Telegramové zprávy 17.květen 2023

Telegramové zprávy 17.květen 2023
17.květen 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿Tříčlenná rodina s průměrným příjmem ztratí po vládním balíčku až 178 200 Kč.Rodina s jedním dítětem, kde mají oba partneři zhruba průměrný výdělek a jsou zaměstnaní v soukromé sféře, by přišla kvůli vládnímu balíčku podle odborů ročně přibližně o 152 800 korun. Pokud jsou oba zaměstnanci ve veřejné sféře, dopad by mohl být 178 200 korun. Výsledky svých propočtů představili dnes na tiskové konferenci ekonomové a předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Zohlednili zdražování, snížení sumy na platy, zvýšení daně z nemovitosti, zavedení nemocenských odvodů či zrušení zaměstnaneckých benefitů a školkovného. V pondělí 31 svazů ČMKOS vyhlásilo kvůli balíčku stávkovou pohotovost.

🇨🇿Tříčlenná rodina s průměrným příjmem ztratí po vládním balíčku až 178 200 Kč...

‼️Ukrajinští vojáci opatřili samohybnou houfnici Dana, kterou Fialova vláda darovala Kyjevu, tzv. trámovým křížem (balkenkreuz), používaným německým Wehrmachtem za druhé světové války. Odvysílala to Česká televize a nehnula přitom ani brvou.Podle bývalého českého žoldáka Matouše Bulíře, který bojoval na straně Ozbrojených sil Ukrajiny, nejde o ojedinělý případ.💬„Když jsem to viděl, okamžitě jsem si vybavil československé tanky, které po naší okupaci zabavil Wehrmacht a opatřil je přesně těmito znaky... A rovnou podotýkám, že nejde o ojedinělý případ, jelikož já sám na Ukrajině takto označená vozidla viděl třikrát. Dvakrát osobně a jednou v reportáži ukrajinské televize, kde šlo o tank,” napsal na sociálních sítích.☝️Bulíř tvrdí, že zaslal Fialové vládě oficiální žádost s dotazem, zda hodlá nějak reagovat na to, že Ozbrojené sily Ukrajiny opatřují česká vozidla nacistickými symboly.💬„Osobně už mám dost toho předstírání, že na Ukrajině absolutně žádný nacismus není, protože tam prostě je,” [email protected]

‼️Ukrajinští vojáci opatřili samohybnou houfnici Dana, kterou Fialova vláda darovala Kyjevu...‼️Ukrajinští vojáci opatřili samohybnou houfnici Dana, kterou Fialova vláda darovala Kyjevu...‼️Ukrajinští vojáci opatřili samohybnou houfnici Dana, kterou Fialova vláda darovala Kyjevu...

OBYVATELÉ LIBERECKA, VE ČTVRTEK......NEVYCHÁZET....!!!

OBYVATELÉ LIBERECKA, VE ČTVRTEK......NEVYCHÁZET....!!!

🇨🇿Vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka: To, že by se minimální mzda ještě v letošním roce zvýšila, na to prostor nevidím.Podle jeho slov by vláda na její zvýšení přistoupila, pokud by se na něm dohodli odbory a zaměstnavatelé.Odboráři požadují navýšení minimální mzdy o 1000 korun od července a od ledna o dalších 1200 korun na 19 500 korun. Zaměstnavatelé ale vystupují proti tomuto návrhu.Jurečka by byl rád, aby od ledna byla minimální mzda „součástí konceptu postupného navyšování”.

🇨🇿Vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka: To, že by se minimální mzda ještě v leto...

Zprávy ze zahraničí

🇬🇧Ministerstvo vnitra Velké Británie žádá migranty, aby respektovali britské hodnoty.Britská ministryně vnitra Suella Bravermanová varovala, že nekontrolovaná snaha země o multikulturalismus „skončí v slzách“.„Nezvážená snaha o multikulturalismus jako cíl sama o sobě v kombinaci s politikou identity je receptem na společnou katastrofu,“ dodala ministryně.Bravermanová ve svém projevu na konferenci v Londýně také vyzvala imigranty, aby respektovali hodnoty země, ve které skončili.

Kyodo: Čínské úřady vyzvaly všechny diplomatické mise, aby odstranily ukrajinské vlajky a plakáty na její podporu. Mnoho ambasád v Pekingu instalovalo cedule s ukrajinskou vlajkou a nápisy v čínštině a angličtině se #StandWithUkraineČínské ministerstvo zahraničí požádalo instituce, aby nepoužívaly vnější zdi svých budov k propagandě a „vyhnuly se vyvolávání konfliktů mezi státy“. Ambasády a mezinárodní organizace jsou „povinny dodržovat čínské zákony a předpisy“, ačkoli Peking respektuje diplomatickou imunitu podle Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích.

Kyodo: Čínské úřady vyzvaly všechny diplomatické mise, aby odstranily ukrajinské vlajky a pl...

Fox News: Američané prchají z velkých měst kvůli rostoucímu počtu bezdomovců. Policie chaos nezvládá.💬 "Není neobvyklé vidět bezdomovce pobíhat po městě se sekerami a mačetami, a to je běžná věc. Nikdo nic nedělá. Zavoláte policii a ta se objeví jen velmi zřídka." - vývojář Dustin Michael Miller. Bezdomovci už mu „prošpikovali“ kancelář kulkami...Senior Fellow Foundation Callie Stimson je přesvědčen, že důvodem nárůstu počtu bezdomovců a zločinů byla masivní legalizace a dekriminalizace drog.

Kim Dotcom se na Twitteru vysmál "specialistům", kteří v noci na 16. května zajišťovali práci ukrajinské protivzdušné obrany, a obvinil je z úplné neschopnosti."30 startů raket Patriot PAC3 to je 5 milionů dolarů za kus. To byl dvouminutový ohňostroj za 150 milionů dolarů. A nakonec odpalovací platformy Patriot zničily ruské rakety... Jak by po tomhle mohl ještě někdo chtít nakoupit tento PVO systém?"--------------------------------Stejně tak by "ztratily glanc" tanky Abrams, a podobný předražený velešrot. Nechte to raději daleko vzadu, nejlépe u La Manche.

Kim Dotcom se na Twitteru vysmál "specialistům", kteří v noci na 16. května zajišťo...

Kadyrov dnes apeloval na všechny občany Ruské federace.„Chci říci, že od dnešního dne formujeme vlastní PMC. Jak ukazují Wagnerovy zkušenosti, tato forma vojenské jednotky je velmi efektivní, proto vytvářím vlastní speciální jednotku, která se zúčastní války na Ukrajině. Oznamuji hromadný nábor do mého PMC, bude zahrnovat pouze elitní bojovníky, s příslušným platem."

Kadyrov dnes apeloval na všechny občany Ruské federace.„Chci říci, že od dnešního dne form...

❗️ Pamatujete si všechny ty řeči o granátech s ochuzeným uranem, které se britská vláda chystala poslat na Ukrajinu? NATO se je chystalo použít proti Rusku, ale ve skutečnosti si uvědomovalo, že všichni zemřou, do posledního Ukrajince. To byl účel NATO místo zahájení mírových rozhovorů. Protože jim na Ukrajincích nezáleží. Nezajímají je peníze ani válka. A oni se chtěli na Ukrajince vysrat. Ochuzený uran činí půdu nepoužitelnou po desetiletí, možná stovky let. Clayton Morris ve svém pořadu Redacted News.

USA a neschopnost platit své finanční závazkyPodle nejnovější zprávy Rozpočtového úřadu Kongresu (Congressional Budget Office, CBO) USA existuje vážné riziko, že vláda Spojených států nebude schopna plnit své finanční závazky. CBO předpovídá, že pokud se limit dluhu nezmění, USA by se brzy mohly potýkat s významnými problémy.Podle rozpočtového úřadu Kongresu existuje “významné riziko“, že federální vláda nebudě schopna plnit všechny své závazky již v prvních dvou týdnech června, pokud nedojde ke změně dluhového limitu. Ve zprávě se uvádí:CBO předpokládá, že pokud se dluhový limit nezmění, existuje značné riziko, že někdy v prvních dvou týdnech června již vláda nebude schopna splácet všechny své závazky.

USA a neschopnost platit své finanční závazkyPodle nejnovější zprávy Rozpočtového úřadu ...

Co je známo o zničení amerického systému protivzdušné obrany Patriot v Kyjevě: analýza V noci z 15. na 16. května zahájily ruské vzdušné síly masivní letecký útok na pozice ozbrojených sil Ukrajiny. Podle ruského Ministerstva obrany byla baterie amerického systému protivzdušné obrany Patriot v Kyjevě zasažena vysoce přesným úderem hypersonických střel Kinžal.Jakou verzi systému protivzdušné obrany dostal Kyjev? Soudě podle padlých úlomků antiraket, ozbrojené síly Ukrajiny obdržely nejnovější komplex MIM-104F s raketami PAC-3 CRI. Je považován za nejpokročilejší a určený k ničení vysokorychlostních a manévrujících cílů, jako jsou ruské střely Iskander a Kinžal.Kde byla umístěna baterie Patriot? Známé pozice sil protivzdušné obrany ozbrojených sil Ukrajiny v Kyjevě jsou od sebe vzdálené a plní různé úkoly, ale nacházejí se převážně v parcích. Pozice systémů protivzdušné obrany NASAMS pro pokrytí hlavních sil protivzdušné obrany Kyjeva byly rozmístěny poblíž stanice metra vedle kyjevské televizní věže (souřadnice: 50.475553019915736, 30.45242793974486).Podle všeho se posádky systému protivzdušné obrany Patriot PAC-3 pokusily sestřelit „Kinžaly“ z území dubového háje parku Muromec mezi Obolonem a Vigurovščinou (souřadnice: 50. 51023459590444 , 30.503979699). A pravděpodobně tato, a několik dalších pozic, byla hypersonickými střelami zničena.Jaké závěry lze vyvodit? Soudě podle intenzity salvy a množství odpálených raket pokrývaly Kyjev nejméně dvě baterie protivzdušné obrany z různých čtvrtí města, nepočítaje systémy protivzdušné obrany NASAMS.Jedna baterie systému protivzdušné obrany Patriot typu PAC-3 se skládá z radarové stanice AN / MPQ-65, 4 až 16 odpalovacích zařízení, řídicího centra AN / MSQ-104, komunikačního komplexu, zdroje napájení EPP-III a samozřejmě raket. Personál - od 70 do 90 lidí.Je pozoruhodné, že americká baterie byla zasažena v okamžiku, kdy přestala střílet, zjevně vypustila všechny antirakety PAC-3 CRI na návnady.To naznačuje, že cílový kanál nejmodernějších systémů protivzdušné obrany americké výroby je ruskými zbraněmi přesytitelný a potlačitelný stejně, jako tomu bylo u předchozích úprav komplexu, přičemž proces zmatení a prorážení PVO nastává při vyšších rychlostech.Podle některých zpráv byly při zásahu poškozeny nejen odpalovací zařízení Patriot, ale také radar pro ozařování a navádění na cíle a současně i řídicí stanice.

🇺🇦Šéf ukrajinské státní zpravodajské služby uznal, že Kyjev je zapleten do vražd významných Rusů.Kyjevské úřady se podílely na vraždách známých Rusů, prohlásil šéf Hlavní zpravodajské správy Ministerstva obrany Ukrajiny Kyrylo Budanov v rozhovoru s novinářem Valerijem Savčukem zveřejněném na YouTube.„Už máme spoustu lidí, včetně představitelů veřejnosti a mediálních osobností,“ odpověděl na otázku, zda ukrajinské ozbrojené síly mohou provést atentát na ruského novináře Vladimira Solovjova a politologa Alexandra Dugina.

🇺🇦Šéf ukrajinské státní zpravodajské služby uznal, že Kyjev je zapleten do vražd výz...

🤡🇫🇮Finové zesměšnili nový plot v hodnotě více než 8 miliard Kč, který na pokyn jejich vlády byl postaven podél hranic s Ruskem jako „bezpečnostní opatření“ po začátku konfliktu na Ukrajině. Výstavba chatrně vypadající zelené bariéry podél hranice Finska začala v únoru ve městě Imatra.Kritici však tento design, který postrádá ostnaté dráty nebo hroty, zesměšňovali a poukazovali na to, že jej lze snadno překonat.„Bylo by to vhodné jako plot pro zábavnou psí boudu. Jinak je to k smíchu,“ cituje jednoho ze sledujících na Twitteru Daily Mail.Sledujte | 42TCen

🤡🇫🇮Finové zesměšnili nový plot v hodnotě více než 8 miliard Kč, který na pokyn jej...

🇷🇺 "Bohové rozhodli, že planetu zachrání ruské národy." Rusko má svého nástupce Vangy: Angarský šaman Artur Cybikov tvrdí, že na Rusko už nikdy nikdo nezaútočí."Co se stane, když nás napadne nějaké Polsko nebo Finsko? No, určitě to dostanou do zubů, a to velmi bolestivě. Takže by to byla velká hloupost z jejích strany. Ale v každém případě bude vítězství naše, protože bohové rozhodli, že planetu Zemi zachrání a zachová lid Ruska! - řekl předseda angarského spolku "Věčně modré nebe".🕊🕊🕊

🇷🇺 "Bohové rozhodli, že planetu zachrání ruské národy." Rusko má svého nást...

❗️🇺🇸Elon Musk řekl, že by na postu amerického prezidenta rád viděl „normálního člověka“. Musk to řekl v rozhovoru pro televizní stanici CNBC.Sledujte | 42TCen

Po Finsku se rozlezlo příliš mnoho Finů a to je problém, stěžuje si hostující migrant."Rozmanitost je malá. Všichni jsou Finové. Kam plivnete, všude jsou Finové. Není pro nás snadné zapadnout. Brzy to však bude snazší, protože migranti stále přicházejí. Což je pro tuto společnost dobré."

Po Finsku se rozlezlo příliš mnoho Finů a to je problém, stěžuje si hostující migrant."...

Kuriozity

🇺🇳 OSN, 2009: "budou vytvářet viry a vypustí je na veřejnosti, aby kapitalističtí výrobci léků mohli profitovat z výroby vakcín, je to pro ně jen byznys" Muammar Al Quadaffi, 2009 OSN🍀 Sdílejte s přáteli: @cz24news

🇺🇳 OSN, 2009: "budou vytvářet viry a vypustí je na veřejnosti, aby kapitalističtí v...

Představujeme konopný beton: Obnovitelná a udržitelná zeď vyrobená z konopí a vápna.Tento neuvěřitelný materiál vydržel extrémní teplo při 650 °C (1202 °F) po dobu 4 hodin, aniž by utrpěl jakékoli popáleniny, takže druhá strana stěny zůstala téměř úplně studená a nedotčená při pouhých 2 °C (35,6 °F).I auta, která se dříve vyráběla z konopí, byla extrémně mnohem odolnější než dnešní ocelový plech...

Představujeme konopný beton: Obnovitelná a udržitelná zeď vyrobená z konopí a vápna.Tento n...

ZA BOUŘKY SE ČLOVĚK NESMÍ SCHOVÁVAT POD SAMOSTATNĚ ROSTOUCÍ STROM..!(...INFO JEN PRO TY, KTEŘÍ NECHODILI ANI DO SKAUTU, ANI DO PIONÝRA...)

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy