Telegramové zprávy 12.květen 2023

Telegramové zprávy 12.květen 2023
12.květen 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿ODS před volbami do Poslanecké sněmovny, no a jaká je dnes realita?

🇨🇿ODS před volbami do Poslanecké sněmovny, no a jaká je dnes realita?

Zprávy ze zahraničí

Srbsko nemůže a nebude uvalit sankce proti Rusku z politických, lidských a morálních důvodů, - srbský ministr zahraničí

Voenkor Poddubny:- Kyjevský režim zahájil realizaci operace k obklíčení našich sil ve směru Artemivsk. Nepřítel plánuje zaútočit na boky, aby dosáhl týlu našich sil, které se nacházejí v Artemovsku a okolí.- APU udělalo průlom směrem k Berchovce a Yagodnoye. Naše jednotky ustoupily ze svých pozic. Další úder v oblasti Kleshcheevka a také s místním úspěchem.- V oblasti Soledar byl nepřítel schopen zorganizovat průlom s několika jednotkami podporovanými obrněnými skupinami, z nichž každá měla 2-3 tanky. Nyní se ozbrojenci Ozbrojených sil Ukrajiny snaží prosadit na svých pozicích. Situace je obtížná.- V příštích 24 hodinách začne kyjevský režim zjevně zvyšovat své úsilí na jihu. V oblasti Orechov, abychom svázali naše jednotky v bitvách, v oblasti Gulyai Polya, abychom prolomili první obrannou linii.- Naši soudruzi z Charkova hlásí, že kolony vojenské techniky Ozbrojených sil Ukrajiny celý den jedou po obchvatu směrem k hranici s Bělgorodskou oblastí a směrem na Kupjansk. V kolonách tanky, samohybná děla, MLRS, obrněná vozidla s pěchotou.Budeme předpokládat, že nepřátelská protiofenzíva začala.

📰 „V Evropě a ve Spojených státech se budují nové jaderné reaktory, ale problém je v tom, že jaderného paliva je nedostatek a jeho největším dodavatelem je Rusko,“ uvádí The Wall Street Journal.Na Západě je dilema: na jedné straně odmítají ruský zemní plyn, na druhé straně jsou nuceni pokrýt nedostatek elektřiny jadernými elektrárnami, které potřebují ruské palivo.Téměř čtvrtina amerických elektráren závisí na ruských dodávkách a platí Rosatomu zhruba 1 miliardu dolarů ročně. O sankcích se bojí i šeptat.

📰 „V Evropě a ve Spojených státech se budují nové jaderné reaktory, ale problém je v tom...

🇩🇪Nedaleko německého Düsseldorfu došlo k výbuchu ve vysokopodlažní budově.Místní média s odvoláním na ministerstvo vnitra informovala, že v důsledku nehody bylo zraněno deset hasičů a dva policisté - přivolali je sousedé jednoho z nájemníků. Když policie dorazila na místo, muž uvnitř odpálil nálož. Podle deníku Der Standard policie vtrhla do bytu a použila odstřelovače a vrtulník.Der Spiegel uvádí, že podezřelý z útoku byl zatčen.

🇩🇪Nedaleko německého Düsseldorfu došlo k výbuchu ve vysokopodlažní budově.Místní mé...🇩🇪Nedaleko německého Düsseldorfu došlo k výbuchu ve vysokopodlažní budově.Místní mé...

❗️Moldavský opoziční politik Ilan Šor požádal hlavy Ruska, Číny, Turecka, Indie a Brazílie, aby zachránily moldavský lid před svévolí úřadů.V otevřeném dopise Šor prohlašuje, že v zemi probíhá genocida:„Lidé jsou odsouzeni k hladu a chudobě, jejich rodný jazyk je zrušen a opozice je pronásledována. To vše se děje s podporou západních vlád.“Politik požádal hlavy států, aby nastolily toto téma v Radě bezpečnosti OSN a vyslaly své pozorovatele do voleb šéfa gagauzské autonomie Moldavska.Sledujte | 42TCen

❗️Moldavský opoziční politik Ilan Šor požádal hlavy Ruska, Číny, Turecka, Indie a Brazí...

🇪🇺 EU - SIONISTICKO - NACISTICKÝ PROJEKT dvanácti hvězd. Nyní Die WELT, konzervativní noviny, cituji : "Dvanáct hvězd symbolizuje dvanáct hvězd Izraele." Při založení EU bylo 6 členských států, ale vždy bylo dvanáct hvězd, dnes máme 27 členských států a na EU vlajce existuje stále dvanáct hvězd...EU projekt nemá nic společné s Evropou, její kulturou a historií, slouží jen na jejich zničení🍀 Sdílejte s přáteli: @cz24news

🇱🇻👮🏻Lotyšské úřady zahájily trestní řízení proti účastníkům oslav Dne vítězství.V Lotyšsku bylo zahájeno více než 40 trestních a správních řízení proti občanům, oslavujícím Den vítězství. Kromě toho bylo zadrženo 26 osob, uvedla Delfi s odvoláním na ministerstvo vnitra. Mezi nejčastější „provinění” patří kladení květin na místa, kde byly demontovány sovětské pomníky, a nošení svatojiřské stuhy.Sledujte | 42TCen

🇱🇻👮🏻Lotyšské úřady zahájily trestní řízení proti účastníkům oslav Dne vít?...

🧠 Nový předběžný článek publikovaný v bioRxiv ukazuje, že dlouho poté, co je člověk „očkován“ proti (s ním) Covid-19 sérií injekcí mRNA, vrcholové proteiny produkované očkováním přetrvávají v jeho mozkové tkáni.Vědci z Německa a Dánska hodnotili vzorky mozkové tkáně jak u myších modelů, tak u posmrtných lidí, přičemž hledali přítomnost a distribuci spike proteinu SARS-CoV-2. Konkrétně se podívali na osu lebka-skořápka-mozek.Zjistili, že spike protein z očkování se hromadí v lebeční kostní dřeni, mozkových plenách a mozkovém parenchymu, což dále vysvětluje, že „injekce samotného spike proteinu způsobila buněčnou smrt v mozku, což zdůrazňuje přímý účinek na mozkovou tkáň“.

🧠 Nový předběžný článek publikovaný v bioRxiv ukazuje, že dlouho poté, co je člověk ?...

☝️Rakouský kancléř Karl Nehammer pohrozil zvýšením daní z nadměrného zisku energetických společností, pokud nesníží ceny energií.„Pokud energetické společnosti nezačnou zlevňovat hned teď... Tak my jako republika je donutíme, aby za to zaplatili," řekl novinářům po projednání protiinflačního balíčku na radě ministrů. Nehammer dodal, že zákon, který má být schválen v červnu, umožní zdanění nadměrných zisků, pokud společnosti odmítnou snížit ceny energií. Toto opatření podle kancléře povede k poklesu spotřebitelských cen v zemi.Sledujte | 42TCen

☝️Rakouský kancléř Karl Nehammer pohrozil zvýšením daní z nadměrného zisku energetický...

🇺🇸🇺🇦Americké systémy protivzdušné obrany Patriot předané Ozbrojeným silám Ukrajiny mohou být neúčinné při ochraně ukrajinských vojenských zařízení, uvedl The National Interest.„Systémy Patriot jsou zranitelné. Činnost radaru systému Patriot prozrazuje jeho polohu, což z něj činí snadný cíl pro ruské údery. Systémy Patriot jsou omezeny na taktickou obranu primárních cílů a jsou navrženy tak, aby fungovaly v tandemu se systémy protivzdušné obrany, které zasahují cíle ve velkých a malých výškách. Bez těchto dodatků bude mít Patriot příliš mnoho hrozeb k poražení a výsledkem bude špatné pokrytí,“ praví se v článku.Navíc není praktické používat systémy v hodnotě 3 milionů dolarů k ničení dronů, které stojí mnohem méně.

🇺🇸🇺🇦Americké systémy protivzdušné obrany Patriot předané Ozbrojeným silám Ukraji...

🇺🇸Twitteru bude šéfovat žena, informoval Elon Musk.Její jméno ale neuvedl. Napsal, že nová ředitelka začne pracovat za šest týdnů.

🇺🇸Twitteru bude šéfovat žena, informoval Elon Musk.Její jméno ale neuvedl. Napsal, že no...

🇺🇸O půlnoci USA otevřely hranici s Mexikem: čeká se migrační příval, 13 000 lidí za den. Nervozita není jen na straně pohraničních starostů, ale třeba i v New Yorku, kde už staví stany pro ubytování uprchlíků. Prý je to kolaps migrační politiky.Amerika čeká invazi a na obou březích Rio Grande to vypadá skoro jako kolem La Manche začátkem června 1944.Na mexické straně hranice táboří desítky tisíc migrantů, kteří čekali, až se americká hranice otevře dokořán, což se stalo minutu před půlnocí v noci na pátek.To je první vlna, která chce projít co nejdříve. Ve vnitrozemí Mexika táboří další sledy těch, kdo se raději drželi dál od pohraničí, kde migranty brutálně odírají a občas i zabíjejí gangy a narkomafie.Nynější situace je vyvrcholením migrační politiky, kterou lze shrnout slovy „nedělejme nic“. To, že jejím řízením byla pověřena viceprezidentka Kamala Harrisová, je doklad sám o sobě

🇺🇸O půlnoci USA otevřely hranici s Mexikem: čeká se migrační příval, 13 000 lidí za d...

🇩🇪🇷🇺 "Rusko dokázalo porazit fašismus. A pro mě je to důvod k oslavě, protože si myslím, že můj život by byl jiný, kdyby fašismus nebyl poražen."▪️Klaus Ernst, poslanec Bundestagu za Levici, šéf parlamentního výboru pro energetiku, přišel na recepci ruského velvyslanectví v Berlíně u příležitosti Dne vítězství a nebál se dát rozhovor na kameru. Ostatně přijmout pozvání na ruskou oficiální recepci je dnes téměř hrdinský čin. 🔺"Historie je taková, jaká je, a nelze ji přepisovat moderním způsobem. Ale právě to se nyní děje. Velmi lituji toho, že se dnes vrací zpět odloučení a izolace obou zemí, a doufám, že se nám to podaří překonát" okomentoval Ernst současnou politiku německé vlády.

❗️Informace o hromadění člunů a techniky OSU na pravém břehu Dněpru pro možné vylodění na levém břehu Chersonské oblasti je třeba brát krajně skepticky, řekl agentuře TASS starosta obce Novaja Kačovka Vladimir Leontěv. "K těmto zprávám by se mělo přistupovat s krajní skepsí. Nyní je zde vše v klidu, pobřeží jsou maximálně opevněná, jsou zde minová pole, překonat takovou vodní bariéru, jako je Dněpr, je v těchto podmínkách nemožné, bylo by to šílenství," řekl Leontěv. Jakákoli vyloďovací operace OSU je podle něj odsouzena k neúspěchu.

📌 Výsledky telefonického průzkumu ukazují raketový nárůst popularity Jevgenije Prigožina, vedoucího "Wagnerova souboru", který ovšem nemá žádné politické ambice a o roli prezidenta nemá vůbec zájem.Naopak pouze 0,1 % všech účastníků ankety je připraveno hlasovat pro Sergeje Šojgu (ministr obrany). Což není nečekané, vzhledem ke katastrofální politice na Ministerstvu obrany.

📌 Výsledky telefonického průzkumu ukazují raketový nárůst popularity Jevgenije Prigožina,...

"Tvůrci kryptoměn vydělávají peníze jen tak ze vzduchu. Obviňují americkou vládu, že dělá totéž. Možná ano, ale my jsme vláda USA," řekl senátor Brad Shermann.

"Tvůrci kryptoměn vydělávají peníze jen tak ze vzduchu. Obviňují americkou vládu, že ...

🇬🇧🇺🇦Dosah střel Storm Shadow dodaných Kyjevu Londýnem. Infografika z britských médií.

🇬🇧🇺🇦Dosah střel Storm Shadow dodaných Kyjevu Londýnem. Infografika z britských médi...

🇺🇸FBI odmítá předat Kongresu dokumenty o Bidenových korupčních kauzách.FBI nepopírá, že má k dispozici dokument oznamovatele, který tvrdí, že Joe Biden byl v době, kdy byl americkým viceprezidentem, zapleten do korupčního schématu s cizím státním příslušníkem, ale  nehodlá tento dokument předat Kongresu, píše list Washington Times.  Podle Federálního úřadu pro vyšetřování by předání takového dokumentu, i když není tajný, mohlo vést k tomu, že by si nezúčastněné osoby "prohlížely neověřené informace vytržené z kontextu", aniž by byla chráněna integrita a důvěrnost zdrojů a informací.

🇺🇸FBI odmítá předat Kongresu dokumenty o Bidenových korupčních kauzách.FBI nepopírá, ...

🇸🇰Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zveřejnila seznam jmen ministrů úřednické vlády:🔹Předseda vlády - Ľudovít Ódor,  🔹Místopředsedkyně vlády odpovědna za ozdravný plán a využívání fondů EU - Lívia Vašáková. 🔹Ministr financí - Michal Horváth. 🔹Ministr vnitra - Ivan Šimko.🔹Ministr obrány - Martin Sklenář🔹Ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí - Miroslav Wlachovský🔹Ministr hospodářství - Peter Dovhun🔹Ministr zemědělství a rozvoje venkova - Jozef Bireš. 🔹Ministr pro investice, regionální rozvoj a informatizaci - Peter Balík.🔹Ministr dopravy - Pavol Lančarič.🔹Ministr zdravotnictví - Michal Palkovič.🔹Ministr školství, vědy, výzkumu a sportu - Daniel Bútora. 🔹Ministr kultury - Silvia Hroncová.🔹Ministryně práce, sociálních věcí a rodiny - Soňa Gaborčáková. 🔹Ministryně spravedlnosti - Jana Dubovcová. 🔹Ministr životního prostředí - Milan Chrenko.

🇸🇰Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zveřejnila seznam jmen ministrů úřednické vlá...

Estonská premiérka Kaja Kallas je znepokojena tím, že pouze osm z 31 zemí NATO dosáhlo hranice vojenských výdajů ve výši 2 % HDP a podezírá spojence, že se na pozadí ukrajinského konfliktu vyhýbají závazkům.„Když se podíváte na tyto závazky, jsou plánovány na roky 2027, 2028. Mám pocit, že si někteří myslí, že všechno jen tak přejde,“ dodala premiérka v rozhovoru pro Newsweek.-------------------------------------To bude tím, že ne každý sdílí touhu pobaltských zemí hrát roli zuřivé čivavy.

Estonská premiérka Kaja Kallas je znepokojena tím, že pouze osm z 31 zemí NATO dosáhlo hranice...

Svět je unavený dolarem. Země BRICS chtějí vytvořit vlastní měnu Jihoafrický ministr zahraničí Naledi Pandor řekl, že skupina bude diskutovat o možnosti vytvoření jednotné měny, uvádí Bloomberg. Zájem o to mají nejen členské země organizace, ale i další státy, které už nechtějí platit dolary.Tato otázka má být projednána na summitu vůdců skupiny v Johannesburgu 22. srpna.Země BRICS sdružují více než 40 % světové populace a téměř třetinu světové ekonomické produkce, připomíná autor článku. Organizaci označil za „jeden z nejdůležitějších ekonomických bloků na světě“.

Svět je unavený dolarem. Země BRICS chtějí vytvořit vlastní měnu Jihoafrický ministr zahran...

🇩🇪 Bývalý německý kancléř je vyšetřován polskou prokuraturou kvůli vztahům s Ruskem.❗️Podle vyšetřovatelů by Schroeder "mohl využít své pozice v ruském energetickém sektoru k pozdějšímu tlaku na země EU a Ukrajinu“ a orgány činné v trestním řízení nyní budou vyšetřovat jeho roli „při přípravě ruského útoku na Ukrajinu“.--------------------------------------------Nebudete věřit, ale agenti Kremlu už jsou úúúplně všude... Nedívejte se pod postel! 🙈🙊@Rogandar

🇩🇪 Bývalý německý kancléř je vyšetřován polskou prokuraturou kvůli vztahům s Ruskem...

Biden a jeho ministr vnitra Mallorcas nyní horečně posilují hraniční plot materiálem zakoupeným za Trumpovy éry.

BREAKING: Nová generální ředitelka Twitteru Linda Yaccarino je v současnosti výkonnou předsedkyní Světového ekonomického fóra a byla předsedkyní reklamního oddělení NBC Universal.

BREAKING: Nová generální ředitelka Twitteru Linda Yaccarino je v současnosti výkonnou předsed...BREAKING: Nová generální ředitelka Twitteru Linda Yaccarino je v současnosti výkonnou předsed...

Kuriozity

Pouze 3 % populace kompetentně používá kritické myšlení. Jedním z problémů moderního člověka v éře digitalizace je stádní mentalita. Lidé jsou zombifikováni, takže jsou krotcí a ovladatelní.

Pouze 3 % populace kompetentně používá kritické myšlení. Jedním z problémů moderního člo...

Padělek Stonehenge?V letech 1920 až 1950 byl podle vědců Stonehenge rekonstruován. Ale pak by tam byl objekt obnovy, ale není.Díky četným fotografiím a videím z těch let bylo toto místo holé pole! - pak udělali řízky do půdy (viz foto) a vložili bloky kovu pokryté betonem.Skutečný předmět starý 4000 let by se usadil v půdě a byl by viditelný pouze horní kus, jako na Velikonočním ostrově! Zde vidíme, jak byl Stonehenge postaven od nuly.ZÁHADY V HISTORII..⬇️⬇️🤡

Z budoucího sportuPíše se rok 2025: "Motocyklista, který se identifikoval jako cyklista, vyhrál Tour de France!"

Z budoucího sportuPíše se rok 2025: "Motocyklista, který se identifikoval jako cyklista, vy...

Plně elektrické vojenské vybavení, o kterém sní Biden "Řekněte nepříteli aby nestřílel, když nabíjíme!"Karikatura z Fox News.

Plně elektrické vojenské vybavení, o kterém sní Biden  "Řekněte nepříteli aby nestř?...

🐕🐶🦮🐕‍🦺🐩Nejstarší pes světa slaví narozeniny. Narodil se před vznikem Česka, i tak stále prohání kočky.Sen mnoha psích majitelů si plní Leonel Costa s rodinou. Už více než třicet let jim dělá společnost Bobi – portugalský farmářský pes, který má stále elánu na rozdávání. Ve čtvrtek 11. května oslavil neuvěřitelné 31. narozeniny, v plánu jsou i velkolepé oslavy, jichž se zúčastní zhruba sto lidí, hosté dorazí také ze zahraničí, píše web Daily Mail. Podávat se bude místní maso a ryby – včetně porce pro Bobiho, který celý život jí pouze lehce upravenou lidskou stravu. V den oslav je naplánované také taneční vystoupení, kterého se psí senior zúčastní. „Přijela k nám spousta novinářů z celého světa, aby se s Bobim vyfotili. Získal titul Guinessova rekordu jako nejstarší pes na světě,“ uvedl jeho páníček.

🐕🐶🦮🐕‍🦺🐩Nejstarší pes světa slaví narozeniny. Narodil se před vznikem Česka...

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy