1/6 Nesvatá aliance mezi Vatikánem, mafií a CIA

1/6 Nesvatá aliance mezi Vatikánem, mafií a CIA
21.duben 2023

Stínová vláda, černé peníze, heroin a krysí stezky. Začínáme v pondělí 24. dubna od 19:00 na http://www.odysee.com/@radiosvstudiotapinradio

Tento pořad se zaměřuje na temnou stránku historie spolupráce mezi Vatikánem, mafií a CIA. V úvodu se hovoří o šéfovi CIA Allenu Dullesovi a jeho spojení se švýcarskými bankami. Poté je představený James Angleton, člen OSS, předchůdkyně CIA, a jeho úloha v této spolupráci. Dále se pozornost zaměřuje na italského prince Junia Valeria Borghese a konferenci ve Fort Hunt, kde byla formovaná stínová vláda a začaly se objevovat černé peníze. Další části pořadu se věnují tématům, jako jsou Paul Helliwell a jeho spojení s CIA, mafií a drogami, krycí letecká společnost CIA, distribuce drog pro černošské komunity a spojení mezi Charlesem Lucianem, Meyerem Lanskym a sicilskou mafií. Dále se mluví o pašování heroinu a prostituci v Americe. Pořad se také věnuje operaci Husky, kdy americká armáda přistála na Sicílii během druhé světové války, kde koordinovala operace s mafií, a o vztahu CIA s Kubou. Pozornost se zaměřuje na to, jak byla CIA financovaná, a to prostřednictvím pašování drog do newyorského Harlemu. Pořad se také zabývá italskou politickou situací a krysími stezkami. Závěr pořadu se ptá, co nás čeká v budoucnu a jaké další temné tajemství se může objevit v souvislosti s tímto temným spojenectvím.

Autor článku:
Vítek
Vítek je moderátor a tvůrce audio obsahu pro svobodný vysílač. Zaměřuje se na historické souvislosti geopolitiky s přesahem do dnes. Kontaktovat ho můžete [email protected].