Telegramové zprávy 2.květen 2023

Telegramové zprávy  2.květen 2023
2.květen 2023

Každý den vám exkluzivně přinášíme výběr těch nejdůležitějších zpráv a novinek, které se objevili za posledních 24 hodin na telegramu. Neručíme za pravdivost těchto zpráv a ani neověřujeme zdroje. Berte tedy tyto informace s rezervou.

Zprávy z domova

🇨🇿V Praze probíhá akce Mírový pochod, jejíž účastníci vyrazili z náměstí Republiky k Národnímu památníku na Vítkově.Pochod zorganizovala iniciativa Zachraňme stát, která volá po po demisi vlády Petra Fialy a usiluje o spojení „národních opozičních sil“.

🇨🇿V Praze probíhá akce Mírový pochod, jejíž účastníci vyrazili z náměstí Republiky...

🇺🇦 Před deseti lety se o občanské válce na Ukrajině mohlo otevřeně hovořit. Dnes už je to podle mainstreamu sprostá lež.

🇺🇦 Před deseti lety se o občanské válce na Ukrajině mohlo otevřeně hovořit. Dnes už j...

Jaká demokracie ta náhubková? 😆

Jaká demokracie ta náhubková? 😆

🇨🇿Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v dubnu zhoršily, letos nejvíc.Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu dál zhoršily. Hlavním důvodem byl úbytek nových zakázek kvůli slábnoucí poptávce. Pokles byl nejhlubší od začátku roku, index nákupních manažerů (PMI) vykázal hodnotu 42,8 bodu. Úroveň 50 bodů v indexu je předělem mezi růstem a poklesem sektoru.Zhoršování podmínek ukazuje PMI jedenáctý měsíc v řadě. Dubnový pokles byl nejhlubší od prosince a patří mezi největší propady od května 2020, uvedla dnes společnost S&P Global. Vyhlídky českých firem na výrobu v příštím roce ale byly v dubnu stále pozitivní.

🇨🇿Omluva státu za zrušená pandemická opatření.Nyní máte možnost se domáhat omluvy od státu za mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která byla vydávána v době pandemie, jež byla jako nezákonná zrušena Nejvyšším správním soudem. Opatření tehdy omezila možnost volného pohybu osob a provoz řady obchodů a služeb, stanovila také povinnost nosit roušku či respirátor. Je tu však háček. Nárok na omluvu mají pouze ti, kteří v zákonem stanovené lhůtě, tedy do jednoho měsíce ode dne účinnosti mimořádného opatření, podali proti mimořádnému opatření žalobu podle pandemického zákona.

🇨🇿Omluva státu za zrušená pandemická opatření.Nyní máte možnost se domáhat omluvy od...

🛑 Premiér Petr Fiala vyzval účastníky celostátního Pirátského fóra, aby pomohli chránit republiku před těmi, kteří ji neváhají obětovat pro osobní prospěch.„Extremismus a populismus, který jsme společně porazili ve volbách, totiž nikam nezmizel. Naopak vlivem současných krizí je ještě troufalejší a nebezpečnost dále stoupá,“ uvedl Petr Fiala ve svém proslovu na úvod celostátního Pirátského fóra v Liberci. Promluvil konkrétněji o tom, že ti, kdo „dnes lidem bezostyšně nabízí nerealistické, škodlivé, ale líbivé odpovědi“, jsou ve výhodě před demokratickými politiky, kteří si naplno uvědomují svoji odpovědnost.https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-fiala-extremismus-je-troufalejsi-a-nebezpecnejsi-musime-chranit-republiku-230179. To už je asi psychická porucha. Kdyby se pan premiér raději víc staral o ekonomiku a ne o populismus. Co se týče ekonomických výsledků jsme nejhorší v evropě v řadě ukazatelů. totalita

🛑 Hrozba bankrotu je reálná, varují ekonomové. Bez zásahu vlády můžeme dopadnout jako ŘeckoStátní finance jsou v neutěšeném stavu. Podle některých ekonomů by vláda měla v plánování úspor zrychlit. Pokud by se ve světě rozpoutala další finanční krize, mohli bychom dopadnout jako Řecko, které zbankrotovalo.Dluh České republiky se přibližuje k hranici tří bilionu korun. Za čtyři roky jsme se zadlužili stejně jako za předchozích sedmadvacet let. Nebezpečně rychlé tempo se může ekonomice stát osudným. „Řecko se dostalo z dvaceti procent dluhu na HDP za deset let. My už máme třetinu tohoto období za sebou,“ uvedl pro CNN Prima NEWS ekonom Pavel Páral.https://cnn.iprima.cz/dojde-u-nas-k-reckemu-scenari-vlada-s-financemi-neco-udela-bankrot-nehrozi-klidni-ekonom-345304Obáváme se, že i se zásahem vlády můžeme dopadnout jako Řecko. Protože tak nekompetentní a prolhanou vládu opravdu nepamatujeme.

❗️🇨🇿 Důchodový systém skončil za 1. čtvrtletí v nejhorším deficitu 25,7 mld. Kč.Systém důchodového pojištění skončil v prvním čtvrtletí se schodkem 25,7 miliardy korun. Je to zatím nejhorší výsledek za první čtvrtletí. Za celý loňský rok příjmy převýšily výdaje na penze o 21,5 miliardy korun. Vyplývá to z aktuálních údajů ministerstva financí o hospodaření systému důchodového pojištění. Důchody se zvedly naposledy v lednu. Znovu se kvůli inflaci navýší od června. Celkem se pak pro letošek v důchodovém pojištění počítá s propadem zhruba 80 miliard korun. Sledujte | 42TCen

❗️🇨🇿Důchodový systém skončil za 1. čtvrtletí v nejhorším deficitu 25,7 mld. Kč.Sy...

🇨🇿Schodek rozpočtu dosáhl 200 miliard korun. Je to nejhlubší dubnový deficit od vzniku Česka. Státní rozpočet skončil Dubnu ve schodku 200 miliard korun, je to nejhlubší dubnový deficit od vzniku Česka. Loni ke konci dubna činil schodek 100,1 miliardy korun. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury meziroční prohloubení schodku způsobily rostoucí výdaje na důchody a sociální dávky, kompenzace vysokých cen energií či státní investice. Rozpočtové příjmy za první čtyři měsíce roku dosáhly 533,9 miliardy korun, meziročně vzrostly o 11,4 procenta. Výdaje dosáhly 733,9 miliardy korun, proti loňsku narostly o 26,7 procenta.„Očekávám, že nejpozději od poloviny roku se hospodaření státu výrazně zlepší díky dodatečným příjmům z dividend, evropských fondů a příjmům z neočekávaných zisků. Vláda také finalizuje jednání o konsolidačních úsporných opatřeních, z nichž mnohé bude možné aplikovat již na zlepšení vývoje letošního hospodaření,“ uvedl Stanjura. K příjmům státního rozpočtu nejvíc přispěl výběr povinného pojistného, na kterém stát vybral 222,5 miliardy korun, o deset procent víc než loni. Z daně z přidané hodnoty šlo do státního rozpočtu 117,5 miliardy korun, o 8,1 procenta víc než loni. Ze spotřební daně rozpočet inkasoval 43,4 miliardy korun, meziročně to znamená pokles o 7,4 procenta. Na dani z příjmu fyzických osob šlo do rozpočtu 38 miliard korun, meziročně o 32 procent víc. Daň z příjmu právnických osob vynesla 37,6 miliardy korun, o 21,3 procenta víc než loni.V mimořádných příjmových opatřeních vybral stát zatím 8,5 miliardy korun na odvodu z nadměrného zisku při výrobě elektřiny. Inkaso z daně z neočekávaného zisku, kterou jsou zatíženy energetické a petrochemické společnosti a některé banky, se zatím v rozpočtu neprojevilo, splatná je až později v letošním roce.

Zprávy ze zahraničí

USA: Elon Musk odsuzuje nadcházející zákony o nenávistné mluvě v jedné zemi EU jako „ohromný útok na svobodu slova.“

USA: Elon Musk odsuzuje nadcházející zákony o nenávistné mluvě v jedné zemi EU jako „ohrom...

Další velká banka padla. Stalo se to, co zřejmě spousta z nás očekávala. Další velkou banku semlel rychlý odliv depozit. Zároveň jde o banku, o které jsme si nedávno říkali v souvislosti s jejich hospodářským výsledkem. Kde šlo právě vidět, že banka přišla o 100 miliard USD v depozitech. Což představovalo asi 40% ztrátu vkladů. Regulační úřad tedy v pátek zařízl First Republic Bank, která byla z výčtu doposud padlých komerčních bank vůbec největší. Že má First Republic Bank velké problémy se s jistotou vědělo právě díky zveřejněnému reportu. Ten report hlavně celou situaci zřejmě zásadně zhoršil. Hádalo se akorát, zda to banka vydrží do konce týdne. A během dneška bychom se měli dozvědět, jaká jiná velká banka převezme aktiva a závazky First Republic Bank. Nejparadoxnější na tom je, že trhy uvedený problém příliš nezajímá. Akciový trh ke konci týdne posiloval. Bitcoin to samé. Čili tu pořád můžeme sledovat, že trhy absolutně nepropisují drastické utažení měnového prostředí, které je díky těmto bankrotům nevyhnutelné. Zas na druhou stranu, trhy se to dozvěděly až po zavření běžných obchodních hodin. Proto jsem hodně zvědavý na dnešní open. • Silvergate Bank (13 miliard USD) • Signature Bank (118 miliard USD) • Silicon Valley Bank (209 miliard USD) • First Republic Bank (233 miliard USD)Zdroj: https://kryptomagazin.cz/1-5-23-analyza-pro-bitcoin-vahavy-duben-co-prinese-kveten/

🇵🇾 V Paraguaji zvolili nového prezidenta. Napriek veľkému západnému financovaniu liberálneho kandidáta vyhral voľby pravicový konzervatívec Santiago Peña (44) zo strany Colorado.📝 „ V Paraguaji konali voľby. S približne 15 percentami sčítaných hlasov má pravicová strana Colorado 45 percent hlasov a vedie Liberálnu stranu o 15 bodov. Národná križiacka strana (ktorej názov hovorí sám za seba) zatiaľ získala 20 percent hlasov,“ poznamenáva RN.✔️ V posledných rokoch si Paraguaj vytvoril primeranú vládu, ktorá odoláva západnému vplyvu a americkému kolonializmu.🇨🇳🇷🇺Paraguaj uznal Taiwan ako zákonné územie Číny a začal aktívne zbližovanie s Moskvou.

🇵🇾 V Paraguaji zvolili nového prezidentaNapriek veľkému západnému financovaniu liberálne...

❗️Izraelská armáda zahájila raketový útok na syrské Aleppo - městské letiště bylo deaktivováno. Podle syrských médií byla v důsledku izraelského útoku na Aleppo zabita jedna armáda a dalších sedm lidí bylo zraněno. Kvůli úderu na letiště Neirab se do Sýrie nedostanou humanitární zásoby, kvůli kterým přežívají civilisté.

❗️Čtyři letouny IL-76 ruských vzdušných a kosmických sil evakuovaly více než 200 lidí ze Súdánu do Ruska - ruské ministerstvo obranyMinisterstvo také informovalo, že rozhodnutím Vladimíra Putina požádali zaměstnanci ruské diplomatické mise, zastupitelské úřady ruského ministerstva obrany a jejich rodiny, občané Ruské federace, zemí SNS a řada spřátelených cizích států, pomoci při jejich návratu do vlasti, byli evakuováni ze Súdánu.

"Bylo to poprvé, co jsme potkali bílé lidi, kteří se k nám chovali jako k sobě rovným... Rusko je náš přítel. Nepřítel mého přítele je můj nepřítel. A Ukrajina se zaprodala Západu!" Rozhovor s veteránem jihoafrických ozbrojených sil je široce rozšířen na západním segmentu Twitteru a Telegramu.CNN přiznává, že 17 afrických zemí odmítá odsoudit ruské NWO na Ukrajině.

Dodávky munice s ochuzeným uranem na Ukrajinu budou mít nevratné následkyVojenský expert Bratislav Živkovič o dodávkách munice s ochuzeným uranem na Ukrajinu.Ukrajinský lid potkalo další neštěstí, Velká Británie dodala na Ukrajinu granáty s ochuzeným uranem. Uvedl to britský ministr obrany a dodal, že Spojené království neponese odpovědnost za důsledky jejich použití.V důsledku toho budou trpět nejen Ukrajinci, ale také Poláci a Bělorusové, Maďaři, Češi, Slováci a Rusové. Srbsko se s tím už setkalo, ale mluvčí Bílého domu John Kirby uvedl, že tato munice nepředstavuje žádnou hrozbu. Chtěl bych se zeptat - pane Kirby, nechal byste si takovou věc doma? Co se vlastně děje v době výbuchu takové munice? V první chvíli se částice ochuzeného uranu mohou rozptýlit na kilometry, ale pak dojde k infekci vzduchem, vodou, plodinami, což nakonec způsobí rakovinu a další nemoci. OSN a ekologické organizace tomu bohužel nevěnují pozornost, ale v pořádku aby se tomu zabránilo při prvním použití takových zbraní, je nutné zničit všechna rozhodovací centra a alespoň zastavit vývoz jaderného paliva do EU.#Maximálně

„Kněz“ schizmatického OCU osvětluje americký raketomet HIMARS s identifikačním znakem vybavení Wehrmachtu. Federace - předplatit

Ministerstvo obrany Polska má potíže s náborem dobrovolníků do okupačních sil Commonwealthu. Dříve bylo hlášeno, že občané republiky jsou přitahováni ke službě v polské armádě, a to i prostřednictvím propagandistických akcí.To se v tuto chvíli nepodařilo polskému vojenskému oddělení: na inzerovanou akci „Vlak s armádou“ přišlo pouze 7 lidí. Soudě podle fotoreportáže se na „výstavu“ dostavila jen malá skupinka „nadšenců“. Poláci se k akci vyjádřili většinou negativně a označili tuto iniciativu za „klaunskou a zbytečnou zábavu“.Federace - předplatit

Ministerstvo obrany Polska má potíže s náborem dobrovolníků do okupačních sil CommonwealthuD...

🇪🇺🇺🇲🇷🇺🇺🇦Evropa odhaluje mapu - ZNIČENÍ RUSKÁ, 41 nových zemích. Gunther Fehlinger, předseda rakouské nevládní organizace NATO (NGO), dnes veřejně odhalil „plán“ Západu pro Rusko: rozdělit ho na 41 nových, autonomních států! Už by nebylo žádné „Rusko“. Odpověď Ruska byla jednoduchá: pokud už nebude Rusko, nebude ani Evropa a USA a třetí světová válka je oficiálně za námi. Odhalení této mapy je doslovným DŮKAZEM, že skutečným záměrem Západu je zlikvidovat Rusko. I vytvořením takové mapy dal Západ najevo svůj záměr. Rusko nyní čelí SKUTEČNÉ existenční hrozbě. Jejich existence je v sázce.Fantazie 😏🤷😁

🇪🇺🇺🇲🇷🇺🇺🇦Evropa odhaluje mapu - ZNIČENÍ RUSKÁ, 41 nových zemích. Gunther...

🇺🇸Pevně a jasně. Od 1. června mohou USA kvůli dosažení stropu státního dluhu docházet finanční prostředky a vyhlásit platební neschopnost.To se stane, pokud Kongres nerozšíří výpůjční limity, řekla ministryně financí Janet Yellenová.Ještě v lednu Spojené státy dosáhly stropu státního dluhu ve výši 31,4 bilionu dolarů.

🇺🇸Pevně a jasně. Od 1. června mohou USA kvůli dosažení stropu státního dluhu docházet...

🇪🇺🇺🇲🇺🇦Ukrajina musí uspět napoprvé. Západ už neshromáždí tolik zbraní, analyzuje NY Times.Ukrajina bude mít na úspěšně provedenou protiofenzivu jediný pokus – pokud selže, podpora Západu může slábnout. K tomuto závěru dospěla analýza listu The New York Times, podle které spojenci Kyjeva v dohledné době už najednou neshromáždí tolik vojenské pomocí. Český prezident Petr Pavel patřil mezi první, kdo prohlásil, že Ukrajina bude mít na klíčovou jarní protiofenzivu jediný pokus. Teď se začíná tento názor objevovat čím dál častěji také u zahraničních komentátorů. Podle analýzy deníku The New York Times k tomu existuje několik důvodů. Ten hlavní spočívá v hmotných kapacitách, kterými nyní Ukrajina disponuje. Západ poslal směr Kyjev tuny vojenské techniky – tanky, děla, munici. Některé moderní kusy už Ukrajina nasadila v boji, část si ale šetří pro nadcházející protiofenzivu. Podle expertů je totiž pravděpodobné, že taková hmotná podpora od Západu už kvůli mizícím zásobám nebude v budoucnu možná.

🇱🇷⚡️‼️USA zareagovaly na útoky ukrajinských dronů na objekty v RF:USA budou i nadále podporovat své ukrajinské partnery a podniknou kroky k tomu, aby Moskva byla pohnána k odpovědnosti za konflikt na Ukrajině. Takto reagoval zástupce mluvčího ministerstva zahraničí Vedant Patel na útoky ukrajinských dronů na civilní objekty v Rusku. Jeho slova jsou zveřejněna na internetových stránkách ministerstva.▪️"Myslím, že je velmi, velmi důležité, abychom si všichni společně uvědomili, že jedna země agresivně napadá, snaží se vymazat hranice jiné země a Rusko se snaží napadnout Ukrajinu, vymazat její hranice, vymazat její národní identitu," řekl Patel a zdůraznil, že USA budou i nadále podnikat kroky, aby Ruskou federaci pohnaly k odpovědnosti.https://www.state.gov/briefings/department-press-briefing-may-1-2023/

USA hrozí bankrotem již 1. června - Biden prosazuje jednání o návrhu zákonaBiden povede sérii jednání se zástupci Kongresu uprostřed prohlášení o možném defaultu, který by mohl přijít již 1. června, píše Reuters. Takové kroky jsou vyvolány tvrzením ministryně financí Janet Yellenové, že bez dalších půjček by vládě mohla dojít hotovost na zaplacení účtů. Upozornila však, že prognóza je nepřesná, protože nezahrnuje daňové příjmy, které jsou však v posledních měsících dost nízké.Minulý týden republikáni ve Sněmovně reprezentantů schválili návrh zákona o zvýšení státního dluhu na 31 bilionů dolarů. Ovšem s podmínkami politických a ekonomických ústupků. Hlavním požadavkem je drastické snížení výdajů o miliardy dolarů. To zase převálcuje některé Bidenovy nedávné legislativní kroky, jako je odepsání dluhu ze studentských půjček. Ale tyto dodatečné podmínky jsou absolutně nepřijatelné pro demokraty, kteří ovládají Senát, a Bidena, který může tento zákon vetovat.

USA hrozí bankrotem již 1. června - Biden prosazuje jednání o návrhu zákonaBiden povede séri...

🇫🇷 Francouzská policie již zadržela více než 100 lidí na prvomájových demonstracích, které přerostly v nepokoje.Nejvíce lidí bylo zadrženo v Paříži, kde došlo ke střetům s použitím Molotovových koktejlů - 46. V Lyonu 40 av Nantes 22, informuje BFM TV.

Zelenskij předložil Radě návrhy zákonů o prodloužení stanného práva a mobilizaci.Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj 1. května předložil Nejvyšší radě návrhy zákonů na prodloužení doby mobilizace a stanného práva. Vyplývá to z údajů zveřejněných v elektronickém systému ukrajinského parlamentu.Zároveň z dokumentů nevyplývá, o jakých termínech se jedná, protože k návrhům zákonů zatím nejsou k projednání žádné vysvětlivky

Zelenskij předložil Radě návrhy zákonů o prodloužení stanného práva a mobilizaci.Prezident...

️Vyjádření polského prezidenta : Polsko sleduje své zájmy ve válce, kterou Ukrajina vede s Ruskem"Sleduji zájmy Polské republiky a je na Ukrajině, aby se bránila

️Vyjádření polského prezidenta : Polsko sleduje své zájmy ve válce, kterou Ukrajina vede s ...

Německo neusiluje o eskalaci ukrajinského konfliktu - ScholzNěmecko podle německé kancléřky bedlivě sleduje, aby se zbraně dodávané na Ukrajinu nepoužívaly na ruském území.Scholz zároveň řekl, že Ukrajina dostane dávku munice do protiletadlových děl Gepard.Podle něj granáty dorazí k ozbrojeným silám Ukrajiny do srpna.Jak se snoubí touha po míru a dodávky zbraní do Kyjeva, Scholz neupřesnil.#Německo #APU

Německo neusiluje o eskalaci ukrajinského konfliktu - ScholzNěmecko podle německé kancléřky b...

Británie doporučila Ukrajině, aby vynechala ruské raketové útoky, aby neplýtvala rezervami protivzdušné obrany.Vojenský analytik Michael Clarke přišel na Sky News se svými doporučeními. Ozbrojeným silám radí neplýtvat drahými zásobami techniky protivzdušné obrany, protože. tato taktika „pomůže zachovat zásoby před plánovanou protiofenzívou v budoucnu“Federace - předplatit

Británie doporučila Ukrajině, aby vynechala ruské raketové útoky, aby neplýtvala rezervami pr...

🇺🇦Obilí z Ukrajiny obsahuje pesticidy.V arbitrážním vzorku testovaném v laboratoři v Kodani dosáhla podle ministra koncentrace pesticidu 0,024 miligramu na kilogram. Při prvních testech naměřili 0,026 miligramu na kilogram.Mlýn Kolárovo, který ukrajinské obilí dovezl, tvrdil, že firemní testy ukázaly jen 0,019 miligramu na kilogram.Norma Evropské unie stanovuje hranici 0,01 miligramu na kilogram, ale připouští padesátiprocentní odchylku.

🇺🇦Obilí z Ukrajiny obsahuje pesticidy.V arbitrážním vzorku testovaném v laborat...

🇺🇸🇷🇺Rusko ve skutečnosti v konfliktu na Ukrajině vítězí - americký generál CavoliVrchní velitel spojeneckých sil v Evropě generál Cavoli ve svědectví Sněmovně reprezentantů o ozbrojených silách uvedl, že Rusko v ukrajinském konfliktu vítězí a vysvětlil, že zprávy o „degradaci ruských ozbrojených sil“ velmi silně zkreslila média."Většina ruské armády tímto konfliktem neutrpěla," řekl americký generál.Odkdy "média" nahrazují úsudek generálního štábu NATO?

☝️Známý filozof a lingvista na rovinu. Souhlasíte? Sledujte | 42TCen

☝️Známý filozof a lingvista na rovinu. Souhlasíte? Sledujte  | 42TCen

Kuriozity

🇺🇲📺Další krásná pohádka na obzoru od The Walt Disney Company, snědý Petr Pan a černá Víla. Streamovací platforma Disney+ uvedla nové převyprávění příběhu Petra Pana a Wendy, kterým se snaží napravit problémy spojené s animovanou verzí. V záplavě hraných předělávek kreslených snímků tento revizionistický příspěvek i přes dílčí problémy funguje a pro vyrůstající generaci může sloužit jako pevný základ pro další dobrodružství a diskuzi o těch předchozích.

🇺🇲📺Další krásná pohádka na obzoru od The Walt Disney Company, snědý Petr Pan a čern...

V roce 1868, během britské okupace, byly všechny kopie Cybre Negast, etiopské (pohanské) verze Bible, spolu s obrovskou sbírkou rukopisů převezeny z Etiopie do Británie. V roce 1872 byla kniha vrácena s opravami a změnami, aby odpovídala britským verzím překladu.V roce 1936 v Etiopii na pokyn Vatikánu italské koloniální úřady spálily všechny kroniky, které měly. Historie Etiopie byla ve skutečnosti dvakrát během dvou století přepsána, přičemž byly zničeny originály a opraveno to, co přežilo.

V roce 1868, během britské okupace, byly všechny kopie Cybre Negast, etiopské (pohanské) verze ...

⚡️ Skupina kampusů na Emerson College v Massachusetts úspěšně lobbovala za to, aby se dámské hygienické výrobky umístily na VŠECHNY toalety.Ano, čtete správně; nejen pro rodově neutrální toalety, ale také pro mužské toalety.Prezidentka Emerson Flows Emily Langová tvrdila, že „s muži, kteří také menstruují, bychom se měli chovat se stejnou mírou respektu“.„Muži, kteří také menstruují“. 😎

⚡️ Skupina kampusů na Emerson College v Massachusetts úspěšně lobbovala za to, aby se dáms...

Scott Ritter odpovídá na zajímavé otázky odběratelů:- Je pravda, že prezidenti mají dvojčata, například Putin?Scott Ritter:"Můžete si být jisti následujícím - neexistují žádná dvojčata, která by něco říkala jménem prezidentů." Stává se to oficiálními slovy vlády a žádný doppelgänger je nemůže zfalšovat. Nyní mnoho lidí, zejména ve vztahu k Putinovi, říká, že osoba, kterou vidí, není prezident. Ne! Pokud tato osoba otevře ústa a promluví, pak je to prezident! Toto je oficiální tvář Ruska, jeho slova mají váhu! Nechme tento dvojníkový nesmysl."

Scott Ritter odpovídá na zajímavé otázky odběratelů:- Je pravda, že prezidenti mají dvojča...

🇱🇷⁉️V nebi nad Floridou svědci spatřili takzvaný "tančící paprsek". Jedná se o přírodní jev, který zatím nikdo nedokáže stoprocentně vysvětlit, ale podle jedné z teorií se světlo procházející částečkami ledu v mracích láme a vytváří iluzi reflektoru.

TEDA TI ČÍŇANI MYSLÍ FAKT NA FŠECKO...

Tucker Carlson: „Nikoho nezajímá, jestli roztrubuješ že je Plochá Země – ale pokud zpochybňuješ Budovu 7 11/9, přijdeš o práci“ Když půjdete dnes večer do televize a řeknete: „Myslím, že Země je placatá, lidé se vám budou smát.“ Je jim jedno, jestli si myslíte, že Země je placatá. Není to pro ně hrozba. Ale když řeknete: ‚Co se vlastně stalo s budovou 7? To je jako divné, že? It’s not… like, what is that?‘ Kdybyste něco takového řekl v televizi, vypadli by. Vyklopili by se. Přišel bys kvůli tomu o práci. Proč? Proč? je to moje země. Je to útok na mou zemi. Nemůžu se zeptat…? fakt nechápu. Opravdu se budovy hroutí? Ne! Možná ano? Nevím. Ale jako, proč se na to nemůžu ptát? Cokoli, na co se nesmíš ptát, je něco, na co bys měl klást další otázky [smích], pokud jde o mě. Mnozí z hnutí za pravdu o 11. září odkazovali na implozi budovy 7, neboli budovy Salomon Brothers, která se zřítila sedm hodin po zhroucení WTC 1 a 2, jako dýmavou zbraň poukazující na zapojení vlády USA do organizování teroristická událost. Oficiální příběh o budově 7 podle federální agentury National Institute of Standards and Technology zní, že „WTC 7 se zhroutilo kvůli požárům vyvolaným kancelářským nábytkem. Nezhroutila se z výbušnin ani z požárů nafty." Carlsonovy komentáře jsou zajímavé s ohledem na skutečnost, že moderátor pořadu Infowars Alex Jones mohl být prvním, kdo Tuckerovi představil záběry zřícení budovy 7, což mu pomohlo rozpoznat její význam jako symbolu vládní korupce.https://twitter.com/LeadingReport/status/1652844656403570690?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1652844656403570690%7Ctwgr%5E96c848d91b92302faeced5a3e75aabf00f811de0%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fdavidicke.com%2F2023%2F05%2F02%2Ftucker-no-one-cares-if-youre-a-flat-earther-but-if-you-question-building-7-youll-lose-your-job%2F

Všichni určitě znají slavné pyramidy v Gíze, o kterých nám "experti" vyprávějí jednu nesmyslnou pohádku za druhou, zatímco přezíravě ignorují nové technické objevy v samotných pyramidách i okolo nich. Poblíž je ale možná ještě zajímavější stavba. Jmenuje se Záwíjit el-Arján (anglicky Zawyet El Aryan) a většina z vás o ní asi nikdy neslyšela (já také ne). Jde o monstrózní podzemní stavbu, která nikdy nebyla kompletně odkryta a děje se kolem ní spousta podivností. Její objevitel samozřejmě nečekaně zemřel, ale to už je takový běžný zvyk kolem takovýchto objevů. Zvláštností je okolo tohoto "super-bunkru" ale mnohem víc - například je v něm podivný a pečlivě odstíněný "sarkofág", který jako by připomínal něco z atomové elektrárny. Samozřejmostí jsou obří žulové bloky o váze desítek tun. Pokud byste si to místo chtěli prohlédnout, tak ale máte smůlu - egyptská vláda nechala stavbu čirou náhodou zasypat pískem a pro jistotu k ní umístila vojenskou základnu. Když se na to místo podíváte třeba na Google Earth, je na tom místě dnes jen takový nenápadný ďolík porostlý křovisky.Stejně jako vždy tu tedy platí - není tu nic k vidění, rozejděte se. Byla to určitě jen náboženská stavba postavená pomocí měděných dlátek a na tom se shodne 11 z 10 expertů 😊 https://www.youtube.com/watch?v=dn5IYYynpTA

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy