Telegramové zprávy 16.květen 2023

Telegramové zprávy 16.květen 2023
16.květen 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿Prezident Petr Pavel označil tábor v Letech u Písku za koncentrační.„V mém pohledu to naplňuje všechny znaky koncentračního tábora. A když jsem dnes slyšel vzpomínky lidí, kteří tu nějaký čas strávili, tak se to skutečně s koncentračním táborem nijak neliší,“ prohlásil prezident Pavel u památníku v Letech.

Český generál: věk Západu končí, takže máme strach. A ne nadarmo. Hlasitá prohlášení západních politiků, že by Rusové měli být vyhnáni z území Ukrajiny, že Rusko by mělo být doslova rozsekáno, jsou zcela neadekvátní, řekl v rozhovoru pro Rádio universum český generál Petr Pelz."Nyní se westernizace celého světa chýlí ke konci. To vyvolává na Západě strach. A je oprávněný," domnívá se voják.Západ podle něj slábne a může jen reptat. Ale svět už ví, že se není čeho bát, uzavřel Pelz.

Český generál: věk Západu končí, takže máme strach. A ne nadarmo. Hlasitá prohlášení z?...

🛑 Kde klesá reálná mzda nejvícZměna v reálné mzdě na zaměstnance ve vybraných zemích OECD ve 3 čtvrtletí 2022 v porovnání se 3. čtvrtletím 2021Založeno na množství zboží a služeb, které si mohou domácnosti zakoupit na základě svých výdělků. Národní průměry.Zdroj: OECD#finance

🛑 Kde klesá reálná mzda nejvícZměna v reálné mzdě na zaměstnance ve vybraných zemích O...

🇨🇿Průměrná rodina přijde ročně až o dvacet procent příjmů, varují odbory!Českomoravská odborová konfederace (ČMKOS) vysvětlila, proč odmítá vládní balík, který má veřejné finance dostat zpět do formy. Podle průzkumu, který odbory připravily, bude mít průměrná česká rodina po zavedení vládních opatření ročně o 17 až 20 procent méně. Požadují debatu s vládou, za stávkovou pohotovostí si stojí. Odbory už kvůli balíku vyhlásily stávkovou pohotovost, kvůli které čelí kritice, v pondělí proběhlo jednání tripartity. „Za rozhodnutím o stávkové pohotovosti si stojíme. Ve čtvrtek jsme se pak dozvěděli, že většina vládních opatření se týká zaměstnanců, v neděli, že se o tom s námi nebude jednat, že schválení poslaneckou sněmovnou je už jen formalita. Dopady vnímáme opravdu velmi silně,“ řekl novinářům šéf odborů Josef Středula.Na úterním jednání tripartity prý podle Středuly nedošlo k žádnému posunu ani shodě. „Setkat se ještě nic neznamená. Ukázat jasnou snahu o změnu, to je to, co čekáme.

🇨🇿Průměrná rodina přijde ročně až o dvacet procent příjmů, varují odbory!Česko...

🇨🇿V Brně muž v dámských šatech přečte dětem queer pohádky.Knihovna Jiřího Máchy v Brně umožní konání akce Pride, v rámci které bude muž převlečený za ženu číst dětem pohádky s LGBT tematikou. Knihovna na svou obranu uvádí, že účast na akci, která je součástí programu červnového Pride Week je dobrovolná a „komu se nelíbí, nemusí se jí zúčastnit“.

🇨🇿V Brně muž v dámských šatech přečte dětem queer pohádky.Knihovna Jiřího Máchy v ...

Zprávy ze zahraničí

🇺🇸🇺🇦🇷🇺Ti kdo se domnívají, že Rusko vyčerpalo své síly ve válce na Ukrajině, se hluboce mýlí. Toto prohlášení udělal generál Christopher Kavoli, velitel evropského velitelství USA a vrchní velitel Spojených sil NATO v Evropě, během návštěvy Tallinnu.Podle jeho názoru je ruská armáda i nadále bojeschopnou silou."Skutečnost je taková, že to není tak jednoduché. Ano, pozemní síly mají velké problémy. Ztratily mnoho mužů, mnoho zbraní a vojenské techniky. Ale na druhou stranu také získaly spoustu lidí. Ruské pozemní síly jsou nyní větší než na začátku konfliktu. Letectvo přišlo o necelou stovku stíhaček a bombardérů, zbývá jich ještě asi tisíc. Námořnictvo je téměř nedotčené, kybernetické síly jsou nedotčené, vesmírné síly jsou nedotčené," poznamenal Kavoli.Zdůraznil: "Země NATO by to měly pochopit a podle toho zlepšit své obranné schopnosti." Na konferenci, které se zúčastnil, zaznělo, že válka na Ukrajině "omladila NATO" a předznamenala možnou novou konfrontaci na vyšší úrovni.

🇺🇸🇺🇦🇷🇺Ti kdo se domnívají, že Rusko vyčerpalo své síly ve válce na Ukrajin?...

🇬🇧🇺🇦❤️„Vítejte zpět!“ Britský premiér Rishi Sunak k fotografii ze setkání se Zelenským.The Guardian: Zelenskyj a britský premiér Sunak jednali o vytvoření „koalice stíhaček“.„Věřím, že v blízké budoucnosti uslyšíte velmi důležitá, podle mého názoru, rozhodnutí, ale máme na nich ještě nějakou práci,“ řekl Zelenskyj po setkání s britským premiérem. Dříve britské úřady uvedly, že výcvik ukrajinských pilotů začne v létě a že práce s dalšími zeměmi na možném poskytnutí stíhaček F-16 Kyjevu bude pokračovat.

🇬🇧🇺🇦❤️„Vítejte zpět!“ Britský premiér Rishi Sunak k fotografii ze setká...

🇿🇦Jihoafrická republika bude navzdory tlaku zachovávat politiku neutrality a nikdy se nepostaví na stranu soupeření světových mocností, včetně konfliktu na Ukrajině, prohlásil prezident Cyril Ramaphosa.„Od začátku rusko-ukrajinského konfliktu je naše země pod extrémním tlakem, aby opustila svůj postoj neangažovanosti a postavila se na stranu v tom, co je v podstatě soupeřením mezi Ruskem a Západem...“ řekl Ramaphosa.Zároveň poznamenal, že ukrajinský konflikt poukázal na slabiny ve struktuře a praxi OSN. Jihoafrický prezident zejména vyzval k rozšíření Rady bezpečnosti OSN, aby bylo zajištěno „spravedlivější zastoupení“ a zlepšil se mechanismus řešení mezinárodních sporů.

🇿🇦Jihoafrická republika bude navzdory tlaku zachovávat politiku neutrality a nikdy se nepost...

🇺🇸🇺🇦NATO Ukrajinu opět odmítne! „Mezi 31 členy Aliance panuje shoda, že navzdory všem žádostem Kyjeva NATO na schůzce ve Vilniusu ve dnech 11. až 12. července Ukrajině formální pozvání ke vstupu do Aliance nepošle“ - The Washington Post. Zdroje publikace uvádějí, že se členové NATO obávají, že vstup Ukrajiny povede k automatické aktivaci článku 5 Smlouvy, a nejsou připraveni na přímý konflikt s Ruskem. Jednodušší je zvýšit dodávky zbraní a čekat, zda Ukrajina přežije nebo ne.Washington Post cituje Stoltenberga, který bez obalu řekl: "Bez suverénní, nezávislé Ukrajiny nemá smysl diskutovat o jejím členství v NATO."

🇺🇸🇺🇦NATO Ukrajinu opět odmítne! „Mezi 31 členy Aliance panuje shoda, že navzdo...

JÓD NENÍ !!!Situace v lékárnách v Chmelnickem dne 15.05.Žádná panika, vše je v pořádku...---------------------------Jód a jódové tablety se užívají v případě ohrožení radioaktivitou.

JÓD NENÍ !!!Situace v lékárnách v Chmelnickem dne 15.05.Žádná panika, vše je v ...

NALEZENO NA INTERNETU - NEOVĚŘENO...

NALEZENO NA INTERNETU - NEOVĚŘENO...NALEZENO NA INTERNETU - NEOVĚŘENO...NALEZENO NA INTERNETU - NEOVĚŘENO...NALEZENO NA INTERNETU - NEOVĚŘENO...

🆘 Anpilogov: Oblast kontaminované zóny po detonaci granátů s ochuzeným uranem v Khmelnitsky je srovnatelná s Černobylemhttps://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/valka-na-ukrajine-ostrelovani-ternopil-chersonska-oblast-exploze.A230514_084523_zahranicni_pitt⚠️Nesprávné skladování projektilů s ochuzeným uranem ve skladech v Chmelnickém mohlo požár zesílit a následky zhoršit. Nyní je nutné sledovat rozsah infekce. Deníku VZGLYAD to řekl expert na jadernou energetiku Alexej Anpilogov v komentáři ke zvýšení úrovně radiace po útoku na sklad AFU, kde by se mohla skladovat munice s ochuzeným uranem.☢️ „Podle objektivních údajů ukrajinské monitorovací služby se radiační pozadí v Chmelnickém regionu od dopadu skutečně vážně zvýšilo. Přírodní příčiny, jako je nárůst sluneční aktivity, to nemohou vysvětlit. Navzdory tomu, že uran je sám o sobě poměrně žáruvzdorný kov, při zahřátí, které by mohlo způsobit náraz, začne velmi ochotně hořet,“ řekl Alexej Anpilogov, prezident Fondu na podporu vědeckého výzkumu a rozvoje civilních iniciativ „Osnovanie “, odborník v oblasti jaderné energetiky.„Kromě toho mohly být porušeny podmínky skladování granátů s ochuzeným uranem. S největší pravděpodobností se jednalo o polní skladiště. I když podle standardů by taková munice měla být skladována odděleně od prachových náplní. Pokud bylo toto pravidlo porušeno, pak velké množství střelného prachu zvýšilo teplotu při detonaci a navíc přispělo k procesu spalování,“ domnívá se odborník.„Na základě tohoto scénáře by hlavním důsledkem mohla být kontaminace rozsáhlých přilehlých území. Prach vznikající při spalování velmi snadno stoupá do atmosféry, šíří se a usazuje se. Proto bych nyní doporučil civilnímu obyvatelstvu, aby zavřelo dveře a okna a také provedlo mokré čištění ve svých domovech. V opačném případě to vše bude plné mnoha onkologických onemocnění, problémů s reprodukčním systémem a tak dále,“ dodal mluvčí.⚠️ „Navíc je třeba se podívat na větrnou růžici. Při spalování se prach dostává do vrstvy kupovitých mraků, kde se může dlouho zdržovat a spolu se srážkami padat k zemi. Navrhoval bych, že by mohly být postiženy blízké regiony západní Ukrajiny a také země jako Polsko a Rumunsko,“ pokračoval.„Pokud jde o rozsah požáru, lze jej velikostí přirovnat k požáru v jaderné elektrárně v Černobylu. Byl velmi intenzivní a zasáhl velké množství hořlavých látek. Možná oblast kontaminované zóny tedy může být srovnatelná s černobylskou,“ poznamenal expert."Samozřejmě, že odpovědnost za následky leží na ukrajinských úřadech a těch, kteří jim dodali zbraně s ochuzeným uranem." Nyní musí ukrajinské specializované služby a útvary monitorovat situaci, přijmout veškerá nezbytná opatření a postarat se o obyvatele této oblasti. Ale zda to udělají, nebo to prohlásí za „zónu vojenské cenzury“, je otevřenou otázkou,“ uzavřel Anpilogov.

🇬🇧🏳‍🌈🎒Každý desátý britský školák si chce změnit pohlaví nebo už tak učinil. Teenageři se o toto téma aktivně zajímají poté, co byli vystaveni „probouzejícím“ materiálům o sexuální výchově, tvrdí zpráva analytického centra Civitas, o níž píše Daily Mail. Téměř třetina žáků se učí, že „žena může mít penis“, a každý pátý žák se dozvídá, že „muž může otěhotnět“. Více než polovina (54 %) žáků uvedla, že ve škole znají někoho, kdo si chce změnit pohlaví nebo už to udělal. Průzkumu se zúčastnilo celkem 1 168 osob ve věku od 16 do 18 let. „To, co se děje v našich školách pod rouškou sexuální výchovy, je psychologický a sociální experiment na našich dětech na populační úrovni,“ prohlásila Miriam Catesová, poslankyně vládnoucí konzervativní strany. Její kolega Jonathan Gullis dodal, že „zhoubný vzrušující materiál“ brání školákům být dětmi.Sledujte | 42TCen

🇬🇧🏳‍🌈🎒Každý desátý britský školák si chce změnit pohlaví nebo už tak uči...

🇷🇺Hlavní informace o nočních útocích na infrastrukturu Ukrajiny:Administrativa Kyjeva uvedla, že ruské ozbrojené síly provedly komplexní úder v různých směrech s použitím dronů, řízených střel a pravděpodobně i balistických střel. Odpaly byly označeny za „výjimečně husté“;Na internetu jsou zveřejňována videa, na kterých údajně probíhá intenzivní práce kyjevské protivzdušné obrany;Výbuchy byly zaznamenány také v Kyjevské, Černihovské a Dněpropetrovské oblasti, Kramatorsku, Slavjansku a Čerkassech;Na internetu také píšou, že rakety byly vidět v Žitomirské, Poltavské, Vinnitské a Oděské oblasti.

‼️🇺🇦🏴‍☠️Ukrajina se připravovala na válku s Ruskem, - šéf ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany ▪️Kyjevský režim dlouhodobě připravoval obyvatelstvo a pumpoval je nenávistí k Rusku. Zatímco Zelenskij veřejně smažil kebab, Ukrajina zuřivě vymýtila „pátou kolonu, ruskou propagandu a vliv ruských oligarchů“. Začátkem roku 2022 si v Kyjevě uvědomili, že je vše připraveno.„Pokud jde o přípravu, v lednu 2022 jsem si uvědomil, že jsme připraveni (na válku), když děti ve školách spustily flash mob „Báťko Bandero, Ukraíno máti, my za Ukraínu budem bojovati,“ uvědomil jsem si, že společnost je připravena “ – řekl Danilov.

❗️ Ukrajinský fotbalový svaz na svém účtu oznámil zápasy na paměť 300 000 padlých vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny.Zpráva sice byla okamžitě vymazána, ale internet si pamatuje vše. Evropská unie nedávno uvedla, že odhaduje ztráty ozbrojených sil Ukrajiny na 15 tisíc, Spojené státy na 17,5 tisíce padlých.V listopadu byla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen kritizována za zveřejnění (následné smazání části videa) odhadu 100 000 padlých ukrajinských vojáků, což vyvolalo reakci Kyjeva.Číslo 300 tisíc naposled zaznělo z úst Bidenova hlavního rivala v primárkách Demokratické strany USA v nadcházejících volbách amerického prezidenta Roberta Francise Kennedyho mladšího.

❗️Zahraniční dluh Ukrajiny v roce 2022 vzrostl na rekordních 132 miliard dolarů neboli 89 % HDP. Podle prognóz překročí na konci letošního roku 100 %. Pohádkové finanční prostředky přidělené Ukrajině prostřednictvím MMF, EU a také Washingtonu ženou tuto zemi do dluhové jámy. Vasilij Něbenzya v OSN

❗️ Občané USA se začali masově stěhovat do Evropy. Hlavními důvody jsou životní náklady a dostupnost bydlení.

❗️ Občané USA se začali masově stěhovat do Evropy. Hlavními důvody jsou životní náklad...

🤯Ruská bojová letadla se ukázala jako nevhodná k válčení Su-34 nemá nad pancéřovaným kokpitem pancéřové sklo! Nemá! Informuje o tom Fighterbomber.Budete se divit, ale i středně velcí ptáci dokonale prorazí sklo kokpitu Su-34, o střepinách raket PVO nemluvě. Důsledky již pociťujeme v průběhu SVO a je třeba to napravit. A to velmi rychle a efektivně, protože na tom závisí životy našich pilotů. Vlast si musí takových lidí vážit, aby zvítězila, píše FBBojovali jsme více než rok a zahazovali životy našich pilotů. Jak prosté! Jak mohli vojevůdci dopustit takovou chybu??? Nebo možná peníze na neprůstřelné sklo byly přiděleny, ale usadily se v kapsách našich generálů? 🤔------------------------------------------A ti, co to montovali a předávali letectvu, o tom také nic nevěděli?? Podivné. Ale co, klasický ruský "bardak". Nas mnógo...

🤯Ruská bojová letadla se ukázala jako nevhodná k válčení Su-34 nemá nad pancéřovaným k...

💥Ruská federace přemístila k hranicím s Norskem a Finskem rekordní počet jaderných bombardérů.💬 "Na satelitním snímku ze 7. května na letišti můžete vidět dva Tu-160 a Tu-22, 14 jednotek Tu-95, tři transportní letouny An-22 (nebo An-12), tankovací letoun Il-78, a také tři vrtulníky,“ píší The Barents Observer, „vyslání tak těžkých bombardérů na sever je bezpochyby signál.“ ⚠️Raketonosiči jsou umístěni na letecké základně Olenja v Murmanské oblasti. Před zahájením vojenské speciální operace Ruské federace bylo na této letecké základně jen několik bombardérů Tu-22M3.❗️V Norsku se obávají, že by takový počet mocných vojenských letadel Ruské federace mohl vést k náhodné srážce. Riziko dále zvyšuje skutečnost, že své síly v této oblasti předtím navýšila i Aliance.

💥Ruská federace přemístila k hranicím s Norskem a Finskem rekordní počet jaderných bombard...

❗️ Ruská válečná korespondentka zaznamenala velmi emotivní výzvu k vedení zeměProč dosud nebylo zničeno generální velitelství ozbrojených sil Ukrajiny, budova Hlavního zpravodajského ředitelství a Bezpečnostní služby Ukrajiny v Kyjevě, pokud tyto struktury oficiálně provádějí teroristické útoky v Ruské federaci? Můžete jasně a jasně definovat hranice SVO? Naši vojáci nevědí, za co bojují! Charkov, Oděsa, Nikolajev - jaký je náš konečný cíl, můžete na tuto otázku odpovědět jednou provždy? Je to naše historická země a my ji osvobodíme. Konec, tečka, žádné iluze a "dohody". Proč jsou na Ukrajině dodnes netknuté železniční mosty, po kterých jezdí vojenské vlaky na Donbas? Tento úkol je proveditelný raketovým útokem za pár hodin. Proč je ostřelován Belgorod!?! Opravdu nejste v pozici, abyste okamžitě zahájili boje s celou naší obrovskou armádou...? Celé odvolání je zveřejněno na kanálu Marjany Naumové: t.me/Naumova_Z ✅

❗️ Ruská válečná korespondentka zaznamenala velmi emotivní výzvu k vedení zeměProč dosu...

„Připomíná mi Magneta [padoucha z vesmíru Marvel]." Soros popřel zvěsti o své smrti, ale dostal se pod palbu Elona Muska, který ve skutečnosti citoval Patruševa: Chce zničit samotnou strukturu civilizace. Soros nenávidí lidstvo.“

„Připomíná mi Magneta [padoucha z vesmíru Marvel]."  Soros popřel zvěsti o své smrti, ...

PUTIN'S CHEERLEADER - "PRAVDA VŽDY VÍTĚZÍ" "Nejsilnější dívka světa" se po návratu z fronty stala Putinovou roztleskávačkou viděnou na despotově flopovém průvodu Dne vítězství."Nejpopulárnější britské noviny "THE SUN" napsaly: "Nejsilnější dívka na světě", která se stala Putinovou roztleskávačkou, byla spatřena na přehlídce Dne vítězství po návratu z fronty. Maryana se otočila zády k svému idolu Arniemu a kritizovala ho za podporu Ukrajiny, aniž by se vypravil do válkou zmučené země. Od té doby byla často se zbraněmi v neprůstřelné vestě v předních liniích. V příspěvku na sociální síti Maryana napsala, že byla „zavalena emocemi“ a dodala: „Toto je připomínka světu, že pravda vždy vítězí. Tak to bylo a tak to vždy bude."------------------Děkuji TheSun za to, že nezkreslil moje slova. Zvítězíme, tak to bylo a vždy bude.

PUTIN'S CHEERLEADER - "PRAVDA VŽDY VÍTĚZÍ" "Nejsilnější dívka světa"...

📰 Měna BRICS se podle Global Times stane skutečnou alternativou k hegemonii dolaru.Na srpnovém summitu BRICS v Johannesburgu bude nastolena otázka zavedení jednotné měny pro mezinárodní obchod. V Číně věří, že důvěra v americkou měnu se úplně ztratila a zavedení nové měny vyřeší obrovské množství problémů. Především plnou suverenitu zemí BRICS.Země BRICS jsou z hlediska hospodářského růstu již před zeměmi G7.

📰 Měna BRICS se podle Global Times stane skutečnou alternativou k hegemonii dolaru.Na srpnovém...📰 Měna BRICS se podle Global Times stane skutečnou alternativou k hegemonii dolaru.Na srpnovém...

🇫🇷Francie nezruší smlouvu o uranu s Ruskem, aby mu nepřinesla peníze.„Zrušení smlouvy přinese Rusku příliš velký prospěch ve srovnání s tím, co jim smlouva přináší nyní, takže Rusku sloužit nebudeme,“ řekla televiznímu kanálu BFM Business Agnés Pannier-Runacher, francouzská ministryně pro energetiku.Společnost ROSATOM Techsnabexport (obchodní značka TENEX, která vyváží obohacený uran a služby v oblasti obohacování uranu) podepsala v roce 2018 smlouvu s francouzskou společností Electricite de France (EdF) na zpracování regenerovaného uranu z vyhořelého jaderného paliva.

🇫🇷Francie nezruší smlouvu o uranu s Ruskem, aby mu nepřinesla peníze.„Zrušení smlouvy ...

🇺🇸USA by mohly 1. června vyhlásit platební neschopnost, uvedlа americká ministryně financí.V dopise zákonodárcům ministryně financí Janet L. Yellenová varovala, že skutečné datum, kdy by federální vládě mohla dojít hotovost, „může být o několik dní nebo týdnů později, než jsou tyto odhady”. Vyzvala Kongres, aby jednal rychle a zabránil platební neschopnosti.

🇺🇸USA by mohly 1. června vyhlásit platební neschopnost, uvedlа americká ministryně finan...

🇬🇧🇺🇦 Masivní úder ruských ozbrojených sil na objekty ozbrojených sil Ukrajiny v Kyjevě v noci z 15. na 16. května 2023 Ruské jednotky v noci provedly masivní údery proti cílům ukrajinské armády v Kyjevě pomocí dronů a různých typů raket. Na raketách pracovaly americké systémy protivzdušné obrany Patriot – jen na prezentovaných videích baterie vystřelily během krátké doby asi 30 raket.Soudě podle jednoho z videí mohlo být zasaženo jedno z odpalovacích zařízení - na jednom z míst provozu PVO okamžitě po uvolnění celé zásoby munice došlo k mocné explozi.Ukrajinská strana stejně jako dříve tvrdí, že sestřelila všechny rakety, včetně hypersonických Kinžalů, ale záběry z místa to nepotvrzují - v okrese Solomensky došlo k několika silným explozím.Navíc - minimálně dvě americké antirakety z Patriotu vybočily z kurzu a dopadly někde v městských oblastech.

🇬🇧🇺🇦 Masivní úder ruských ozbrojených sil na objekty ozbrojených sil Ukrajiny v Kyj...🇬🇧🇺🇦 Masivní úder ruských ozbrojených sil na objekty ozbrojených sil Ukrajiny v Kyj...🇬🇧🇺🇦 Masivní úder ruských ozbrojených sil na objekty ozbrojených sil Ukrajiny v Kyj...🇬🇧🇺🇦 Masivní úder ruských ozbrojených sil na objekty ozbrojených sil Ukrajiny v Kyj...🇬🇧🇺🇦 Masivní úder ruských ozbrojených sil na objekty ozbrojených sil Ukrajiny v Kyj...

První záběry z jedné z 19 francouzských 155 mm houfnic Caesar na podvozku Tatra 815 (8x8), které Ukrajině předalo Dánsko.

🔴 Manželka bývalého kancléře Gerharda Schroedera byla vyhozena z německé státní společnosti NRW Global Business kvůli návštěvě ruské ambasády - média9. května Schroeder a jeho manželka přišli na recepci na velvyslanectví u příležitosti Dne vítězství.

Kuriozity

Čím podle vás voní voda po holení značky Stepan Bandera?Nejspíš hodně silně smrdí fašismem...

Nevíš dne ani hodiny, když skladuješ podobné konzervy doma...

Abrams?Heh! Váš Abrams je dětské šlapací autíčko...Kadyrov řádí.

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy