MG - 0050 Telegramové zprávy (Doma)

MG - 0050 Telegramové zprávy (Doma)
14.leden 2023

Prezidentské volby 14.1.2023

Volby, Českého prezidenta 2023 

Pavel předběhl Babiše a vyhrál první kolo boje o Hrad.

Babiš uvedl, že má obrovskou radost. Výsledek prvního kola považuje za famózní.

„Mám obrovskou radost. Jako kandidát hnutí ANO jsme dosáhli famózních výsledků. Dostal jsem o 500 tisíc hlasů více než ANO ve volbách do Sněmovny,“ řekl na tiskové konferenci.
Na tiskovém brífinku pak také řekl, že nechápe, proč je považován za zlo.
„Mrzí mě, když jsem považován za zlo. Věnoval jsem zemi více než 10 let svého života ve prospěch lidí. Nemusel jsem jít do politiky,“ řekl.
Zmínil dále, že v kampani nechystá žádný podraz. „Právě naopak se chystá údajně podraz na mě. Někdo mě chce spojovat s KGB. Byl bych rád, kdyby média říkala pravdu o tom, že jsem s StB nikdy nespolupracoval,“ prohlásil.
Zmínil dále, že se údajně chystá „kompro“ i ohledně jeho rodiny. „Tak kdyby se náhodou dělalo kompro o milenkách, nezapomínejte, že jsem na blondýnky,“ prohlásil.

„Bude to velká výzva.“ Petr Pavel se těší na druhé kolo, obává se však spojení Babiše s Baštou.

Vítěz prvního kola prezidentských voleb poděkoval všem, kteří k volbám přišli. Očekává, že se v následujících dvou týdnech souboj dále přiostří.
„Ve druhém kole bude Andrej Babiš, takže si nedokážu představit, že by to bylo bez faulů, on to bez faulů totiž neumí,“ doplnil.
Zároveň varoval před svým protikandidátem. „Jsem připraven přidat a zdůraznit, co lidem nabízím, a upozornit na případná nebezpečí, která může přinést vítězství Andreje Babiše. Mohli bychom sklouznout k populismu a začít se odklánět od prozápadního kurzu země za posledních třicet let,“ řekl Pavel.
Dodal, že se obává spojení Babiše s Jaroslavem Baštou (SPD). Hrozí podle něj, že „bychom se dostali na pomezí mezi Východ a Západ do pozice země, která nebude brána vážně našimi spojenci“.

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy