MG - 0035 Telegramové zprávy (Svět/Doma)

MG - 0035 Telegramové zprávy (Svět/Doma)
16.prosinec 2022

Slovenská vláda padla, Národní rada jí vyslovila nedůvěru. Na Slovensku padla vláda. Kabinet premiéra Eduarda Hegera prohrál klíčové hlasování v Národní radě, kde mu nadpoloviční většina poslanců vyslovila nedůvěru. Koalici nepomohla ani nabídka hojně kritizovaného ministra financí a šéfa hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, že ze své funkce odstoupí. Ten si svůj krok nakonec v poslední chvíli rozmyslel.

SVĚT

1, EU Observer: Evropská unie se chystá zmírnit sankční omezení pro šest ruských podnikatelů spojených s výrobou hnojiv.

Tyto právnické osoby v současné době podléhají omezujícím opatřením, jako je zmrazení aktiv a zákaz vydávání víz. Díky uvolnění sankčního režimu však „řada zemí unie bude moci rozmrazit finanční prostředky těchto osob, pokud budou nezbytně nutné k financování dodávek potravin a hnojiv, zejména do Afriky,” upřesňuje portál.

2, Vrchní velitel ukrajinských jednotek Valerij Zalužnyj řekl, že Ukrajina je v oblasti energetiky na pokraji kolapsu.

„Nejsem odborník na energetiku, ale zdá se, že jsme na hraně. Balancujeme na hraně,“ řekl Zalužnyj v rozhovoru pro The Economist. Zalyžnyj uvedl, že částečná mobilizace v Rusku funguje. „Ruská mobilizace zafungovala. Není pravda, že jejich problémy jsou tak vážné, že tito lidé nebudou bojovat. Budou,“ řekl Zalužnyj v rozhovoru.

3, Si Ťin-pching zdvojnásobil svou sázku na Putina, píše The Wall Street Journal.

Publikace píše, že čínský vůdce se dlouho řídil ruským prezidentem a nyní také posiluje vazby mezi oběma zeměmi a rozšiřuje obchodní a energetická partnerství – zvyšuje dovoz ruské ropy, plynu a zemědělských produktů. Plus rozšiřuje energetické partnerství v Arktidě, stejně jako zvyšuje čínské investice do ruské infrastruktury (železnice a přístavy). A to vše jsou podle WSJ „zákulisní“ pokyny Si Ťin-pchinga pro čínskou vládu, avšak na veřejnosti se od Ruska snaží „oddalovat“.

DOMA

1, Válek by to nezvládl ani na recepci: Opozice chce hlavu šéfa zdravotnictví kvůli výpadku léků.

Současný nedostatek léků na snižování horečky u dětí je ale podle opozice důvodem pro odvolání ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. „Měl by odstoupit, není možné zanedbat monitorování v nedostatku léků,“ řekl šéf SPD Tomio Okamura. „Válek by nemohl být ani na recepci ministerstva zdravotnictví – ani tam by to nezvládal,“ rýpl si předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Problém s nedostatkem a výpadky léků je ale podle vlády celosvětový a ani v jiných evropských státech kvůli němu ministři zdravotnictví nerezignují. „Ministr zdravotnictví skutečně nemůže za nedostatek léků. Může ale za to, že se ta situace neřeší,“ míní poslanec Julius Špičák. Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová svého stranického kolegu hájí. „Pan ministr Válek vynakládá veškeré úsilí. Podařilo se vyjednat nemalou dodávku léku Nurofen, který je mezi těmi nedostatkovými,“ uvedla. Podobný postoj zastává i předseda vlády Petr Fiala.

LÉKY V ČESKU!

Situace kolem léků v České Republice je kritická, po novém roce možná nebudou hlavní léky k dostání i pro dospělé, co po novém roce bude dál nikdo neví, ale já bych vám radil, běžte si předepsat od lékaře léky který potřebujete životu. Fialova vláda je nejhorších historii České Republiky, tohle se nestalo ani za dobách Covid hysterie! 

2, V České republice se plánuje zavedení výroby dronů pro Ozbrojené síly Ukrajiny.

„Nyní se v Česku snaží zahájit mimo jiné výrobu ukrajinských dronů. To znamená, že chápou, že na území Ukrajiny to našimi bude ostřelováno, tak chtějí zahájit výrobu tam a najímají Ukrajince přímo v České republice,“ uvedl poradce zastupujícího šéfa DLR Igor Kimakovskij. Jak poznamenal Kimakovskij, vzhledem k energetickým problémům na území Ukrajiny tam není možné rozmístit žádnou výrobu zbraní. Zároveň dodal, že pokud k takovým pokusům dojde, stávají se tyto objekty terčem ruských útoků.

3, Lednu zmizí část pohotovostí, ruší se i v Praze. Chybějí peníze i lékaři!

Další skandál v Česku, a všem to je opět jedno.. Česku je málo lékařů i peněz, pohotovostní služba prodělává. V některých krajích se proto změní organizace pohotovostních služeb. Obyvatelé řady měst budou muset od 1. ledna 2023 dojíždět na lékařskou pohotovost do jiného zdravotnického zařízení, než jsou zvyklí, či dokonce do jiného města. Například pražská Fakultní nemocnice v Motole zavře na konci prosince po dvou desítkách let dětskou zubní pohotovost a Městská nemocnice v Ostravě pediatrickou pohotovost. V obou případech se děti dočkají pomoci v jiném zařízení ve stejném městě. Naopak třeba obyvatelé Semil, Tanvaldu či Hrádku nad Nisou, kde zaniknou pohotovosti pro dospělé, budou muset cestovat do jiného města.

4, Po novém roce více jak polovina domácností kvůli elektřině bude v chudobě, ale což, nikomu to přeci nevadí, jedeme dál! 

Už to začíná, (to o čem jsme psali na MG zprávách a byli jsme za dezinformátoři se stává skutečností), zálohy na elektriku v České Republice pomalu letí na horu, příští rok bude katastrofický, tyhle ceny co vidíte nejsou konečné!Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy