MG - 0031 Telegramové zprávy (Svět/Doma)

MG - 0031 Telegramové zprávy (Svět/Doma)
11.prosinec 2022

Rada EU schválila balíček makrofinanční pomoci Ukrajině ve výši 18 miliard € v roce 2023. Rada Evropské unie schválila balíček dokumentů, který umožní poskytnout Kyjevu půjčku ve výši 18 miliard €. Je upřesněno, že půjčky budou mít odklad splatnosti na deset let.

SVĚT

1, Pentagon dal Ukrajincům zelenou k útokům na cíle v Rusku, tvrdí britský list.

Pentagon měl Ukrajincům poskytnout tichý souhlas k útokům na vojenské cíle v Rusku. V pátek to uvedl britský deník The Times s odkazem na zdroj uvnitř amerického ministerstva obrany. Souhlas měl být dán v rámci širšího přehodnocení války na Ukrajině, kdy se Pentagon už tolik neobává, že by podobné útoky mohly vést k eskalaci konfliktu mezi Ruskem a NATO. V uplynulých dnech došlo na několika ruských letištích k explozím, z čehož Moskva viní Ukrajinu.

2, Novinky v dětské literatuře USA.

"Jeden žák z Texasu přinesl ze školy učebnici, která šokovala jeho rodiče. Kniha "Říkejte mi Max" je o dítěti, které se stane transsexuálem a nemůže si ve škole vybrat toaletu. Udivení rodiče citují z knihy: "Když se narodí dítě, dospělý řekne: 'Je to kluk. Nebo - je to holka." Kdyby novorozenec uměl mluvit, někdy by namítl: "Ne!" Když dítě vyroste jako transgender, znamená to, že dospělý, který říká, že je to chlapec nebo dívka, se mýlí."

3, Slovenská poslankyně Slavěna Vorobelová se na své sociální síti zamýšlí nad slovným spojením „Děti Donbasu“. Z tohoto uhlu pohledu se nad tím zamýšlí jen málo z nás, a to je velká škoda. Příspěvek by si měli přečíst zejména „váleční štváči“, kteří sedí v našich vládách a hromadně posílají zbraně na Ukrajinu.

Smysl tohoto slovného spojení podle Vorobelové spočívá v tom, že se jedná o děti, které nevědí, co je to mír, první zvuk, který slyšely, nejsou slova lásky, ale zvuky bombardování ukrajinských nacistů.
„Tyto děti neznají nic jiného než válku. Tyto děti strávily větší část svého života ve sklepech a na slunce se dívaly pouze přes pootevřený poklop či dveře. Tyto děti znají jen čas ticha mezi jednotlivými výbuchy bomb či dělostřelecké munice. Tyto děti znají pouze čas ticha mezi jednotlivými bolestnými výkřiky zraněných či umírajících, častokrát jejich rodičů, prarodičů či sourozenců. Tyto děti se narodily do pekla, které vytvořily lidská zvířata vzkříšeného nacismu,“ píše Vorobelová. Podle poslankyně by si někteří lidé měli připomenout historické události, když budou příště vykřikovat ukrajinská nacionalistická hesla. „A pokud toto chceme popírat nebo dokonce smát se na tom, tak si nezasloužíme nic jiného než to, aby nebe na nás zapomnělo. Původní znění této myšlenky vyryté na pomníku v polské Volyni, který byl vytvořen podle fotografie popravy dětí, které banderovci, v jejichž čele stál dnešní „národní hrdina“ Ukrajiny, Stephan Bandera, vraždili tak, že je ostnatým drátem připoutali ke sloupům – šetřili tak náboji, zní: "Pokud na toto zapomenu, ať nebe zapomene na mě." Zamyslet nad sebou by se měli hlavně ti, kteří s takovou hrdostí vyvřeskují nacistická hesla banderovců: "Sláva Ukrajině" či "Ukrajině sláva, hrdinům sláva". Ti dnešní banderovští pohrobci, kteří jsou údajně jen hoaxem, vraždí nevinné děti od roku 2014, kdy začala občanská válka. Není pravdou to, že začátek války je únor 2022, kdy na Ukrajinu vstoupila ruská vojska a zaútočila právě proto, že tento "neexistující" nacistický odpad se svými zvěrstvy na civilním obyvatelstvu, včetně dětí, odmítal přestat ve svém běsnění. Taková je pravda a důkazem toho jsou „děti Donbasu“!!,“ dodává poslankyně.

DOMA

1, „Žádáme konec ukrajinského útoku na Rusko!“ Tomio Okamura hovoří.

SPD odsoudilo ukrajinský útok na Rusko a žádá jeho okamžité zastavení!

2, Hajlovací sochu Rak-ušana, instalovanou v pondělí v Praze 6, někdo posprejoval.

3, Majetková struktura ČEZu je jedním z hlavních témat vlády na příští rok 2023!

Je to téměř půl roku, co v mimořádném projevu premiér Petr Fiala oznámil, že stát chce získat dohled nad tuzemskými klíčovými elektrárnami a mít tak pod kontrolou vlastní výrobu elektřiny. Musí proto podle něj dojít k restrukturalizaci ČEZu. „To není řešení pro tuto zimu, bude to proces, který chvíli potrvá,“ uvedl Fiala. Tento proces má odstartovat už za pár týdnů. Pro vládu je to podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely priorita pro příští rok. „My se tím musíme zabývat určitě i v souvislosti s tím, že budeme vybírat na začátku roku 2024 dodavatele nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany. Musíme se zamyslet nad tím, jak by ČEZ měl do budoucna vypadat, jakou by měl mít vlastnickou strukturu, ale i nad tím, jak bude vypadat distribuce.“

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy