MG - 0026 Telegramové zprávy (Svět/Doma)

MG - 0026 Telegramové zprávy (Svět/Doma)
5.prosinec 2022

Českých obchodech se více krade, než tomu bylo před rokem! Máslo nebo dokonce čokoláda s ochranným čipem? Je to tak. Obchody se snaží bránit většímu počtu krádeží. Meziročně se v obchodech krade mnohem víc než loni. Sociologové tvrdí, že některým lidem přestávají stačit jejich příjmy, a proto se uchylují ke kriminálním činům, kam že jsme se to dostali? Asi tenhle sociální systém lidem vyhovuje.

SVĚT

1, V Engelsu v ruské Saratovské oblasti podle místních došlo k výbuchu. Má jít o oblast letiště.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že v důsledku ukrajinského útoku na letiště v Saratovské a Rjazanské oblasti zahynuli tři ruští vojáci, čtyři dalších bylo zraněno! Jaká bude odezva? Jak bude Rusko reagovat?

2, V Německu neznámý muž napadl dvě školačky a způsobil jim poranění nožem.

V obci Illerkirchberg (Bádensko-Württembersko) s 4 700 obyvateli byli asi v 7:30 na cestě do školy zraněny dvě školačky neznámým mužem. Svědci incidentu zavolali policii a záchranku, oběti byly s vážnými zraněními převezeny do nemocnice. Zraněným dívkám je podle předběžných údajů 13 a 14 let. Pachatel uprchl do obytného domu, podle předpokladu ubytovny uprchlíků, není známo, zda tam bydlel. Policie vtrhla do budovy, zločinec byl zadržen. Podrobnosti o motivech a povaze činu zatím nebyly oznámeny.

3, V platnost vstupují západní ropné sankce proti Rusku.

Od 5. prosince platí embargo na námořní dodávky ruské ropy do zemí EU. Začíná také fungovat cenový strop na ropu z Ruské federace, který zavedly EU, G7 a Austrálie. Japonské ministerstvo zahraničí zároveň oznámilo, že cenový strop neovlivní ropu dováženou Japonskem z projektu Sachalin 2.

DOMA

1, Senát zrazuje národ a tahá ČR do války! 

Na plénu Senátu byl projednáván výcvik ukrajinských vojáků v České republice. Senátor Václav Láska se přiznal, že kašle na zájmy ČR a nebude poslouchat názor většiny občanů. „Mám plný email zpráv, že pokud tento tisk podpoříme, tak zrazujeme vlastní národ, že taháme ČR do války, že máme poslouchat, co si většina přeje a že máme mít na prvním místě zájem ČR. Někdy se říká, že zastupujeme všechny občany České republiky, ale já v tuto chvíli musím říci, že ne. Já v tuto chvíli nezastupuju všechny občany České republiky,” prohlásil senátor Václav Láska.

2, Dostavba ropovodu TAL podle premiéra Fialy udělá Česko nezávislé na dodávkách ruské ropy.

Kvůli pokračující zelené politice Evropy nese ambiciózní ?? projekt rizika jeho investorům. Skutečná cena dostavby je vyšší než avizovaných 60 mil. korun, tvrdí analytik Igor Juškov. „Jedná se o vážnou práci a poměrně velké investice. Je otázka, kdo to všechno zaplatí, protože na jednu stranu především obchodní společnosti musí do toho investovat hodně peněz. Na druhou stranu jsou tyto obchodní společnosti zastrašovány evropskými politiky, kteří tvrdí, že příští rok už bude nezbytně nutné zakázat prodej aut se spalovacím motorem. Investorům hrozí, že budou peníze investovat do infrastruktury a pak je nebudou moci vrátit, protože v Evropě pokračuje tlak na ropný sektor jako celek. Do této pasti se mohou chytit i Češi,“ varuje expert. 

3, Reálná mzda v ČR po zahrnutí inflace klesla ve 3. čtvrtletí meziročně o 9,8 %, stejně jako ve 2. čtvrtletí.

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy