MG - 0047 Telegramové zprávy (Svět/Doma)

MG - 0047 Telegramové zprávy (Svět/Doma)
9.leden 2023

Středula se vzdal kandidatury na prezidenta ČR! Podpořil D.Nerudovou!

SVĚT

1, Turecký prezident Tayyip Erdogan řekl, že v situaci na Ukrajině jde většině obchodníků se zbraněmi pouze o zisk.

„Co udělali v rusko-ukrajinském konfliktu? Zasáhl svět nějakým způsobem? Ne. Všichni pomáhají obchodníkům se zbraněmi. Záleží jim na tom, z čeho budou profitovat obchodníci se zbraněmi a co získají. A nás zajímá to, jak můžeme zajistit mír ve světě. Během jednoho dne se setkáváme s panem Putinem a panem Zelenským. Snažíme se pochopit, jak je lze usmířit. Pokračujeme v naší cestě a projevujeme upřímnost. Protože víme, že mír může vzniknout pouze v podmínkách míru,“ uvedl Erdogan na setkání v Antalyi.

2, Poslanci Bundestagu ze strany FDP (součást vládní koalice) odjeli na Tchaj-wan, tato návštěva by mohla způsobit diplomatické neshody s Čínou, uvedl německý deník Zeit.

Mezi členy delegace jsou Marie-Agnes Strack-Zimmermannová, předsedkyně obranného výboru Bundestagu, a Johannes Vogel, místopředseda frakce FDP. Účelem návštěvy je podle deníku vyslat Tchaj-wanu signál solidarity v reakci na výhružná gesta Číny.

3, E. Heger: Pokusím se o to, aby Slovensko předčasné volby nečekaly.

Dočasně pověřený premiér SR Eduard Heger se pokusí o to, aby Slovensko letos předčasné volby nečekaly. Uvedl to v nedělním diskusním pořadu RTVS O 5 minut 12. Podle něj je nesmyslem vystavit zemi v této době takovému riziku.
„Pokusím se o to, aby nečekaly. Je nesmysl vystavit Slovensko takovému riziku. V žádném případě se nevzdáváme, jsme ve funkcích a intenzivně pracujeme," konstatoval Heger. Řešením je podle něj nová „sedmdesát šestka“. „Sedmdesát šestka může být východiskem, kdy umíme stabilně působit dál," uvedl.

DOMA

1, Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná v rozhovoru pro Parlamentní listy zhodnotila novoroční projev Fialy a upozornila na plány vlády v boji s dezinformacemi, v jejichž rámci hodlá vláda stíhat šiřitele a dotovat nezávislá média. 

To se týče boje s dezinformacemi, Konečná uvedla, že to pro ni byl největší šok Vánoc, dodala, že chápe, proč byl tento záměr zveřejněn právě v době svátků, tedy v období, kdy většina občanů politiku nesleduje.
„Vláda, která říká, jak si mají lidé utahovat opasky, si chce zaplatit vlastní propagandu – protože nic jiného dotace tzv. nezávislých médií není – za desítky milionů korun. Absurdní,“ uvedla Konečná.
„Za dezinformátora by se třeba dal označit Petr Fiala, který občanům v novoročním projevu tvrdil, jak naši občané toužili být v NATO! Opak je pravdou – průzkumy veřejného mínění před vstupem ČR do tohoto paktu jasně ukazovaly, že veřejnost je proti. Právě z obav, aby náhodou občané nezamezili vstupu do NATO, tehdejší politici odmítli vypsat referendum.“

2, Diviš na začátku debaty pozurážel favority volby.

Kandidáti na prezidenta ČR debatovali v neděli večer v České televizi. Pořad moderoval Martin Řezníček. Do Národního muzea, kde se debata konala, přišli Petr Pavel, Danuše Nerudová, Pavel Fischer, Jaroslav Bašta, Marek Hilšer, Josef Středula, Karel Diviš a Tomáš Zima. Andrej Babiš se neúčastnil. Hned na úvod stihl pozurážet tři favority letošní prezidentské volby Karel Diviš. „Má být prezidentem pán, který tu má být a nepřišel? To je skutečně takový srab, že nepřijde do televize?“ pustil se do Andreje Babiše, který se zatím žádné předvolební debaty nezúčastnil. A servítky si nebral ani co se týká generála Petra Pavla. „Pavel si celý život hrál na vojáka, a když dosáhl svého maxima, tak dezertoval do žvanírny, které se říká vojenský výbor NATO,“ prohlásil. „A u Nerudové máme strach, aby se milosti na Hradě neprodávaly jako vysokoškolské tituly,“ dodal jedním dechem. Nerudová a Pavel jeho slova bez reakce přešli.

3, Soud zprostil Babiše obžaloby! 

Jana Nagyová a Andrej Babiš se zprošťují z obžaloby v plném rozsahu, okamžitě A.Babiše to vyneslo do prvních příček na vyhrání prezidentských voleb který se uskuteční tento týden Pátek a Sobotu.

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy