Telegramové zprávy 15.květen 2023

Telegramové zprávy 15.květen 2023
15.květen 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿Stanjura: Naše předvolební heslo o daních bylo jen billboardovou zkratkou, každý si to měl přebrat podle sebe. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury vláda svůj předvolební slib o nezvyšování daní plní, i když podle zveřejněných opatření v rámci konsolidačního balíčku některé daně porostou. Řekl to Báře Divišové v nedělním Napřímo na Tv Nova.Předvolební heslo o jejich nezvyšování bylo podle Zbyňka Stanjury jen billboardovou zkratkou, každý si to měl přebrat podle sebe."Říkali jsme, že nechceme zvýšit celkové daňové zatížení," hájil se s tím, že toto konsolidační balíček podle něj plní, a to včetně změn v sazbách daně z přidané hodnoty. 

🇨🇿Stanjura: Naše předvolební heslo o daních bylo jen billboardovou zkratkou, každý si to...

🇨🇿Začali jsme u sebe, velká část úspor půjde za námi, říká mimo jiné v rozhovoru vicepremiér, ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. Hovořil také o kritizovaném vládním balíčku, zvýšení daní i o důchodové reformě, zejména pozdějším odchodu do penze.Konsolidační opatření a důchodovou reformu jste představovali na vládní tiskovce přes dvě a půl hodiny, téměř nešla udržet pozornost. Přičemž v první zněly víceméně jen proklamace a obecné fráze. Nemohu s vámi souhlasit. Já mluvil asi ve 25. minutě konference, představoval jsem konkrétní opatření důchodové reformy. V parametrech, konkrétních číslech, dopadech, přínosech pro konkrétní věkové kategorie. Myslím, že z mé části se lidé dozvěděli docela dost podstatných informací. Celé to ale bylo samozřejmě delší, protože jsme představovali opatření, která nikdy žádná vláda takto komplexně nepředstavovala.

🇨🇿Začali jsme u sebe, velká část úspor půjde za námi, říká mimo jiné v rozhovoru vi...

🇨🇿Zvýšení penzí v červnu bude letos poslední?Česká správa sociálního zabezpečení již začala seniorům a dalším příjemcům důchodů rozesílat sdělení, o kolik jim od června vzroste penze. Průměrný důchod se zvýší o 750 korun, o tisícovku méně, než původně měl. S ohledem na chystané změny to zřejmě bude poslední mimořádná valorizace. V budoucnu ji má nahradit příspěvek. A vzhledem ke zpomalování inflace se v blízké době další mimořádné přidání neočekává.„Po zveřejnění hodnoty inflace za duben je další mimořádná valorizace velmi nepravděpodobná. Nicméně pokud by k ní mělo dojít, bude se postupovat podle současných pravidel,“ řekla mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Eva Davidová.Inflace sice v dubnu meziročně vzrostla o 12,7 procenta, avšak meziměsíčně, což je při výpočtu mimořádných valorizací důležitější, klesla o 0,2 procenta. V součtu měsíců by přitom musela vzrůst o pět procent.„Oznámení o nynější valorizaci budou klientům rozesílána postupně podle splatností jejich důchodů. Distribuce přes datové schránky proběhne od 12. do 31. května a distribuce prostřednictvím České pošty od 29. května do 20. června,“ řekla Právu mluvčí správy Jitka Drmolová.V oznámení jsou podrobně rozepsány jednotlivé důchody včetně dosavadní výše, částky, o kterou vzrostou, a jejich nové hodnoty. Podobně je to i s případnými příplatky k důchodům, třeba za křivdy způsobené minulým režimem.

Zprávy ze zahraničí

Německý internetový podnikatel a politický aktivista Kim Dotcom:Dočasný default zastaví inflaci a de-dolarizaci, ukončí válku na Ukrajině a neudržitelné vojenské výdaje, uzavře 800 zbytečných amerických vojenských základen po celém světě a dá Americe šanci snížit dluh a obnovit americký sen.Biden:Platební neschopnost zničí miliony pracovních míst, vyvolá recesi, zasáhne důchodové účty a zvýší náklady na půjčky. Není to možnost.

Německý internetový podnikatel a politický aktivista Kim Dotcom:Dočasný default zastaví infla...

Americký spisovatel Gore Vidal:"V USA máme jen jednu stranu a ta má dvě křídla, demokratické a republikánské. Obě jsou financovány zástupci stejného ropného a zbrojního průmyslu."----------------------------------A kdo pak ještě řekne, že snahy Západu o zavedení jednotné světové vlády jsou „konspirační teorie“?

Americký spisovatel Gore Vidal:"V USA máme jen jednu stranu a ta má dvě křídla, demokrati...

🇷🇺🇸🇰Ruský velvyslanec na Slovensku Bratčikov: Vedení Slovenska nastavilo kurz ke zničení vztahů s Ruskem.„Současné vedení Slovenska bohužel téměř okamžitě po nástupu k moci nastavilo kurz zničení našich vztahů a během posledního roku přerušilo veškeré vazby mezi vládními úřady, zakázalo jakékoliv kontakty v oblasti vědy a kultury. V médiích probíhá šílená protiruská propaganda. Je zřejmé, že celá tato kampaň, která je v rozporu se skutečnými národními zájmy slovenského lidu, je řízena ze zahraničí,“ uvedl Bratčikov.Poznamenal také, že „Slovensko se aktivně podílí na vyzbrojování Ukrajiny“.„Kyjevu bylo darováno všech 13 stíhaček MiG-29 slovenského letectva, systémy protivzdušné obrany S-300 a Kub, 30 BVP 1, pět vrtulníků Mi. To vše bylo dodáno kyjevskému režimu v rozporu s příslušnými rusko-slovenskými dohodami, které jednoznačně zakazují předávání zbraní a vojenské techniky třetím státům bez povolení produkující země,“ zdůraznil diplomat.

🇷🇺🇸🇰Ruský velvyslanec na Slovensku Bratčikov: Vedení Slovenska nastavilo kurz ke zni?...

BAVORSKO VYHLAŠUJE KATASTROFICKY STAVCituji Södera:"Mnoho očkovaných lidí, kteří mají kardiovaskulární onemocnění nebo odpovídající jiné onemocnění, jako je rakovina a potřebují lůžko v nemocnici" ❗️‼️

Koronafašismus!Ještě nikdy v historii lidstva neproběhla taková válka proti dětem, jaká byla vedena v rámci plandemie.

🔞 V Ugandě policista zastřelil manažera banky, který mu řekl částku, kterou dluží na půjčce, to vše proto, že muž si myslel, že tato částka je příliš vysoká. Zaměstnanec zemřel na místě.

❗️🇨🇳Čínský soud dal za špionáž doživotí 78letému Američanovi.Čínský soud v pondělí poslal za špionáž na doživotí do vězení 78letého amerického občana s trvalým pobytem v Hongkongu. S odvoláním na soud ve městě Su-čou to uvedla agentura AP. Bližší podrobnosti podle ní čínské úřady nesdělily.John Shing-Wan Leung byl zadržen 15. dubna 2021 čínskou kontrarozvědkou. Vyšetřování i soudy jsou podle AP v podobných případech často vedeny za zavřenými dveřmi a zveřejňuje se jen velmi málo informací o nich.Sledujte | 42TCen

🇲🇩Moldavsko oznámilo, že hodlá opustit Meziparlamentní shromáždění Společenství nezávislých států.„Jako předseda parlamentu, po četných rozhovorech s lidmi, s představiteli strany, s prezidentem a vládou, bych vás rád informoval, že jsme se rozhodli vystoupit z Meziparlamentního shromáždění SNS. Je to první krok, na úrovni vlády a parlamentu podnikneme další kroky,“ řekl předseda parlamentu Igor Grosu na brífinku.Poznamenal, že Moldavsko v současné době nemá společné hranice se SNS. Grosu uvedl, že členství v SNS nepomohlo Moldavsku vyřešit naléhavé problémy, nemá žádný vliv na urovnání podněsterského konfliktu a nepomáhá ani ekonomice.

🇲🇩Moldavsko oznámilo, že hodlá opustit Meziparlamentní shromáždění Společenství nez?...

„Nevylučuji, že v těch skladech mohly být uloženy granáty s ochuzeným uranem. (Ty nevybuchují, je to kinetická zbraň. p. př.) Přikláním se k názoru, že z toho, co shořelo, nemusí být velká škoda. Ale protože úřady mlčí a odborníci s lidmi nemluví, doporučil bych obyvatelům Chmelnického a Ternopilu z míst, kde byly tyto sklady, z nejbližšího okruhu evakuovat své děti – poslat je k prarodičům, příbuzným, kamkoli to jde. Protože nevíme, jak budou lidé neobohaceným uranem ovlivněni. Na Ukrajině už se šušká, že ve vyhořelých skladech v Chmelnickém a Ternopilu byly skladovány granáty s ochuzeným uranem pro britské tanky a úřady zatajují, že tam vlastně mají "malý Černobyl"

❗️Spojenci Aliance jsou přítomni v Jihočínském moři. "NATO zůstává regionální aliancí, ale Čína ohrožuje naše zájmy, a proto spolupracujeme s našimi tichomořskými spojenci." Stoltenberg

Spojené státy udělaly ve vztazích s Ruskem chybu, kvůli níž prohrají Spojené státy udělaly chybu, když se zapojily do konfrontace s Ruskem na Ukrajině, píše The National Interest. Washington potřeboval spolupracovat s Moskvou, aby zadržel Peking, ale nyní jsou USA zapleteny do konfrontace s oběma velmocemi. Amerika nemůže zvítězit, je si jist autor článku.

Spojené státy udělaly ve vztazích s Ruskem chybu, kvůli níž prohrají Spojené státy udělal...

Oblast zasažitelná z území Ukrajiny řízenou střelou Storm Shadow.Válka se sebevědomě posouvá tam, kde si dnes lidé myslí, že se nic neděje a vše je v pořádku. Bohužel, hranice nepřátelství se rozšiřují, ovlivní všechny a zjevně to není poslední model této třídy zbraní. Ty další, které dodají Ukrajině, budou silnější a dalekonosnější.

Oblast zasažitelná z území Ukrajiny řízenou střelou Storm Shadow.Válka se sebevědomě posou...

Kuriozity

RUKOPIS VOYNICHV roce 1912 koupil starožitník Voynich středověký rukopis od jezuitských mnichů v italském městě. Rukopis je plný obrázků různých rostlin, souhvězdí, nesrozumitelných schémat a nahých žen ve vodě. Je tu ale jeden malý problém. Kniha je psána naprosto nesrozumitelným jazykem - v tehdejší Evropě a obecně ve světě se jím nemluvilo.Rostliny nakreslené v botanické části se v přírodě nikde nevyskytují. Hvězdy uvedené v astronomických kapitolách nelze rozpoznat. Recepty, alchymistické kompozice, schémata - vše je nepochopitelné.Radiokarbonové datování naznačuje, že se ve skutečnosti jedná o rukopis z 15. století. Barvy, inkoust, pergamen - vše je skutečné.

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy