JAK JE TO S TÍM „TŘÍŠTĚNÍM VLASTENCŮ“

JAK JE TO S TÍM „TŘÍŠTĚNÍM VLASTENCŮ“
2.duben 2024

V poslední době se občas setkávám s názorem, že volební Aliance za nezávislost ČR tříští vlastenecké síly, protože kandiduje ve volbách do Evropského parlamentu a nemá žádnou šanci uspět. Autoři tohoto názoru samozřejmě vycházejí z průzkumu volebních preferencí, které jsou stavěny na míru jen pro „vyvolené“ strany a hnutí.

JAK JE TO S TÍM „TŘÍŠTĚNÍM VLASTENCŮ“

V poslední době se občas setkávám s názorem, že volební Aliance za nezávislost ČR tříští vlastenecké síly, protože kandiduje ve volbách do Evropského parlamentu a nemá žádnou šanci uspět. Autoři tohoto názoru samozřejmě vycházejí z průzkumu volebních preferencí, které jsou stavěny na míru jen pro „vyvolené“ strany a hnutí.

Ale rád bych se pozastavil nad zmíněným tříštěním sil vlasteneckého spektra. Aliance za nezávislost ČR sdružuje na osm politických stran a hnutí, dále jsou mezi podporovateli spolky a organizace různého zaměření. Nikomu jinému se doposud na vlastenecké scéně takové široké spojení nepodařilo. To je prostě fakt. Rovněž jsme oslovili s nabídkou na spolupráci i další strany, které se považují nebo se tváří národně.  

SPD a Trikolora jdou do voleb společně, což lze respektovat jako jejich rozhodnutí. SPD dlouhodobě odmítalo spolupráci s kýmkoliv a její nové spojenectví s Trikolorou bylo hlavně reakcí na vznik strany PRO Jindřicha Rajchla. Když už jsme u strany PRO, byl to právě Jindřich Rajchl, který několikrát prohlásil, že „s Vandasem nikdy“.

To samé – s Vandasem nikdy – říkala i komunistka Kateřina Konečná, která v rámci vlastního spojování udělala jakousi pseudokoalici s neznámou stranou a s odpadlíky od PRO. Konečná hodně nahlas mluví o obraně národních hodnot a vlastenectví, ale její hlasování v Evropském parlamentu bylo často v rozporu s těmito principy. Hlavně v době covidismu.

A pak je zde Ladislav Vrabel. Člověk, jehož ego zničilo vše, co bylo spojené s úspěšnými protivládními protesty. Zhrzený, že ho všichni opustili, si založil hnutí Plán ČR na 1. místě. Hnutí zaregistroval, když už dávno vznikla a fungovala Aliance za nezávislost ČR, a pak se divil, že nechceme všeho nechat a přidat se k jeho hurá projektu. Když jsme mu nabízeli, ať se on již přidá k něčemu, co funguje, nereagoval a pak jen plival jedovaté sliny. I na tu Konečnou, která byla do té doby, než ho vyšplouchla, tou jedinou správnou vlasteneckou političkou.

Já plně respektuji rozhodnutí každého, kterého jsem výše zmiňoval. Prostě si vybrali vlastní cestu. Je to jejich volba. Stejně, jako je volbou nás všech, co jsme v Alianci za nezávislost ČR, spolupracovat a jít společně proti nepříteli. Takže nám, milí kritici, nepodsouvejte, že tříštíme vlastenecké síly. Není to pravda. A představa, abychom nekandidovali, je opravdu politicky negramotná.

Mgr. Tomáš Vandas

Autor článku:
ANS

Aliance národních sil

Směr veškerého našeho konání a směřování určuje jediná otázka: „Je to dobré pro naši zemi?“. Řídíme se heslem patrona České země knížete Václava: „Cizí nechceme, svoje nedáme!“ ​Chceme vystoupit z NATO i z EU, zrušit plnění OSN Agendy 2030 a dohodu s OSN z roku 2008 o naší účasti na přesídlovacích programech. ​ANS prosazuje společné jednání vlasteneckých sil napříč politickým spektrem – nehledě na tzv. levici a tzv. pravici. Za hlavní dělící linii současné politické scény (české i evropské) považuje rozdílný vztah jednotlivých subjektů k následujícímu: vlastenectví versus multikulturní globalismus. ​Naší filosofií je spolupráce s každým spolkem, občanskou iniciativou a jednotlivci, pokud jsou jejich názory v souladu s principy soužití, prosperity a míru v naší zemi. Naše motto, vycházející z husitské historie, zní: „Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme!“