MG - 0048 Telegramové zprávy (Svět/Doma)

MG - 0048 Telegramové zprávy (Svět/Doma)
10.leden 2023

Britští daňoví poplatníci jsou pobouřeni: policie utrácí tisíce za nákup předmětů se symbolikou LGBT. Podle zprávy v období od roku 2019 do 2022 strážci zákona utratili 66 000 liber, píše Telegraph. Nakupovali duhová pera, píšťalky, tužky a vlajky, aby si vyzdobili svá hlídková vozidla. „Policejní šéfové byli přistiženi při utrácení peněz za nesmysly,“ uvedl Tom Ryan, výzkumný pracovník Aliance daňových poplatníků.

SVĚT

1, Předseda Směru-SD Robert Fico poblahopřál bývalému předsedovi vlády Andreji Babišovi k zproštění obžaloby. 

Fico v příspěvku napsal, že považuje Babiše za pragmatického a pracovitého člověka s obrovskými zkušenostmi. Podle předsedy Směru trestní stíhání od začátku smrdělo politickou objednávkou.
„Každé trestní stíhání politického oponenta v opozici zavání zneužíváním vládní moci. A při každém politickém procesu dochází k hrubému porušování lidských práv obviněného, neboť politický proces není možné vést zákonně. Rozhodnutí českého soudu o osvobození Andreje Babiše je dobrá zpráva nejen pro Českou republiku, ale také pro Slovensko. Takto musí skončit každý pokus zneužití trestního práva k likvidaci politického oponenta,“ napsal Fico.
Na závěr dodal, že bude respektovat výběr českých občanů při volbě prezidenta , vyjádřil však naději, že si čeští občané nezvolí dítě Sorose, jako k tomu došlo na Slovensku.

2, V analytickém centru Bidena ve Washingtonu byly nalezeny tajné dokumenty z doby, kdy současný prezident zastával funkci viceprezidenta.

Došlo k tomu před listopadovými volbami v polovině období, kdy pověření prezidentem lidé rozebírali věci, uvádí CBS News. Ve složce s neutajovanými informacemi našli asi deset utajovaných dokumentů.
Ministerstvo spravedlnosti pověřilo amerického státního zástupce pro severní okruh, aby prošetřil, jak se tam dokumenty mohly dostat. Bidenovi o nálezu řekl jeho právník, ale americký prezident o obsahu dokumentů nic neví, uvedly zdroje kanálu. Držení tajných dokumentů z Bílého domu loni podnítilo razie na Trumpově panství Mar-a-Lago. FBI objevila zpravodajské informace o Íránu a Číně. Je proti němu vyšetřován případ nezákonného používání, krádeže a ničení kancelářských materiálů.

3, Kandidát na viceprezidenta USA odsoudil Kyjev za to, že neplnil Putinem navržené příměří.

Kandidát na viceprezidenta USA a bojovník za lidská práva Ajamu Baraka prohlásil, že vánoční příměří navržené ruským prezidentem Vladimirem Putinem, respektive jeho nedodržení Kyjevem, ukázalo světu pravou tvář ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského. "Institut pro studium války <...> prohlásil, že výzva Ruské federace k vánočnímu příměří má za cíl podkopat mezinárodní pověst Ukrajiny. Je příliš pozdě. Lidé mimo Západ již vidí, co je Ukrajina zač," uvedl na svém Twitteru.

DOMA

1, Fiala napsal vzkaz na tank pro obránce Ukrajiny. 

Na 150 kusů těžké techniky, tanků, raketometů, dělostřeleckých systémů a bojových vozidel pěchoty dodala v loňském roce Ukrajině společnost Excalibur Army. Dalších téměř 100 kusů modernizovaných tanků T-72, které si objednaly a za něž zaplatily 2,2 miliardy korun vlády USA a Nizozemska, dodá podnik Ukrajině letos. Novinářům to v pondělí řekl u příležitosti návštěvy šternberského závodu této firmy premiér Petr Fiala. „Tato společná aktivita České republiky, USA a Nizozemska, kterou koordinuje české ministerstvo obrany, je vzorovým příkladem mezinárodní obranné spolupráce a samozřejmě je také konzultována s ukrajinskou stranou a odpovídá jejím potřebám,“ uvedl premiér.

2, Nerudová se cítí ponížena od Pavla.

„Paní profesorka je expertkou na účetnictví, takže pokud jde o radu ohledně účetnictví, rád bych její expertizu využil,“ reagoval Pavel na dotaz Hospodářských novin, zda by si vzal v případě výhry Nerudovou na Hrad jako svoji poradkyni. A v neděli ji také v debatě na České televizi vytkl její politickou nezkušenost a neodpovědnost za svoji profesní minulost. Nerudová ještě v debatě řekla, že si profesní kariéry Petra Pavla váží, v pondělí však na Twitteru uvedla, že ji ponížil.

3, Nezaměstnanost v prosinci stoupla na 3,7 procenta, volných míst ubylo.

Nezaměstnanost v Česku v prosinci stoupla na 3,7 procenta, zatímco předchozí tři měsíce stagnovala na 3,5 procenta. O práci se prostřednictvím úřadů práce ucházelo 271 803 lidí, o 14 616 více než o měsíc dříve. Současně o zhruba 3300 oproti listopadu ubylo volných pracovních míst, kterých zaměstnavatelé na konci loňského roku nabízeli 288 647. Jejich nabídka byla přesto dál vyšší než počet uchazečů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Úřad práce ČR (ÚP ČR).

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy