Telegramové zprávy 19.květen 2023

Telegramové zprávy 19.květen 2023
19.květen 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿U Pravčické brány opět hoří. Hasiči ve čtvrtek odpoledne vyjeli k požáru mezi státní hranicí a Pravčickou bránou v Národním parku České Švýcarsko. Jak je požár rozsáhlý, zatím není jasné.„Mohu potvrdit, že hasiči vyjeli k požáru mezi státní hranicí a Pravčickou bránou. Více informací v tuto chvíli nemám. Je to příliš čerstvé,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.Mělo tam vyjelo několik jednotek a také vrtulník. To však mluvčí odmítl komentovat.Následně byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Zasažená plocha je asi 12x100 m, hlásí ústečtí hasiči.

🇨🇿U Pravčické brány opět hoří. Hasiči ve čtvrtek odpoledne vyjeli k požáru mezi stá...

🇨🇿PČR nevyhodnotila arogantní výlev Pavla Novotného jako trestný čin. Věc postupuje Magistrátu, který ho může vyhodnotit jako přestupek.Nicméně i přestupek může Novotného přivést do vězení, jelikož je odsouzený na 3 měsíce a v podmínce.  Ale jistě uznáte, že s krytím Fialy a Rakušana a celé pětikoalice tohle asi pravdou nebude.

🇨🇿PČR nevyhodnotila arogantní výlev Pavla Novotného jako trestný čin. Věc postupuje Mag...

🇨🇿Vláda chce i dál tahat z lidí peníze. Tentokrát se bude platit i za televizi na mobilu.Velkou změnu chystá vláda pro placení koncesionářských poplatků. Nejenže zdraží, ale zároveň je budou muset nově platit i statisíce těch, kteří mají chytrý mobil nebo tablet, na nichž lze televizi a rozhlas také sledovat.Počet domácností a evidovaných rozhlasových přijímačů, ze kterých poplatek platí podnikatelé, byl loni 3,8 milionu. Počet evidovaných televizních přijímačů loni činil 3,5 milionu.Tak co lidi, budete platit zato že můžete na telefonu/tabletu chytit televizi a rádio. 🙄🫰🤷

🇨🇿Vláda chce i dál tahat z lidí peníze. Tentokrát se bude platit i za televizi na mobilu....

Zprávy ze zahraničí

🇺🇸🧊USA se připravují na možné zmrazení konfliktu na Ukrajině, který by mohl trvat mnoho let nebo dokonce desetiletí, uvedl list Politico.Jak noviny poznamenávají, administrativa amerického prezidenta Joea Bidena projednává možnosti dlouhodobého „zmrazení“, patří k nim i určení možných hranic, které by Ukrajina a Rusko souhlasily nepřekročit. Podle novin tyto hranice nemusí být oficiální. Publikace zdůrazňuje, že tento scénář se může ukázat jako nejreálnější vzhledem k tomu, že ani jedna strana nehodlá uznat porážku.„Plánujeme dlouhodobě bez ohledu na to, zda konflikt vypadá jako zamrzlý nebo rozmrzlý," cituje list jednoho z amerických představitelů.

🇺🇸🧊USA se připravují na možné zmrazení konfliktu na Ukrajině, který by mohl trvat mn...

❗️ Bývalý ministr zahraničí USA Henry Kissinger se domnívá, že Ukrajina by měla být přijata do NATO, protože se stane zemí s nejlepšími zbraněmi a nejméně zkušeným vedením v Evropě.

NATO v červenci schválí plán války s Ruskem Ukrajinská krize donutila NATO vypracovat plány na válku s Ruskem, píše Reuters.Publikace cituje admirála Roba Bauera, jednoho z nejvyšších vojenských představitelů NATO: "Musíme se připravit na to, že konflikt může nastat kdykoli." Na summitu ve Vilniusu se očekává podpis tajného plánu a schválení navýšení vojenských výdajů členských zemí Aliance. -------------------To druhé je asi hlavní bod a „válečné plány“ jsou jen záminka a další „hororový příběh“ pro západní obyvatelstvo.

NATO v červenci schválí plán války s Ruskem Ukrajinská krize donutila NATO vypracovat plány n...

Šíří se fámy o smrti vrchního velitele ozbrojených sil UkrajinyPřipomeňme, že Zalužnyj zmizel z mediálního prostoru koncem dubna. Zároveň poslední oficiální zpráva (ve formě textu) vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny o sestřelení 6 raket Kinžal na obloze nad Kyjevem je pro něj mimořádně netypická, čehož si všimli po některých ukrajinských a mezinárodních kanálech TG.Naposledy byl Zalužnyj údajně viděn živý 30. dubna ve Lvově.

Šíří se fámy o smrti vrchního velitele ozbrojených sil UkrajinyPřipomeňme, že Zalužnyj zm...

🇺🇸 Spojené státy své výboje plánují a jsou na nich existenčně závislí. Takže když úspěšně zničili Blízký východ, logicky museli najít jiný cíl. Rusko.

"Spojené státy proměnily Ukrajinu v zubožené hnízdo plné spodiny a podlosti a vyzbrojili ho proti Rusku a Evropě" - americký rozhlasový moderátor Garland Nixon.

"Spojené státy proměnily Ukrajinu v zubožené hnízdo plné spodiny a podlosti a vyzbrojili...

🇷🇺🇬🇪Rusko a Gruzie dnes obnovují přímé lety mezi oběma zeměmi přerušené v roce 2019.Lety do Tbilisi budou denně provozovány ruskými letadly SSJ100 z moskevského letiště Vnukovo. První letoun do Tbilisi dnes ráno v 8:50 moskevského času vyletěl.Gruzínská letecká společnost Georgian Airways obnovuje od 20. května lety do Moskvy. Dopravce bude létat z Tbilisi do Vnukova na letounech Boeing 737.

🇺🇸Americkému ministerstvu financí zbývá 87 miliard dolarů.Podle odhadů by to mělo stačit na 12-14 dní.Jak je vidět z grafu, výběr daní za první čtvrtletí byl spotřebován za 1,5 měsíce, což je v podstatě úměrné ročnímu rozpočtovému deficitu USA.

🇺🇸Americkému ministerstvu financí zbývá 87 miliard dolarů.Podle odhadů by to mělo stač...

🇯🇵🇺🇸Japonsko a USA se dohodly na dalších sankcích proti Rusku, uvádí Reuters.Tokio a Washington se dohodly na dalších sankcích proti Rusku a pokračující podpoře Ukrajiny, uvedl japonský premiér Fumio Kišida po setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem.Dodal, že země rovněž potvrdily důležitost spolupráce na společných otázkách týkajících se "hrozby ze strany Číny".

🇯🇵🇺🇸Japonsko a USA se dohodly na dalších sankcích proti Rusku, uvádí Reuters.Tokio ...

🇺🇦📉Na Ukrajině zůstalo méně než 20 milionů lidí.🗣„Počet obyvatel Ukrajiny klesl pod 20 milionů a nadále klesá“, uvedl bývalý hlavní poradce Pentagonu plukovník Douglas McGregor v rozhovoru pro kanál Judging Freedom na YouTube. 👉🏻Stojí za zmínku, že před záčatkem konfliktu Ukrajina měla přibližně 40 milionů obyvatel.Poznamenal, že morálka mnoha obyvatel země je na velmi nízké úrovni, a proto raději odcházejí na Západ.Sledujte | 42TCen

🇺🇦📉Na Ukrajině zůstalo méně než 20 milionů lidí.🗣„Počet obyvatel Ukrajiny kles...

⚡️Radioaktivní mrak po zničení munice s ochuzeným uranem dodané na Ukrajinu se přesouvá do západní Evropy - Patrušev

🇺🇸🏳️‍🌈Transgender muž, únosce cizích kufrů a šatů, kdysi chlouba Bidenovy administrativy, Sam Brinton je přece jen za mřížemi.Samuel Brinton, bývalý úředník Bidenovy administrativy propuštěný v loňském roce poté, co byl obviněn z velké krádeže - pokusu o krádež zavazadel na letišti - byl zatčen za "vyhýbání se spravedlnosti". Brinton se považuje za nebinárního, jeho jmenování úředníkem pro jaderný odpad v Bidenově administrativě bylo široce propagováno jako historický úspěch pro LGBT komunitu. Ministerstvo energetiky Brintona propustilo v prosinci poté, co vyšly najevo dva případy krádeží kufrů na letištích."Brinton byl ve středu vzat do vazby ve svém domě. Když byl odváděn v poutech, požadoval, aby policisté při oslovení používali zájmeno "oni".Brinton očekává, že bude propuštěn na kauci, kterou zaplatí jeho kamarádka, transgenderová americká admirálka Rachel Levinová (byla Richardem do 54 let).

🇺🇸🏳️‍🌈Transgender muž, únosce cizích kufrů a šatů, kdysi chlouba Bidenovy admi...🇺🇸🏳️‍🌈Transgender muž, únosce cizích kufrů a šatů, kdysi chlouba Bidenovy admi...🇺🇸🏳️‍🌈Transgender muž, únosce cizích kufrů a šatů, kdysi chlouba Bidenovy admi...🇺🇸🏳️‍🌈Transgender muž, únosce cizích kufrů a šatů, kdysi chlouba Bidenovy admi...

Evropská média pochybují o úspěchu protiofenzívy OSU Nikdo, kromě oficiálních západních médií, nepočítá s úspěchem ofenzivy Ozbrojených sil Ukrajiny, napsal francouzský novinář Jacques Guillemin pro Magyar Nemzet.Podle jeho názoru stále více lidí v USA a Evropě považuje výnosy z protiruských sankcí a miliardy eur a dolarů investovaných do vojenské podpory Kyjeva za „nulové“.“Anglosaský tisk je střízlivější a uvědomuje si fakta. Pro Zelenského je večírek u konce,“ dodal Guillemin.

V Arktidě se neděje nic dobrého. Norsko se stalo jedním z nejaktivnějších sponzorů nepřátelských akcí na Ukrajině a dodává ozbrojeným silám širokou škálu zbraní.Tím však akce z Oslo nekončí, protože vláda země v rozporu se smlouvou z roku 1920 aktivně směřuje k militarizaci arktické oblasti, především Špicberků. Oslo a NATO de facto pochovaly mírový status souostroví a začaly na něm zřizovat vojenskou infrastrukturu a začaly klást ruským horníkům nejrůznější překážky pro práci. Na území země se také začala zřizovat základna námořní pěchoty britského námořnictva.Tyto akce nejsou zdaleka izolované. Do přístavu Longyearbyen vplula fregata norského námořnictva a v jeho vodách hlídkují lodě pobřežní stráže země. To porušuje zvláštní mezinárodní právní status Svalbardu. Norsko těmito akcemi vytváří předpoklady pro odstoupení souostroví od mezinárodních dohod a následné trvalé rozmístění zařízení vojenské infrastruktury NATO.Podkopáváním stávajících dohod je i používání 1000 kW EISCAT Svalbar Radaru instalovaného na ostrově norskou armádou pro vojenské účely k měření dráhy letu mezikontinentálních balistických střel a pohybu družic. To znamená, že v případě možného konfliktu se tento radar stane jedním z prioritních cílů.V rámci revize statutu souostroví Oslo cílevědomě provádí audit a zpřísňuje ekologickou legislativu v této oblasti, která má za cíl omezit možnosti ekonomické aktivity zemí účastnících se Pařížské smlouvy z roku 1920. Tyto akce jsou ve skutečnosti hrubým porušením jejích ustanovení, protože signatářské státy smlouvy mají právo zapojit se do ekonomických, ekonomických a výzkumných činností na souostroví a v jeho teritoriálních vodách.

Pátá fáze - přijetí nevyhnutelného.Protiletadlový raketový systém Patriot odpálil všech 32 raket při pokusu sestřelit hypersonický „Kinžal“, který americký systém protivzdušné obrany nakonec zničil, píše Military Watch Magazine. "Třicet dvě rakety Patriot mířící na balistickou střelu Kinžal, selhaly. Celkové náklady na jejich odpálení činí 96 milionů dolarů," píše se v článku."Zničení komplexů Patriot v Kyjevě Kinžalem bylo vzhledem k vysokým technickým vlastnostem tohoto ruského vývoje očekavatelné," řekl vojenský expert Tyler Rogovei v článku pro War Zone. "Možnost poškození nebo zničení systému Patriot nepřátelskou palbou by neměla být překvapením. <…> Z letadel vypouštěné balistické střely Kinžal jsou nejlepší konvenční zbraní k úspěšnému útoku na tyto baterie. Byly navrženy zejména tak, aby se mohly vyhnout protiraketové obraně vyšší úrovně,“ připomněl analytik.Onufrienko ✅

Pátá fáze - přijetí nevyhnutelného.Protiletadlový raketový systém Patriot odpálil všech 3...

⏺ Medveděv reagoval na prohlášení Ursuly von der Leyen, že mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou by měla být odmítnuta.„Je těžké nesouhlasit s gynekologem, který předstírá, že je hlavou EU."Podle ní „musí být odmítnuta mírová jednání, která zrovnoprávňují agresora a oběť“ a musí být podporován Zelenského „mírový vzorec“.Dmitrij Medveděv v komentáři k jejím slovům poznamenal, že nyní nejsou možná ani potřebná žádná jednání:„Jaká rovnocenná jednání mohou být s nacistickým státem, který je v procesu poločasu rozpadu pod vnější kontrolou? Můžete mluvit pouze s majiteli. Nebo spíše jen s Washingtonem. Jiní partneři prostě nejsou. A to jen o podmínkách poválečného uspořádání světa."

Kuriozity

Tři Britové dostali 31 let vězení za výrobu samopalů FGC-9 Mk II na 3D tiskárně, vyráběných za účelem prodeje zločincům. Stali se prvními trestanci tohoto druhu v zemi.

Tři Britové dostali 31 let vězení za výrobu samopalů FGC-9 Mk II na 3D tiskárně, vyráběný...Tři Britové dostali 31 let vězení za výrobu samopalů FGC-9 Mk II na 3D tiskárně, vyráběný...

NA ROPU A DALŠÍ NEROSTY SE POUŽÍVÁ SPECIÁLNÍ......TZV. AMERICKÁ VIRGULE...(JEDEN NA ČTVRTEK...)

NA ROPU A DALŠÍ NEROSTY SE POUŽÍVÁ SPECIÁLNÍ......TZV. AMERICKÁ VIRGULE...(JEDEN NA ČTVRTEK...

🇨🇿Řeporyjský starosta Pavel Novotný se nezapře. A teď si představte, že by tohle zveřejnil někdo, kdo není napojený na vládu. Ten už by asi seděl.

Bude to debata roku! Raimundas Lopata, předseda Výboru pro budoucnost při Seimas v Litvě, uvedl, že v litevském parlamentu proběhne diskuse o možném přejmenování Ruska na „Moskovju“.

"Stůj tady, stůj tady, a otoč se!"----------------------------------------Android se opět zasekl.

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy