MG - 0040 Telegramové zprávy (Svět/Doma)

MG - 0040 Telegramové zprávy (Svět/Doma)
28.prosinec 2022

Srbská armáda uvedla jednotky do stavu nejvyšší pohotovosti, zvýšena byla i pohotovost policejních sil!

SVĚT

1, Microsoft vrací Rusům aktualizaci Windows 11.

Společnost se k návratu operačního systému na ruský trh zatím nevyjádřila. Společnost Microsoft znovu zavedla možnost instalace svého operačního systému Windows pro obyvatele Ruska. Nejnovější verzi i starší operační systémy lze nainstalovat z oficiálních webových stránek. Samotná společnost se zatím k návratu nevyjádřila a není jasné, co je jeho důvodem. V září společnost omezila stahování aktualizací pro obyvatele Ruské federace a v létě zcela opustila trh, vše však bylo dostupné přes VPN. V současné době je na webových stránkách stále uvedeno, že společnost Microsoft pozastavila činnost v Rusku.

2, Případný vstup Ukrajiny a Gruzie do NATO, o kterém se diskutovalo v roce 2008, by bylo chybou, řekla bývalá německá kancléřka Merkelová.

Politička to uvedla v rozhovoru pro italský týdeník Sette. Poznamenala, že často nebyly brány v úvahu důsledky, ke kterým by takové rozhodnutí mohlo vést. Bývalá německá kancléřka. Také znovu potvrdila svůj postoj k minským dohodám. „Dohody z Minsku z roku 2014 byly pokusem dát Ukrajině čas. Ukrajina využila toto období k tomu, aby se stala silnější... Pochybuji, že NATO mohlo udělat více pro pomoc Ukrajině, jako to dělá dnes.“ Merkelová dodala, že konec ukrajinského konfliktu vidí ve vyjednávání, ale možnost své účasti na urovnání vyloučila.

3, Medvěděv: Rok 2023 přinese rozpad EU a válku v USA. Česko bude součástí Německa.

„Je Západ připraven rozpoutat proti nám plnohodnotnou válku, včetně té jaderné?“ položil si řečnickou otázku bývalý ruský premiér ve svém článku v listu ruské vlády Rossijskaja Gazeta nazvaném „Naši lidé, naše země, naše pravda“, v němž zhodnotil rok 2022. „Jediná věc, která dnes zastaví naše nepřátele, je pochopení, že Rusko se bude řídit základy státní politiky Ruské federace o jaderném odstrašování,“ napsal. Podle ruské jaderné politiky Moskva může použít jaderné zbraně pouze pro obranné účely nebo v případě, že je ohrožena samotná existence státu. Medveděv však pohrozil, že Rusko se nebude ostýchat „zasáhnout“ a použít jaderné zbraně v jakékoliv situaci, kdy se objeví „opravdová hrozba“. „Nyní nemáme na Západě s kým mluvit a vyjednávat,“ tvrdí Medveděv. „Na roky, možná desetiletí můžeme zapomenout na normální vztahy se Západem. To není naše volba. Teď se bez nich obejdeme, dokud se tam nedostane k moci nová generace rozumných politiků,“ dodává s tím, že Rusko hodlá rozvíjet vztahy se zbytkem světa.

DOMA

1, Méně než polovina Slováků (45,8 %) považuje rozdělení Československa za výhodu. S jistotou tak odpovědělo 18,7 % dotázaných. Téměř stejný podíl, 44,6 %, respondentů rozdělení za přínos nepovažuje, z toho 19,8 % si to myslí s určitostí. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury AKO pro Tiskovou agenturu Slovenské republiky (TASR).

2, Bytová družstva děsí rozpočítávání účtů za teplo, už nepůjde o malé částky.

Čím dál dražší účty za teplo nutí domácnosti v bytových domech řešit, jak se spotřeba rozpočítává. Případný chybný výpočet šlo dříve „nechat být“, protože šlo o malé částky, nyní však může jít o tisíce. Firmy, které družstvům s výpočty pomáhají, mají plno na měsíce dopředu. „Lidé to více řeší,“ vysvětluje Jiří Šuk, expert společnosti Rekom, jedním ze specialistů na toto tozpočítávání. Teplo v českých a moravských městech a obcích meziročně zdražuje o desítky procent, výjimkou nejsou ani násobné ceny. Lidé si rozsah růstu cen uvědomují mnohdy až s vyúčtováním, které přitom teprve dostanou. Až tehdy uvěří, že teplo je opravdu citelně dražší, než bylo ještě v předchozí zimě. V tu chvíli začnou naplno řešit případné nespravedlnosti. Toho se už teď děsí vedení družstev i majitelé domů.

3, Vláda chce desítkami miliony korun podporovat nezávislá média, píše Deník N.

Pracovníci Úřadu vlády ČR a ministerstva vnitra vypracovali plán na boj s dezinformacemi. Stát by mohl jejich šiřitele stíhat, odstřihnout takové weby od reklamy státních institucí nebo desítkami miliony korun podporovat nezávislá média, která se snaží dezinformace potírat. Podle nich zůstávají média nezávislá, pokud jsou placena státem?

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy