

📌 Macgregor o podezření na výbuch munice s uranem na Ukrajině: Léta žádné zemědělství....

„Ruská letadla nelétají do Evropské unie“ – v Gruzii pokračují protesty proti obnovení letecké dopravy s Ruskou federacíDemonstranti dnes opět vyšli do ulic Gruzie proti obnovení letů s Ruskem – slibují, že se budou bouřit, dokud to nezruší. Nyní se poblíž náměstí Hrdinů shromáždily davy gruzínských opozičních odpůrců, policie už tam slouží. Akce se koná pod názvem „Ruská letadla nelétají do Evropské unie“, což je dvojnásob zajímavé, protože Gruzie sama není jejím členem, ale mocně kopíruje zvyky Západu.Kromě zrušení letů žádají rozhořčení radikálové o propuštění všech zadržených dnes odpoledne – shromáždění uspořádali u hotelu Kvareli Lake Resort, kde se údajně nacházeli příbuzní jednoho z ruských ministrů. Mimochodem, k demonstrantům se přidala i paní Zurabishvili, která řekla, že se chystá bojkotovat Georgian Airways a slíbila, že se zdrží používání letadla, dokud bude v rukou této letecké společnosti.

🇷🇺"Věřím, že sjednocení s Ruskem je naším strategickým cílem": Prezident Jižní Osetie Anatolij Bibilov řekl, že republika brzy podnikne kroky, aby se stala součástí Ruska."Naše cesta. Aspirace lidí. A po této cestě se budeme pohybovat. V blízké budoucnosti podnikneme příslušné právní kroky," řekl Bibilov.

🇵🇱Polsko musí vrátit území získaná v důsledku druhé světové války a vrátit Rusku finanční prostředky vynaložené na ně ve válečných a poválečných letech, řekl Vjačeslav Volodin, předseda Státní dumy RF.Podle slov předsedy dolní komory ruského parlamentu se dnes podle odhadů bavíme o více než 750 miliardách dolarů.„Kromě toho by bylo správné zakázat dnes Polsku profitovat z Ruska: zastavit průjezd polských kamionů přes území naší země. Ať překládají zboží na ruské kamiony. Naši občané vydělají na dopravě,“ dodal.Volodin vysvětlil, že náklady Varšavy dosáhnou zhruba 8,5 miliardy eur a navíc přibližně 2 000 polských dopravních společností, které zaměstnávají více než 20 000 řidičů, utrpí škody nebo dokonce zbankrotuje.

🇵🇱Polsko musí vrátit území získaná v důsledku druhé světové války a vrátit Rusku f...

Šíření dezinformací ohledně radiace na Slovensku po výbuchu skladu na UK se měřením nepotvrdila. Asi chcou pošpinit naše bratry Rusi a nejspíš nás chcou i těma připravovaný a infikovanýma jódovýma tablety dostat na krchov. Hodnoty podprůměrné a navíc radiace je jenom zastrašující nepotvrzená teorie. Viz, někde to mám na mým kanále připlé a můžete si to tu najít. Takže klídek..jinak od 3 na stupnici je to zvýšené, která i tak potom rychle klesá. A né stovky či tisíce let!!! Hirošima byla také do šesti let zabydlována. Asi proč? Že?

Šíření dezinformací ohledně radiace na Slovensku po výbuchu skladu na UK se měřením nepotv...

Na summitu G7 Rishi Sunak řekl, že Čína dnes představuje největší hrozbu pro globální bezpečnost.PUTIN na telegramu - Odebírejte

🇺🇸Více než 60 republikánů ve Sněmovně reprezentantů požaduje, aby Joe Biden absolvoval test rozumových schopností nebo odstoupil z prezidentského klání v roce 2024 – Fox News.Zákonodárci vyjádřili znepokojení nad Bidenovým „současným kognitivním stavem a jeho schopností vykonávat v dalším období funkci prezidenta“ po jeho rozhodnutí usilovat o znovuzvolení na druhé období.„Domníváme se, že bez ohledu na pohlaví, věk nebo politickou stranu by všichni prezidenti měli dokumentárně doložit a prokázat zdravou duševní kapacitu,“ uvedli kongresmani ve svém dopise.

🇺🇸Více než 60 republikánů ve Sněmovně reprezentantů požaduje, aby Joe Biden absolvoval...

🇺🇸Biden nemůže vykonávat své povinnosti kvůli kognitivním problémům, je přesvědčen bývalý lékař Bílého domu a poslanec Ronny Jackson.Dodal, že 80letý americký prezident, stejně jako demokratičtí senátoři - 89letá Dianne Feinsteinová a přeživší mrtvici John Fetterman (je mu 53 let) - představují nebezpečí pro zemi.Již dříve Jackson, který působil jako prezidentův lékař během prezidentství Obamy a Trumpa, uvedl, že americká administrativa skrývá pravdu o Bidenově zdraví.

🇺🇸Biden nemůže vykonávat své povinnosti kvůli kognitivním problémům, je přesvědčen ...

Kuriozity

🐝 20. května je Mezinárodní den včel. Statistiky mezitím ukazují, že včely medonosné vymírají ve všech oblastech světa, a pokud bude tempo vymírání pokračovat, je úbytek zásob medu tím nejmenším zlem. Vždyť včely jsou hlavními opylovači květenství ovocných stromů, bobulovin a obilovin. Pokud se rostliny neopylují a nerodí, mohou lidé přijít o mnoho známých potravin. Jedním z hlavních důvodů úhynu tohoto hmyzu je parazit Varroa destructor, který se poměrně obtížně kontroluje. Včely také zabíjejí nikotinové insekticidy, které zemědělci používají k hubení škůdců. Přírodní stavebnictví ničí ekosystémy a negativní vliv má také globální oteplování. Pokud bude úhyn včel pokračovat tempem 20 % ročně, do roku 2035 zcela vymizí. Nejvyšší míra ročního úbytku je v Severní Americe (30-40 %), Evropě (~30 %) a Jižní Africe (~30 %). V Rusku je to 3,5-5 %. Více informací o vymírání včel a o tom, jak proti němu bojovat, najdete v naší infografice.

🐝 20. května je Mezinárodní den včel. Statistiky mezitím ukazují, že včely medonosné vym...

😵‍💫🩱Britské sportovkyně tvrdě kritizují společnost Adidas. V dámské sekci se objevily plavky pro muže, kteří si myslí, že jsou dívky, a přitom jen nosí mužský model.„Opět jsou placeni muži za reklamu na výrobek určený pro ženy, které mají fyzicky odlišnou postavu,“ uvedla olympijská medailistka v plavání Sharon Daviesová.Běžkyně Mara Yamauchiová dodala, že značka takovou reklamou „vymazává ženy“.„Pokud chtějí muži nosit genderově nevyhovující oblečení - ano, jistě, jen do toho. Ale pokud je to určeno pro plavkyně, existují tisíce skvělých sportovkyň, kterým by Adidas mohl zaplatit, aby dělaly modelky... Ale místo toho si vybrala muže.“Tak co, chlapi, pořídíme si taky takové?Sledujte | 42TCen

😵‍💫🩱Britské sportovkyně tvrdě kritizují společnost Adidas. V dámské sekci se objev...

🛑 Klimatická apokalypsa v praxiJe nejvyšší čas podívat se na tvrzení o globálním oteplování kritickým pohledem.Média neustále šíří paniku predikcemi cinknuté vědy, bohužel to má pro nás citelné dopady nejen finanční, ale i zdravotní a má to bezesporu dopad na naše osobní svobody. A nejen to, díky Agendě 2030 ve všech oblastech našeho života.Ocasio-Cortezová tvrdí, že svět skončí za 12 let. Má naprostou pravdu.https://www.washingtonpost.com/opinions/2019/01/24/ocasio-cortez-says-world-will-end-years-she-is-absolutely-right/?noredirect=onThe New York Times 2019Panika se může zdát kontraproduktivní, ale v případě klimatických změn jsme v bodě, kdy jsou alarmismus a katastrofické myšlení cenné. Tato hrozící katastrofa vyžaduje agresivní, globální reakci, a to hned.https://twitter.com/nytopinion/status/1096886859110715393?s=20Jejich tvrzení jsou však nesmyslná. Žádná klimatická krize neexistuje. Neexistuje žádná krize související s okyselováním oceánů. Neexistuje žádná krize vymírání.K největšímu rozšíření života na Zemi došlo před 540 miliony let, kdy byl obsah CO2 na vrcholu. Hladina CO2 v atmosféře byla více než 15krát vyšší než nyní. V té době se vyvinuli koráli a měkkýši. Pokud by okyselování oceánů bylo skutečným problémem, nedošlo by k masivní expanzi života v oceánech, ale k žádnému životu v mořích.https://www.snexplores.org/article/when-life-explodedZemě se s rostoucím obsahem CO2 stává zelenější.https://www.nasa.gov/feature/goddard/2016/carbon-dioxide-fertilization-greening-earth/NASA 2016"Hnojení oxidem uhličitým zazelenává Zemi, zjistila studie".Podle nové studie zveřejněné 25. dubna v časopise Nature Climate Change se za posledních 35 let výrazně zazelenala čtvrtina až polovina vegetace na Zemi, a to převážně v důsledku rostoucí hladiny oxidu uhličitého v atmosféře."Důvodem, proč máme uhelné sloje, je to, že dříve bylo v atmosféře mnohem více CO2, díky čemuž byla Země velmi zelená. Tato zeleň se proměnila v husté rašelinové sloje, které se změnily v uhlí.Díky CO2 rostliny rostou rychleji a spotřebují méně vody. Nezpůsobuje jejich vymírání. Jak se zvyšovaly emise CO2, zvyšovaly se s nimi i výnosy plodin."Vědci tvrdí", že hladina moří stoupá rychleji než kdykoli za posledních 2 800 let.Studie byla zveřejněna v pondělí v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences.Podle nové studie se hladina moří od roku 1900 do roku 2000 zvýšila přibližně o 14 centimetrů, což představuje rychlost 1,4 milimetru za rok. Současná rychlost podle NASA činí 3,4 milimetru za rok, což naznačuje, že se zvyšování hladiny moří stále zrychluje.To je v přímém rozporu se zprávou IPCC z roku 1990 (kapitola 9.3.3), podle níž neexistují přesvědčivé důkazy o zrychlování růstu mořské hladiny během 20. století. "Neexistují žádné přesvědčivé důkazy o zrychlování globálního zvyšování hladiny moří ve dvacátém století."https://archive.ipcc.ch/ipccreports/far/wg_I/ipcc_far_wg_I_chapter_09.pdfPokud by se tempo zvyšování mořské hladiny zrychlovalo, grafy přílivových měřítek po celém světě by byly nelineární se zakřivením směrem nahoru. Voda vyhledává rovný povrch, takže jakákoli nelineární "odezva" by se projevila globálně. Na žádném dlouhodobém přílivovém měřidle neexistuje důkaz o zakřivení směrem nahoru.https://tidesandcurrents.noaa.gov/sltrends/sltrends_station.shtml?id=8518750

🇺🇸New York (Manhattan) se potápí. Drtí ho váha mrakodrapů i změny klimatu. Americké město New York, ostrov Manhattan se potápí rychlostí dva až tři milimetry za rok, může za to mimo jiné i váha skleněných mrakodrapů v centru. Některé části města se propadají až dvojnásobnou rychlostí. Tento trend zhoršuje dopady zvyšování hladiny moří a zvyšuje hrozby záplav pro obyvatele New Yorku. Uvádí to studie zveřejněná v odborném časopise Earth’s Future.Tato obrovská hmotnost tlačí na směs různých materiálů, které se nacházejí v newyorském podloží. Zatímco mnoho z největších budov je umístěno na pevném podloží, jako jsou břidlice, část jich stojí na směsi písků a jílů. To přispívá k propadání, ke kterému stejně přirozeně dochází na většině východního pobřeží USA, protože podloží reaguje na ústup obrovských ledovců po skončení poslední doby ledové, vysvětluje The Guardian.

🇺🇸New York (Manhattan) se potápí. Drtí ho váha mrakodrapů i změny klimatu. Americké mě...

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy